Jaké domácí cvičení vás bude bavit? Jízda na rotopedu!

Rádi byste zhubli nebo se dostali do lepší kondice? Máme pro vás řešení, které vás bude bavit od samého začátku. Na rotopedu totiž můžete trénovat celoročně.

Rotoped jako skvělý způsob, jak začít se sportem

Rozhodli jste se shodit nadbytečné kilogramy, ale ve sportování jste naprostí začátečníci? Rotoped je ideální volbou. Zejména v případě, že trpíte nadváhou, máte ochablé svalstvo, a vaše tělo je celkově a dlouhodobě fyzicky netrénované, totiž musíte se sportem začínat zlehka.

A právě domácí tréninkové kolo je v takovém případě nejvhodnějším a nejzdravějším způsobem, jak vaše tělo postupně dostat do formy a vytvořit si pozitivní návyk na pravidelný pohyb. Na rozdíl kupříkladu od běhání, skákání přes švihadlo nebo jízdy na kole v terénu totiž trénink na rotopedu nepředstavuje tak výraznou zátěž pro váš pohybový aparát. Na rotopedu se vyhnete nárazům a otřesům, které způsobují opotřebení a následné bolesti kloubů.

Moderní funkcionality, které udělají trénink na rotopedu ještě zábavnější

Domácí rotoped oceníte, ať už se řadíte mezi zdatné sportovce, nebo se teprve chystáte nalézt cestu k pravidelné dávce zdravého pohybu. Nadšení sportovci si na tréninkovém rotopedu užijí nové výzvy v podobě zlepšování osobních rekordů i své fyzické kondice. Nabídka v obchodech, jako je https://hop-sport.cz/rotopedy/, je překvapivě široká a plná kvalitních rotopedů s funkcemi, které si zamilujete.

Kromě klasických funkcí, jako je měření ujeté vzdálenosti a výpočet kalorií, nabízejí modernější přístroje také třeba možnost nastavovat různorodou intenzitu tréninku imitující proměnlivost terénu. Měření tepové frekvence prostřednictvím senzorů na madlech a možnost přenosu dat do sportovních aplikací v chytrých zařízeních je taktéž výhodou. Tím, jak se rotoped zaměřuje na široké spektrum svalstva, je tento typ pohybu vhodný nejen k redukci hmotnosti a navýšení síly, ale také pro formování svalové hmoty, kterou již máte vybudovanou.

Zamilujte si pohyb při prvním šlápnutí do pedálů

Zejména lidé, kteří nejsou tak úplně zvyklí na pravidelný pohyb a rozhodně se nepočítají mezi fanoušky pohybu celkově, ocení výhody jízdy na rotopedu. Při cvičení na něm totiž snadno zapomenete na to, že vás sportování nebaví a hýbete se spíše proto, že byste měli. Pokud se řadíte do této skupiny lidí, jistě vás neláká ani představa návštěv posiloven a fitcenter plných nadšených poloprofesionálních sportovců s perfektní postavou i outfitem.

S domácím rotopedem můžete zapomenout i na tohle. Nikam totiž nemusíte. Můžete si svou pravidelnou dávku cvičení naordinovat kdykoliv budete mít čas a klidně v domácím oblečení, tak jak jste. Mezi další výhody patří i to, že můžete při jízdě třeba sledovat svůj oblíbený seriál. Ani tak nebudete vědět, že pracujete na svém lepším zdraví a atraktivnějším vzhledu.

Zdroj obrázku: MYDAYcontent / Shutterstock.com