Pozdvihněte svůj styl brýlemi na míru přesně pro váš obličej

Hledání těch pravých dioptrických brýlí by měla být zábava, nikoliv pouze nutnost. S výběrem vám mohou pomoci tyto tipy, jak poznat skvělý model, který se pro vás bude hodit. Myslete však na to, že se nejedná o žádná pravidla. Nebojte se proto vyzkoušet něco netradičního, co se vám bude líbit.

Velikost obrouček

Velikost obrouček je důležitá pro to, aby brýle na obličeji seděly tak, jak mají. Zaměřit byste se měli na vzdálenost čoček, velikost nosníku a také délku bočnic. Změřit tyto údaje vám pomohou v optice, případně se můžete řídit podle velikosti slunečních brýlí. V internetových obchodech mnohdy můžete zadat přesně své míry, takže najdete padnoucí model. Snadno tak najdete ty pravé stylové dioptrické brýle dle vkusu.

Tvar obličeje

Obecně lze říci, že každému z typu obličejů padne o něco jiný tvar obrouček. Proto je to dobrým vodítkem při hledání nového stylu brýlí.

 1. Pro kulatý obličej bývají doporučovány hranaté obruby, případně však můžete vybírat také ze tvaru kočičích očí či netradičních retro obrouček. Pokud však chcete vystoupit z davu, můžete si pořídit kulaté brý
 2. K čtvercovému obličeji s nejlépe hodí ovální či kulaté brýle, nikoliv ostré Případně vyzkoušejte také tvar kočičích očí.
 3. Jestliže máte trojúhelníkovitý obličej, hledejte brýle, které vybalancují rozdíly mezi jemným čelem a širokou bradou. Skvěle působí obroučky, které jsou nejširší ve vrchní části.
 4. Pro srdcovitý obličej jsou naopak lepší brýle, které mají výraznou spodní část. Odpoutáte tak pozornost od většího čela.
 5. Oválný typ obličeje je značně univerzální, můžete si tak vybírat zrůzných modelů.

Řiďte se barvou očí

Při výběru barvy brýlí se můžete řídit podle odstínu vašich očí. Je však důležité rozmyslet se, zda chcete vyniknout, anebo se raději držet neutrality. Můžete si tak vybrat, zda bude barva brýlí s vašima očima ladit, či snad raději vytvoříte kontrast.

 • Modré oči – skvěle je doplníte oranžovou barvou a dáte jim tak vyniknout. Skvěle vypadají také odstíny hnědé a želvovina.
 • Hnědé oči – ty můžete sladit s jakoukoliv barvou. Ať už se rozhodnete pro nevýrazné odstíny, anebo veselé Pokud hledáte opravdu výrazné barvy, vybírejte z jasných odstínů zelené či modré.
 • Šedým očím je dobré dodat jiskru barevnými brýlemi. V podstatě se hodí jakýkoliv odstín.
 • Se zelenýma očima se bude dobře doplňovat červená či fialová barva. Ovšem pokud chcete něco méně výrazného, volte hnědé tó
 • Oříškové oči v sobě mísí dvě barvy – zelenou a hnědou. Skvěle tak vypadají zelené či hnědé obroučky, kterými oči zvýrazní

Neutrální odstíny mohou být dobrou volbou, pokud hledáte univerzální brýle. Můžete si je tak vzít do práce i do klubu, a to ať už budete mít šaty, košili, či mikinu.

Odstín vlasů

Stejně jako je tomu u barvy očí, i barva vlasů může značně ovlivnit výběr brýlí. Jestliže chcete mít z čeho vybírat, podívejte se na eyerim collection, ve které najdete rozmanité styly pro každého.

 • Černé vlasy vypadají skvěle s želvovinovým vzorem. Případně si však můžete vybrat jakoukoliv barvu, jelikož s černou ji sladíte hravě.
 • Bílé a šedé vlasy jsou dokonalou příležitostí k experimentování. Právě brýle totiž mohou rozzářit váš vzhled.
 • K zrzavým vlasům vyzkoušejte tmavší odstíny, případně různé Snažte se však vyhnout odstínům podobným vlasům, aby brýle nesplývaly.
 • U hnědých vlasů záleží na jejich podtó Pro ty teplejší volte teplé odstíny, u studených můžete vyzkoušet různé pastelové barvy.
 • Blonďaté vlasy jsou na tom podobně jako ty hnědé, i zde se řiďte podtó

Přu výběru brýlí rozhodně není nutností držet se určitých zásad, ovšem mohou být skvělou pomocí, pokud si nevíte rady, jakýmodel brýlí byste si měli vybrat. Nebojte se však experimentovat a hledat nové možnosti.

 

Zdroj obrázku 1: 4F.MEDIA / Shutterstock.com

Zdroj obrázku 2: LightField Studios / Shutterstock.com