Inspirace: nejlepší make-up pro zralou pleť!

Milé dámy, opět mám pro vás inspiraci a své tipy v ohledu líčení, tentokrát se chci zaměřit na zralou pleť a ty nejlepší make-upy! Právě i na svých kurzech líčení mám často klientky se zralou pletí a vím, že ne všechny make-upy na trhu jsou na tento typ pokožky vhodné. Doporučím vám své osvědčené produkty, které jsou pro zralý typ pleti ideální – nejsou příliš hutné, poskytnou dostatečné krytí a zároveň obsahují i SPF – ochrání před negativními vlivy slunečního záření…
Víc v následujícím článku.

Co to vlastně znamená „zralá pleť“?
Jedná se o typ pokožky, na které již začínají být evidentní známky stárnutí. Jsou více patrné vrásky, pleť je více křehká, může být i suchá, povadlá, kontury nejsou pevné…

Zralá pokožka se týká zejména žen před menopauzou, nebo těsně po ní, v ohledu věku se objevuje od cca 40. roku.
Zralá pleť má zcela jiné nároky na péči, než pleť mladá.

Klíčová je dostatečná hydratace této pleti, ideální je i doplňování kolagenu – ať už prostřednictvím výživových doplňků, nebo třeba i kosmetikou. Naprosto zásadní je také ochrana pokožky před negativními vlivy slunečního záření. Nadbytek slunečních paprsků pleť vysouší, prohlubují se vrásky a také, zvyšuje se riziko výskytu nevzhledných pigmentových skvrn.

Proto, vsaďte na adekvátní pečující produkty – odličovací přípravky, séra a krémy a mimo to, vyberte i správný make-up!

Právě vhodný make-up pro zralou pleť bych vám také chtěla doporučit – na svých kurzech líčení mám velmi často dámy s tímto typem pleti, mám tak už i nějaké zkušenosti v tomto směru. :)

Můj jednoznačně nejlepší make-up pro zralou pleť je Missha M Perfect Cover. Jedná se dle popisu produktu o BB krém, který ovšem zaručuje i dostatečné krytí nedokonalostí. 

Má velmi příjemnou, krémovou texturu, snadno se roztírá, na pleti nevytváří nevzhlednou „masku“ – na hutné přípravky by si ženy se zralou pletí měly rovněž dávat pozor.

Skvělé je, že tento make-up obsahuje i SPF 42, pokožku tedy i dostatečně chrání před sluníčkem.

Pokud je zralá pleť mastnější, s více patrnými nedokonalostmi, doporučuji jednoznačně make-up Estée Lauder Double Wear Stay-in-Place. Pleti dodá nádherný, sametový look, dokonale zakryje pigmentové skvrny, akné… Jen upozorňuji, jedná se o hutnější přípravek, je důležité jej dobře rozetřít. Není vhodný pro suchou pokožku.

Pokud se chystáte k moři, nebo pleť vystavujete intenzivnímu slunečnímu záření, pak zkuste Bioderma Photoderm Aquafluid – je ve fluidní verzi pro mastnější pokožku a v krémové pro suchou. 

Na výběr je ze dvou odstínů, jedná se tedy o tónovaný produkt, který pokožku barevně sjednotí a poskytne i lehké krytí. Super je vysoký ochranný faktor SPF 50.

A na závěr dva tipy – opět ideální pro zralou pleť.

Pokud vás trápí tmavé kruhy pod očima, otoky, váčky… nejlepší přípravek na projasnění očního okolí i zakrytí těchto nedokonalostí je jednoznačně Yves Saint Laurent Touche Éclat Radiant Touch. Možná znáte, slyšeli jste o něm… Je to nejpoužívanější korektor pod oči na světě!

Má velmi jemnou texturu, je krémový a neulpívá v drobných vráskách pod očima – což je pro zralou pleť žádoucí.

Pokud pak potřebuje váš make-up zafixovat, nebo pleť  zmatnit, vsaďte na lehounký transparentní pudr Barry M Ready Set Smooth. Je sypký a nevytváří na pleti masku. Pro zralou pleť naprosto vhodný!

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.