Inspirace – typicky letní vůně & parfémy!

K létu patří i zcela typické vůně, které nám ve všech ohledech tu úžasnou letní atmosféru dokáží zpříjemnit! Které to jsou? Kokos, vodní meloun, letní květiny, vůně zmrzliny a letních koktejlů…to vše přece k létu neodmyslitelně patří! Nalaďte se na vlnu léta – právě i díky takovým vůním, které si můžete dopřávat v mnoha podobách. Ať už jako parfémy, tělové spreje a mlhy, nebo coby produkty péče o pokožku… Inspirací vám může být i několik přípravků v mém následujícím článku!

Určitě mi dáte za pravdu, že s létem se dokonale spojuje celá řada vůní… Tyto vůně jsou zcela typické pro prosluněné letní dny, pro dovolené a exotické destinace, které navštěvujeme, nebo pro příjemné chvilky, které trávíme na letních akcích… Jaké vůně k létu patří? Je jich určitě celá řada a každý z nás má ty své oblíbené…

Za mě to jsou jednoznačně vůně kokosu, vodního melounu, květinové vůně, ale i sladká vůně zmrzliny, koktejů – třeba oblíbeného mojita, nebo pina colady… Díky takovým vůním se můžeme naprosto dokonale naladit na vlnu té úžasné letní atmosféry!

Proto sama na léto vybírám i zcela jiné parfémy, než které používám po zbytek roku. Odkládám těžké, kořeněné a dřevité vůně a naopak používám velmi lehké parfémy, svěží, květinové, nebo citrusové.

Mimo parfémy, které bývají na léto často až příliš silné, pak můžeme dát přednost i tělovým sprejům, lehkým mlhám, které nás zahalí do příjemné a lehounké vůně.

Vybrala jsem pro vás několik zajímavých produktů – letních vůní a parfémů – které jsou právě pro tyto dny přímo jako dělané! Určitě stojí za pozornost a bližší seznámení. Které to jsou?

Začnu letním parfémem – ten svůj letošní jsem vybrala u zatím ne tolik známé značky Juliette has a gun. Já vám ovšem o tomto brandu na svém blogu již několikrát psala – pro mě je doslova srdcovou záležitostí. Parfémy této značky jsou poměrně netypické, velmi podmanivé a sexy.

Na léto jsem zkusila parfém Juliette has a gun Mmmm… – jak už sám název parfému napovídá, je to něco jedinečného, opojného! Na léto je to přímo dokonalý parfém, je nasládlý a svou vůní řekla bych „až návykový“!

V parfému najdete tóny maliny, vanilky, santalového dřeva, jasmínu, ale i karamelu. No představte si tuto kombinaci! To je prostě něco úžasného!
Na parfémech značky Juliette has a gun je také skvělé, že vydrží opravdu dlouho vonět. Pokud tyto parfémy sháníte – velký výběr najdete na Notino.cz.

Pokud dáváte ovšem přednost lehčím vůním, jsou na léto přímo ideální tělové spreje. Co se síly vůně týká, nejsou tolik intenzivní, což je na léto fajn. Já letos vyzkoušela tělový sprej Victoria’s Secret Coconut Passion – kokos miluji snad všude a ve všech podobách a ve formě tělového spreje je přímo neodolatelný! 

Tento tělový sprej vás zahalí do jemné, nasládlé, kokosové vůně, díky níž se budete neustále cítit jako na exotické dovolené. Díky jemné vůni sprej můžete aplikovat i víckrát za den, kdykoliv si budete chtít tuto omamnou vůni kokosu připomenout. ;)

A můj třetí tip – pleťová mlha Essence Hello, Good Stuff! Watermelon! Pleťová mlha je, v porovnání s ostatními výše uvedenými vůněmi asi nejslabší, určitě uvítají ti z vás, kdo mají rádi skutečně lehounké vůně.

Tato pleťová mlha od značky Essence voní naprosto letně – po vodním melounu! Mlhu aplikujete na pleť, nastříkat můžete i na obličej – mlha fixuje make up! Navíc, mlha pleti dodává hydrataci, která je během letního období skutečně žádoucí. ;)

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.cz.