Inspirace – ikonické letní parfémy!

Také máte svůj oblíbený letní parfém? Mezi typicky letními vůněmi najdete i ty ikonické, které se již po mnoho let řadí k bestsellerům. Pár takových vůní – ryze letních – vám doporučím i ve svém článku. A mimo to, mám pro vás tip i na jednu úžasnou novější vůni – inspirujte se!

Léto & letní parfémy – také během prosluněných dnů volíte zcela jinou vůni, než po zbytek roku? Je to rozhodně i můj případ, v létě dávám přednost lehčím vůním, svěžím, ovocným, nebo citrusovým…

Právě tyto parfémy vás mohou dokonale naladit na letní atmosféru, pohodovou, prázdninovou, uvolněnou… Pokud nevíte, jaké vůně vybrat, může vám být inspirací i můj článek. Mám pro vás pár tipů – právě na mnohé známé a ikonické letní vůně.

Opravdu nádhernou letní vůní je rozhodně Hugo Boss BOSS Alive – právě ta je na léto přímo jako stvořená! Ovocná, s dřevitými tóny. Patrné v této vůni jsou jablko, špetka skořice, vanilka a cedr.

Ve výsledku je to opojná kombinace, podmanivá, ovšem ne příliš těžká. Ideální na letní večery, zahalí vás do vánku příjemné vůně, kterou si budete užívat – a určitě nejen vy. ;)

Další dokonalou letní vůní, ikonickou a rozhodně velmi známou, je Dolce & Gabbana Light Blue. Právě tento parfém se už hezkých pár let řadí mezi oblíbené stálice a je vyhledávaným mezi ženami právě hlavně na léto.

Dominantní tóny tvoří citronové dřevo, jasmín a jablko. Vůně je to opravdu nesmírně svěží, zcela ojedinělá – neznám žádnou jinou jí podobnou.

Pokud máte rádi právě tyto svěží, ovocné vůně, mohla by se vám líbit i vůně DKNY Be Delicious – v parfému se snoubí okurkové tóny spolu s grapefruitem. Srdce parfému pak tvoří jablko. Delikátní, nezaměnitelný parfém, který si získal přízeň mnoha žen!

Naopak vyloženě květinová vůně, která navozuje až romantickou atmosféru, je Gucci Bloom! Tato vůně vás „zavede“ do rozkvetlé zahrady, kde vás zahalí vůní mnoha květin – nejvíc jsou patrné jasmín a kosatec.

Kouzelná letní vůně, která vám připomene dovolenou u moře, je určitě také Jil Sander Sun! 

A můj tip – novinka, kterou jsem osobně vyzkoušela právě toto léto – Issey Miyake L’Eau d’Issey Shades of Kolam
Už jsem vám představila pánskou verzi této vůně, která je dokonalá, můj manžel ji přímo zbožňuje. A dámská edice je rovněž velice zajímavá a neodolatelná!

Je to výraznější, květinová vůně s dřevitými tóny, s tóny jasmínu, santalového dřeva a frézií. Mě si tento parfém naprosto získal – je neodolatelný a velmi smyslný. Issey Miyake nabízí většinu parfémů poměrně netypických, jiných a možná i lehce extravagantních – a tato vůně je toho rozhodně také příkladem.

Všechny výše uvedené parfémy koupíte na Notino.cz.