Gastro tip z Pivnice U Kohoutů!

Mám pro vás další tip ve směru zajímavých gastro podniků v Brně! Víte, že v Kohoutovicích na Libušině třídě najdete krásně zrekonstruovanou pivnici & restauraci – Pivnici U Kohoutů? Tato novinka má co nabídnout – potěší nejen milovníky plzeňského tankového piva, ale pochutnáte si zde i na tradiční české a moravské kuchyni. Já jsem se sem nedávno stavila na oběd – a mám pro vás o tomto podniku pár informací a hlavně fotek – dobrot, které si tu můžete dát. ;)

Pivnice U Kohoutů – to je novinka z “rodiny” oblíbených gastro podniků sítě Con Gusto – pod tu spadají například Pivnice U Čápa, restaurant & steakhouse Monte Bú, Ristorante Piazza a Gelateria Piazza
Všechny tyto podniky nabízí jídla a celkově služby špičkové kvality – a to se týká i novinky, Pivnice U Kohoutů.

Pivnici U Kohoutů najdete v Brně – Kohoutovicích na Libušině třídě 905/6a, v prostorách bývalé Montány. Nutno dodat – rozhodně si nepředstavujte pivnici nějaké horší kategorie, prostory tu jsou opravdu nádherné, čisté, světlé, v jednoduchém designu. Zkrátka, myslím, že se vám tady bude líbit. Pivnice je nově zrekonstruovaná a celkovou koncepcí je podobná třeba i oblíbené, zmiňované Pivnici U Čápa.

Posedět zde můžete nejen uvnitř, ale k pivnici patří i hezká zahrádka, tu určitě využijete i teď, v létě – k večernímu posezení to tady přímo vybízí! :)

Jak jsem uvedla – dáte si tu plzeňské tankové pivo té nejvyšší kvality. A samozřejmě i dobré jídlo! Na své si tu přijdou zejména milovníci tradiční moravské a české kuchyně. Ovšem, nečekejte žádnou „nudu a šeď“ – v jídelním lístku najdete opravdu zajímavá jídla, mezi která rozhodně patří třeba domácí zavináč ze pstruha, konfitovaná vepřová lopatka, nebo kohout po burgundsku. To zní naprosto lákavě, že? :)

Já si zde dala zmiňovaný zavináč ze pstruha s kysaným zelím…

…ochutnala jsem i nakládaný hermelín s ořechy, ten byl naprosto luxusní!

Coby hlavní jídlo jsem si dala filet z candáta s grilovanou zeleninou, také to bylo moc dobré!

K pivu vám tu budou určitě chutnat různé uzené speciality – nabízí tu několik druhů klobás, uzené maso, nebo uzeného pstruha.

Pokud ovšem raději vsadíte na klasiku, tak si tu na své také přijdete – v jídelním lístku nechybí populární česká jídla, jako svíčková na smetaně, hovězí guláš, nebo špekáčky na černém pivu.

Určitě tu uvítáte v menu i burger, žebra, tatarský biftek…z těch lehčích jídel si pak můžete objednat třeba salát s grilovaným kozím sýrem, nebo krémové rizoto.

Jinak je tu přes týden k dispozici i týdenní nabídka – každý den si v rámci ní můžete vybrat ze třech jídel, v ceně pak je i polévka.

Pivnice U Kohoutů stojí za návštěvu – a pokud jste z brněnských Kohoutovic a okolí, určitě sem budete chodit často a rádi. A vy, co to sem máte možná trochu dál – udělejte si cestu, rozhodně nebudete litovat. ;)

Pivnici U Kohoutů najdete na Libušině třídě 905/6a, v prostorách bývalé Montány.

ODKAZ: PIVNICE U KOHOUTŮ / web
ODKAZ: PIVNICE U KOHOUTŮ / facebook

ODKAZ: PIVNICE U KOHOUTŮ / instagram