Inspirace na kreativní a zábavné dárky pro děti – z hračkářství TAKARO

Nedávno jsem vám zde představila brněnské „hračkářství se zážitkem“ – TAKARO, to najdete v Brně na Provazníkově 35 (využívat můžete i eshop www.takaro.cz). Zde nabízí kvalitní hračky pro děti, které rozvíjí kreativitu, tvořivost, děti inspirují a baví zároveň. Chci vám doporučit právě pár zajímavých hraček pro děti z tohoto hračkářství, které se skvěle hodí coby vánoční dárky. Inspirujte se v následujícím článku!

Coby rodiče mi dáte asi za pravdu – dárky pro děti na Vánoce obecně asi není problém sehnat. Ovšem, sama zastávám názor, že je vždy lepší se zamyslet a dětem pořídit dárky – hračky takové, kterou budou mít smysl a děti budou nejen bavit, ale zároveň je budou rozvíjet, inspirovat a budou posilovat dětskou tvořivost, představivost…

Přesně takové hračky nabízí v brněnském „hračkářství se zážitkem“, v Takaru. Já jsem vám právě toto hračkářství na svém blogu již představila – můj článek si můžete přečíst ZDE

Koncepce tohoto hračkářství je nesmírně zajímavá a zcela jiná, než znáte z běžných obchodů s hračkami. Cílem je nabízet zde dětem kvalitní hračky, které děti rozvíjí a posouvají ve vývoji.

Součástí tohoto hračkářství je i hrací koutek – zde si děti mohou pohrát, je tu možnost vyzkoušet si dražší hračky. Což je samo o sobě skvělé – přece jen, kdo z nás, rodičů ví předem, zda daná věc děti zaujme?

Hračky, které tu můžete pořídit, jsou všechny z české lokální výroby. Takže jejich koupí podpoříte i menší české firmy, tvůrce.

Zpátky k tipům na vánoční dárečky pro vaše děti!
Pro děti, které milují stavebnice (a které z dětí také ne, že? :) tu mají skvělé stavebnice Urbix. Jsou ideální pro děti ve věku od 3 do 7 let, děti z nich mohou stavět hrady, vesnice, ranče, depa, vláčkodráhy.

Tyto stavebnice jsou skladné a také si můžete dokupovat další dílky. Stavebnice Urbix si v Takaru děti mohou také vyzkoušet v herničce!

Děti, které rády cestují – ve věku 6 až 8 let, můžou bavit magnetické mapy Evropy a ČR s celou sadou naučných magnetků. S těmito mapami můžete hrát i zeměpisné hry a jsou skvělé i coby pomůcka v prvouce, nebo zeměpisu.

Milují vaše děti pohádky a knížky? A víte, že existuje také desková hra zaměřená na pohádky a pomoci hlavním hrdinům? Seznamte se se hrou Malý rarášek – pro děti od cca 3 let. ;)

Pro kreativní a tvořivé dětičky tu mají skvělé kreativní sady – malování pískem! Sada je zcela bezpečná, obsahuje i několik podložek, abyste neměli písek po celém bytě. :) Pro aktuální zimní období je výborná sada Zima s 6 tematickými obrázky. Pískování si mimochodem za poplatek 10,- můžete v Takaru také vyzkoušet. ;)

Které z dětí nemiluje „kuličkové dráhy“? I u nás doma to byl velký hit, když byli kluci menší. Pro malé děti, od 1 roku, mají v Takaru právě kuličkodráhy! Pro starší děti jsou skvělé třeba duhové obloučky – děti si tvoří obrazce dle fantazie.

Hračka i pomůcka v jednom? To je autíčko Finger car – v roce 2020 se stalo dokonce v Polsku hračkou roku! Autíčko děti ovládají jedním prstem – rozvíjí se jemná motorika, kreativita, koordinace ruka – oko. Navíc hra zklidňuje – vhodné pro děti s ADHD.

Děti milují i podlahové puzzle – jsou skladné, omyvatelné, kreativní – děti si mohou vytvářet stále nové obrazce a světy. 

Takaro nabízí také bestsellery – Velkou svačinkovou a obědovou bichli. Nejde o kuchařky, ale rafinovaně navržené knížky spolu s nutričními poradci. Knížky obsahují přes 190 receptů na snadné a chutné svačiny, obědy.

Pořiďte letošního Ježíška v Takaru! Uvidíte, že pro děti jsou právě takové hračky, stavebnice, kreativní sady, či knížky…nejlepší volbou!

Kamennou prodejnu Takaro najdete v Brně na ulici Provazníkova 35, nakupovat můžete také přes eshop, viz odkaz níže.

ODKAZ: TAKARO / web, eshop
ODKAZ: TAKARO / facebook
ODKAZ: TAKARO / instagram