Inspirace na letní líčení – look „jako políbený sluncem“

Letní náladu si můžeme umocnit nejen letním oblečením, ale třeba také jedinečným líčením! Pro letní dny se přímo dokonale hodí třpytivý, projasněný look, kterého docílíte hlavně bronzery, rozjasňovači, třpytivými pudry… Právě inspirací na letní líčení vám může být i můj následující článek!

Projasněné letní dny si přímo říkají o třpytivý, jedinečný look, který dá vyniknout vaší opálené pleti. Kdy jindy se víc hodí používání nejrůznějších rozjasňovačů a bronzerů, než právě teď, v létě? Sluneční paprsky vaši pleť rozzáří – a musím i za sebe říct, že opálená pleť s odleskem bronzerů a rozjasňovačů vypadá přímo božsky!

Jak si dokonalý letní look vytvořit? Inspirujte se v mém následujícím článku!
Sama se během letního období líčím zcela jinak. Používám mnohem méně make upu, zcela vyřazuji pudry, vyhýbám se také silnému líčení očí. Přílišné líčení nevypadá během léta dobře, působí velmi nepřirozeně. A mimo to – během horkých dnů se také více potíme a co je snad nejhorší – rozpitý a rozmazaný make-up.

Během léta se líčím tedy méně, ovšem co nikdy nevynechám – právě bronzery a rozjasňovače.

Základem je pro mě vždy dokonalá, bezchybná a barevně sjednocená pleť. V létě místo make-upu používám pouze BB krém. Za mě je absolutně nejlepší Missha M Perfect Cover. Tento BB krém je lehounký, na pleti není patrný. Pleť skvěle barevně sjednotí, zakryje drobné nedostatky a navíc, má ochranný faktor SPF 42 – pleti poskytuje vysokou ochranu před sluníčkem, což se v létě hodí.

Dále používám korektor na zakrytí nedostatků, lehkou tvářenku, rtěnku – obvykle v létě v korálově červené barvě (boží rtěnky jsou mimochodem Dermacol Pretty Matte).

Na oči v létě používám stíny tělové barvy, bez lesku a třpytek. Jde mi hlavně o barevné sjednocení pokožky víček. Nakreslím si pak jen oční linku – používám linky ve fixu, super jsou opět od Dermacolu.

Obočí je pro mě důležité, s tím si „vyhraju“ vždy víc. :) používám tmavou barvu na dokreslení tvaru, fixační gel, který pak chloupky drží v požadované pozici.

Tak a teď to ryze letní – bronzery a rozjasňovače! Obvykle používám v několik různých odstínech, světlé rozjasňovače aplikuji na nos a nad rty, tmavším pak obličej konturuji.

Dokonalý bronzer je Bobbi Brown Nude Finish Illuminating Powder – obecně teď značku Bobbi Brown používám snad nejvíc, její produkty mají vysokou pigmentaci a dokonale drží. Tento rozjasňovač je k dostání v několika barvách, můžete tedy dobře přizpůsobit odstínu své pleti.

Dodá pokožce dokonale projasněný, zlatavý nádech, který vynikne zejména při slunečním světle. Na opálené pokožce vypadá tento rozjasňovač přímo božsky!

A můj poslední krok při líčení – řasenka! Na trhu je obrovské množství řasenek a najít takovou, která je opravdu skvělá, je poměrně oříšek. Alespoň, mně to dlouho trvalo.
Tuto řasenku Helena Rubinstein Lash Queen Feline Extravaganza jsem měla v „hledáčku“ již dlouho, dočetla jsem se v několika recenzích, že je přímo skvělá!

A musím sama potvrdit, skvělá opravdu je! :) Dokonale řasy zahustí, prodlouží, neslepí je a dá se výborně vrstvit, takže si můžete vytvořit opravdu velice svůdné, husté řasy. Musím vám ji také doporučit! ;)

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.cz.