Dokonalého vzhledu karoserie docílíte snadno a rychle

Pro vytvoření dokonalého vzhledu auta není nutné jezdit pravidelně do automyčky, poradit si totiž můžete sami. Stačí k tomu mít po ruce spolehlivé pomocníky, kteří se postarají o dokonalý vzhled karoserie i skel. O kterých přípravcích je řeč?

Lesklá a odolná karoserie? Díky vosku na auto je to hračka

Vosk na auto je přípravkem, bez něhož se při péči o automobil zkrátka neobejdete. Karoserii vozu totiž chrání před vnějšími vlivy, například před slunečními paprsky, a díky hydrofobním vlastnostem vosku bude váš vůz odolnější vůči vodě. Vosky na auto se dělí podle toho, zda jsou přírodní, syntetické či hybridní. Všechny ale spojuje to, že karoserii vašeho vozu promění v dokonale naleštěné zrcadlo a váš vůz bude vypadat jako nový.

Komfortní jízda za deště? S pomocí tekutých stěračů ano

Protože si péči zaslouží nejenom karoserie, ale také skla, používejte při pravidelné údržbě automobilu také tekuté stěrače. Díky nim totiž pro vás i jízda v té největší průtrži mračen bude komfortní a bezproblémová. Tekuté stěrače totiž na sklech vašeho auta vytvoří tenkou vrstvu, která bude spolehlivě odpuzovat vodu.

Návod na správnou aplikaci vosku na auto a tekutých stěračů

Jak docílit nejvyšší účinnosti vosku a tekutých stěračů? Vždy je nanášejte na vůz ve stínu a na studenou karoserii i skla. K nanášení vosku používejte speciální pěnový aplikátor. Tekuté stěrače nanášejte na skla s pomocí speciálního aplikátoru. Jak v případě nanášení vosku, tak i tekutých stěračů, se vždy ujistěte o tom, že jste je nanesli rovnoměrně po celém povrchu. Jen tak docílíte nejlepších výsledků.

Užívejte si pohodlné jízdy za každého počasí. O karoserii vašeho automobilu se postará speciální vosk na auto, jenž ji bude chránit před veškerými vnějšími vlivy a výkyvy počasí. O čistá a odolná skla se postarají tekuté stěrače, které na předním skle vydrží až po dobu 6 měsíců, na bočních dokonce až po dobu jednoho roku.

Zdroj obrázku: Vova Shevchuk / Shutterstock.com