Ideální čas na domácí SPA! ;)

Deštivé podzimní dny, v současné době i pro mnohé z nás strávené hlavně doma. Jak si je zpříjemnit? Zkuste si udělat chvíli jen pro sebe, napustit si teplou vanu plnou pěny a relaxovat. Třeba s oblíbenou pleťovou maskou. ;) Zkrátka, můžete se hýčkat, zkrášlovat a věnovat se jen sami sobě. O tom je můj dnešní článek – jak si to „domácí SPA“ vylepšit? :)

Poslední dny opravdu nejsou nic moc… Babí léto už asi definitivně skončilo, sluníčko už tolik nesvítí a nám nezbývá často nic jiného, než být doma. A zcela upřímně, i vzhledem k aktuálnímu dění u nás v zemi je to asi to nejlepší, co můžeme udělat.

Ale i ty chvíle doma si můžeme udělat hezké a zpříjemnit si je – třeba právě zmiňovaným „domácím SPA“. Není nad to udělat si čas jen sami na sebe! Jak si takové lázně u sebe doma udělat?

Pečujte o sebe! Zamyslete se, co vašemu tělu, vlasům, pokožce… v poslední době nejvíc chybělo… Napusťtě si teplou vanu, připravte si masku – na vlasy, obličej, udělejte si peeling, nalakujte nehty, zkrátka se hýčkejte! Budete se pak cítit lépe, příjemně, odpočatě.

I já si ráda dopřeju chvíli, kdy o sebe pečuji – už jsem si z toho dokonce udělala i takový svůj pravidelný rituál, každou neděli. :) Uložím děti, napustím si vanu se spoustou pěny a relaxuji. A hlavně – vždy si dávám pleťovou masku, ráda zkouším nové a testuji. Miluji hlavně plátýnkové masky, efekt je vždy totiž okamžitě vidět.

Dnes vám dám tipy na pár svých oblíbených produktů – právě pro perfektní péči o sebe samu!

Vana se spoustou pěny, to je základ! :) Mám ráda různé pěny, soli a další přísady do koupele, které mají blahodárný vliv na pokožku. A hlavně, vybírám je i podle vůně!

Potrpím si na nezvyklé, sladké a zajímavé vůně – i proto jsem si zamilovala Organic Shop Body Desserts Chocolate & Macademia Nut.  Jedná se o krém, který naprosto božsky a čokoládově voní! Stačí přidat množství cca 2-3 čajových lžiček do koupele. 

Vytváří bohatou pěnu a dokonale provoní celou koupel! Navíc hydratuje a vyživuje pokožku. Super je i čisté organické složení. Ovšem, ta vůně… :) Pozor, při koupeli s tou pěnou dostanete velkou chuť na čokoládu! ;)

Masky na obličej – většinou používám hlavně ty hydratační, dokáží s pletí až zázraky. Úžasná je i tato – Mad Beauty Animals Patch hydratační plátýnková maska s kokosovým olejem. Tato maska mě fakt baví! Jednak a hlavně – má super viditelný efekt, a to okamžitě, skvěle voní po milovaném kokosu a také – má potisk pejska z pohádky 101 Dalmatinů, takže se sami sebou i pobavíte. :)

Stačí masku vyndat z obalu, přiložit na obličej, nechat cca 20 min působit, sundat a přebytky smýt vodou. Pokožka je pak krásně hydratovaná, svěží a hebká.

Další skvělá maska je Holika Holika Magic Baby Pet – plátýnková maska s rozjasňujícím účinkem. Maska pleť osvěžuje a celkově projasňuje, opět zanechává velice hebkou pokožku.

Jedná se opět o plátýnkovou masku, kterou přiložíte na obličej, necháte cca 20 min působit, sejmete a přebytky masky pak vmasírujete do pokožky.

Speciální masku dopřávám také svým očím! Právě na očním okolí je totiž nejvíce patrný „zub času“. Perfektní je tato maska – Secret Key Racoony Marine intenzivní hydrogelová maska s extrakty z mořských řas.

Jedná se o malé, speciálně tvarované hydrogelové „polštářky“, které přikládáte pod oči (ale můžete i na obličej na požadované partie). Maska intenzivně hydratuje, působí proti tmavým kruhům, vráskám a zvyšuje elasticitu pleti.

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.cz ;)