Hledáte v Brně dobrého fyzioterapeuta? Můj osobní TIP!

Dnes tak trochu odbočím od obvyklých témat, se kterými se zde, na mém blogu běžně setkáváte. Mám pro Vás totiž jeden velice zajímavý tip, který by mohla celá řada z Vás rozhodně ocenit. Ráda bych Vám totiž doporučila vynikajícího fyzioterapeuta, který působí v Brně a dokáže – z mého pohledu až zázraky.

Něco Vám prozradím. Už poměrně dlouho mě opravdu hodně trápí bolesti zad, konkrétně ramene a krku. S pohybovým ústrojím mám vleklé problémy, a to vlastně už od dětství. Jsem hodně vysoká, měřím 181 cm a jako dítě jsem také rychle rostla. Vždy jsem ve škole téměř od hlavu převyšovala své vrstevníky, což mělo za důsledek to, že jsem se hodně hrbila.

Kromě toho, trápily mě (a dodnes do určité míry trápí) zkrácené šlachy na nohou a celkově vadné držení těla. Což jsem samozřejmě nijak zvlášť neřešila, a to dlouhou dobu. Až se začaly objevovat první potíže – bolesti.

Vše se to vystupňovalo asi před dvěma lety, kdy mě začaly víceméně každodenně trápit velké bolesti pravé části zad a ramene. Rozhodla jsem se to také řešit – zašla si k lékaři, který mi předepsal rehabilitaci (v nemocnici) a také cvičení. Vše jsem důsledně absolovovala, cvičení se naučila, ale… Zcela upřímně, nic se nestalo, bolesti moc neustoupily a já se vlastně tak nějak smiřovala, že se s tím prostě „naučím žít“. Co jiného mi také zbývalo… Vlastně už jsem i rezignovala na to, že mi je ještě vůbec nějak pomoci…

OVŠEM! Díky své práci jsem získala kontakt na velice uznávaného fyzioterapeuta, pana Richarda „Maso“ Pobiše a rozhodla jsem se, že se mu svěřím do péče. Pan Pobiš je ve svém oboru skutečně velice respektovaný, spolupracuje například s vynikající lékařkou, odbornicí v oboru revmatologie a interny, paní doktorkou Angelikou Lapčíkovou a také s panem doktorem Ziegelbauerem, který mě dokonce před časem léčil. Mimochodem, pan Pobiš pečoval například i o tělo Gabriely Koukalové, nebo bývalého prezidenta Václava Klause apod…

Pan Richard „Maso“ Pobiš dokáže odhalit problémy, určit jejich původ a hlavně, dokáže je odstranit. Sama jsem nevěřila, že je něco takového opravdu možné – ulevit od bolesti, a to už po první návštěvě.

Pan Pobiš pracuje s manuální medicínou – tedy, diagnostikuje přičinu problému a následně je schopen problémy odstranit. Používá manuální techinky, kdy zjišťuje přítomnost blokád a následně je odstraňuje. Upřímně – ano, tato terapie bolí, ovšem, je opravdu nesmírně účinná. V podstatě už v den po terapii moje bolesti ustoupily a doposud (5. den po terapii) se znovu neobjevily. Nic podobného se mi u žádného jiného lékaře, který se snažil odstranit moje problémy se zády, nestalo.

Pan Richard Pobiš rozpracoval metodu „Stromu života“, ze které vychází a která je účinná v cestě ke kvalitnímu a bezbolestnému životu.

Richard „Maso“ Pobiš dále využívá přístrojovou léčbu – provádí magnetoterapii, používá přístroj Nugabest, který provádí hloubkovou masáž a zároveň je nosičem tepla a provádí prostřednictvím elektromagnetických impulsů také odbourávání tuku v oblasti břicha.

Dále mohou být součástí terapií také „balneoterapie“ – využívá se příznivých účinků rašeliny a parafínu na pohybový aparát, já vyzkoušela také lokální kryoterapii – léčbu mrazem, která je velice účinná, a to i pro okamžité odbourání bolesti. Tato metoda je skvělá i pro kosmetické účinky.

Zcela upřímně – já jsem ze zatím jedné procedury u pana Pobiše skutečně nadšená. Opravdu mi pomohl a já díky jeho péči vnímám svůj běžný život mnohem kvalitněji, bez bolesti.

Pokud Vás také trápí vleklé obtíže, bolesti zad, nebo obecně pohybového aparátu, máte moje vřelé doporučení. Tady Vám skutečně pomohou.

Pan Richard Pobiš působí na adrese Svatoplukova 14 v Brně, pro objednání – ZDE.

ODKAZ: 1. ČESKÁ LÁZEŇSKÁ – web