Deník. Brno v létě? Místo, kde se nudit nebudete!

Léto v Brně? Věřte, že i prázdniny strávené ve městě, konkrétně v našem Brně, můžou být úplně super! Jak totiž už delší dobu zjišťuji, je zde, ale i v blízkém okolí tolik možností vyžití – a to nejen pro nás, dospělé, ale i pro děti! A tak jsem si řekla, že dám všechny své tipy dohromady a dnes vám je sem dám pro inspiraci. Protože léto v Brně může být fakt skvělé…když víte kde a co dělat! ;) Čtěte dál!

Čekají vás prázdniny (nebo jejich část) strávené v Brně? Rozhodně není důvod ke smutku! I ve městě si můžete užít léto se vším všudy – na mnoha místech. Mám pro vás (ale i pro vaše děti) celou řadu tipů, co a kde dělat. Tady jsou!

Kukuřičné bludiště
Kousek od Zoo Brno najdete velké bludiště v kukuřičném poli. Zábava klidně i na několik hodin. Navíc jsou v bludišti zastávky, kde se děti mohou hravou formou dozvědět zajímavé věci – třeba o ekologii.
Více info na www.kukuricaci.cz 

Novinky na přehradě
Na přehradě se můžete koupat a užijete si tu den, který nemá moc daleko k tomu, který byste strávili třeba někde u moře. :) Navíc, letos tu jsou novinky – přibyly tři nová grilovací místa a také, je zde zbrusu nové koupací molo, které vám usnadní vstup do vody.

Letní kina
Léto je skvělou dobou na to zajít si do letního kina! V Brně hraje v letní sezóně několik kin, já doporučuji krásné Letní kino na Špilberku a rozhodně, nejvíc romantické je letní kino Čertova rokle, v lese. ;)

3D bludiště v Hodoníně
Udělejte si výlet do Hodonína, kde je asi měsíc zbrusu nově otevřené bludiště v korunách stromů – 3D bludiště! Je tu několik úrovní tras, vhodné i pro děti a co je super, nepotřebujete jištění. A zábava v pohybu a v přírodě, ta vždycky stojí za to! ;)

Nová Riviéra
Koupaliště Riviéra je po rekonstrukci, která se, myslím, hodně povedla! Nerezové bazény, tobogán, brouzdaliště a další aktivity. Tak pokud nevíte, kam k vodě, tady to stojí za to. ;)

Venkovní areál Bruno Family Parku
Venkovní areál Bruna se fakt povedl – velký a spoustu atrakcí, které budou bavit děti klidně i celý den. Byla jsem tu se syny a byli nadšení! V horkém počasí jsou super vodní atrakce – vodní svět, jediným mínusem je to, že nerezové skluzavky v teplém počasí pálí.

Paddleboardy na přehradě
V baru Sinice si můžete půjčit paddleboard od Kiboko Paddleboards a vyrazíte se projet na Prýgl! Z vlastní zkušnosti opět doporučuji! Navíc, Kiboko pořadají i různé lekce a akce – sledujte jejich FB, ať jste v obraze.

Pláž v centru Brna?
Na Svoboďáku najdete stejně, jako loni, plážový bar s lehátky Na Brno dobrý! Dáte si tu vyladěný letní drinky, můžete si lehnout do lehátek pod slunečník a jen si vychutnávat klidnou atmosféru letního centra městě.

Prší? Zajděte na výstavu Cosmos Discovery!
Na výstavišti v pavilonu C je obrovská výstava o vesmíru, Cosmos Discovery. Dozvíte se tu absolutně vše o cestách do vesmíru a výzkumu vesmíru a řeknu vám, i když mě tyto věci nikdy moc nezajímaly, tady mě to nadchlo! A moje syny taky. ;)

Tak co myslíte, léto v Brně může být rozhodně skvělý! ;)