Inspirace na výlet: Baraque Wine Gallery ve Velkých Pavlovicích

Ráda vám zde předávám inspiraci na jedinečná místa v okolí Brna, o kterých byste rozhodně měli vědět a která stojí za to navštívit! Jižní Morava je sama o sobě nádherná a pokud pojedete směr na Pálavu, je zde tolik úžasných míst – a hlavně, vinařství! Tento kraj je proslulý pěstováním vína, je zde i mnoho vinných sklípků a vinařství, které jsou právě i často vyhledávaným turistickým cílem. Jedno krásné vinařství a vinnou galerii vám chci dnes představit i ve svém článku – Baraque Wine Gallery ve Velkých Pavlovicích! Nedávno jsem si sem udělala výlet a opravdu to zde stojí za návštěvu. Navíc, svou cestu sem můžete spojit třeba i se zastávkou v blízkých Bořeticích, nebo ve Vrbici, kde jsou kouzelné „hobití“ vinné sklípky!

Musím sama uznat, že žijeme v nádherném kraji, kde je tolik úžasných a kouzelných míst, kam se dá zajet na výlet! I moje rodina, která žije v Praze, to zde pokaždé obdivuje, když jim krásy naší Jižní Moravy ukazuji.
Pokud mám možnost, víkendy obvykle trávím vyjížďkami směr Pálava a okolí, kde to miluji. Je zde nespočet výletních zastávek a mimo to, je to tady perfektní i pro cykloturistiku. ;)

Pokud byste se mě zeptali, která místa zde stojí za návštěvu, doporučila bych vám jich tolik, že by to bylo i na několikadenní výlet. Určitě se ale musíte zastavit v některém z vinařství, kterých je v tomto kraji spoustu.

Je jedno vinařství, které jsem sama navštívila nedávno, poprvé a udělalo na mě opravdu moc příjemný dojem. Jedná se o vinařství Baraque a jejich vinnou galerii Baraque Wine Gallery ve Velkých Pavlovicích. Už jste o tomto místě slyšeli?

Já jsem se sem podívala poprvé před pár dny a moc ráda vám právě toto místo doporučím k návštěvě! Baraque Wine Gallery najdete v krásném prostředí, mezi rozsáhlými vinicemi, které právě k tomuto vinařství patří.

Za pozornost stojí už jen samotná stavba této vinné galerie, je designově velmi zajímavá – uvnitř galerie jsou velké, vzdušné prostory, kde můžete posedět, dát si kvalitní víno, kávu, nebo i něco dobrého na jídlo.

A samozřejmě, sedět můžete také venku, na venkovním posezení – je to zde krásně upraveno, najdete zde i velké okrasné jezírko… A ten výhled do okolí!

Baraque Wine Gallery je vinná galerie, kavárna a vinárna, kde máte možnost v první řadě ochutnat a také si koupit vynikající vína z vlastního vinařství. Vín nabízí vinařství celou řadu, a to i mnohé speciality.

V oblasti vína vám zde nabízí opravdu 100% servis – vína tu budete pít z kvalitních skleniček s výhledem na vinice, kde rostou. Kromě toho si můžete objednat také degustační menu, které vám umožní ochutnat vína z aktuální nabídky vinařství. Díky tomu pak při nákupu vín, která si určitě budete chtít odvézt i domů, budete jistí, že vám opravdu chutnají. 

A pokud si vína z vinařství oblíbíte, jak pak možné si je objednávat také na eshopu – vína vám dovezou zdarma až k vám domů!

Ve vinné galerii si kromě vína můžete dát kávu, domácí limonády – sirupy na domácí limonády osobně vyrábí vinařova žena. :)
K zakousnutí tu pak mají domácí paštiky, domácí dezerty… Rádi vám zde připraví i piknikové koše, s vínem a občerstvením a vy můžete vyrazit na výlet do přírody.

Mimochodem, možností k výletům je v okolí Baraque Wine Gallery nespočet! Kousek odtud, i na pěší výlet, najdete oblíbenou rozhlednu Slunečnou, zajet si můžete také do Bořetic, kde je vyhledávané bistro Dvorek, určitě vám doporučuji výlet také do Vrbice, pár kilometrů odtud – jsou tu kouzelné „hobití“ vinné sklípky, to zkrátka musíte vidět! A mimo to, je zde spoustu cyklostezek, takže i na kole to zde stojí za to!

K vinné galerii pak patří i dva vinné sklepy, jeden v Bořeticích a druhý právě ve Vrbici – je to jeden ze zmiňovaných „hobitích sklípků“. :)
Ve sklípku v Bořeticích probíhají řízené degustace vín, je možné zde posedět, domluvit si vlastní akci – zajistí vám mimo ochutnávku vín i občerstvení.
Ve Vrbici v létě vinaři drží letní služby otevřených sklepů #navrbicuproopicu, vždy mají otevřeno alespoň dva. V červnu pátek-sobota 10:00-18:00, červenec a srpen úterý-sobota 10:00-18:00. Do sklepa se lze nechat navést google mapou, rozpis služeb a podrobné informace jsou zde, případně pak na fb profilu či instagramovém profilu @vinarivrbice. Vinařství Baraque  bude mít sklep na Vrbici otevřený 18. a 19. června a 29.6.-3.7.

Zajímavostí pak jistě je, že přímo v Baraque Wine Gallery probíhají i různé zajímavé akce – během léta se tu můžete těšit třeba na literárně – vinné párování. Pro víc informací o těchto akcích doporučuji sledovat Facebook Baraque Wine Gallery.

Otevřeno je v Baraque Wine Gallery středa – pátek od 15. do 20. hodiny, sobota, neděle od 10. do 20. hodiny.
Udělejte si sem výlet, určitě nebudete litovat!  

ODKAZ: VINAŘSTVÍ BARAQUE / web

ODKAZ: BARAQUE WINE GALLERY / eshop
ODKAZ: BARAQUE WINE GALLERY / facebook
ODKAZ: BARAQUE WINE GALLERY / instagram
ODKAZ: VINAŘSTVÍ BARAQUE / instagram