Cool People of Brno: Michaela Šimordová, Žít naplno

Nedávno jsem Vám na blogu představila velmi zajímavý projekt o zdravém životním stylu – Žít naplno, za kterým stojí dva sympatičtí Brňáci, Míša Šimordová a Alexei Alexandrov. Právě tento program Vás dokáže nasměrovat, jak žít zdravěji a hlavně, štíhleji…:) A co si budeme povídat – kdo z nás by nechtěl vypadat lépe! Zkrátka – „Žít naplno!“ můžeme všichni – jen vědět, jak na to! Proto mám pro Vás dnes rozhovor se zakladatelkou této značky, paní Míšou Šimordovou, která Vám prozradí o „Žít naplno!“ něco víc… Hezké čtení!

Dobrý den, Míšo. Míšo, můžete čtenářům mého blogu značku Žít naplno v krátkosti představit – o co se jedná a co prostřednictvím tohoto projektu lidem nabízíte?
Hezký den i Vám, Míšo. Žít naplno je tříměsíční program, ve kterém klient získá individuální výživové i tréninkové plány, které jsou podle potřeby upravovány. V dárkové krabici, kterou každému zasíláme, najde doplňky stravy, produkty zdravé výživy a mnohé další. Jsme k dispozici stále – ať už se to týká dávky motivace nebo třeba nějaké tipy k vaření či výběru potravin. Díky třem měsícům s námi by se klient měl naučit najít svou rovnováhu ve stravování i cvičení. Vždy, když se rozhodneme pro nějakou změnu, bychom se měli bychom ptát sami sebe – zvládnu to takto dodržovat celý život? Přesně o tom je náš program. Najít si to “své” a být spokojený.


Co bylo impulzem k založení programu Žít naplno?
Léto je za dveřmi a na internetu, v časopisech a všude možně můžeme vidět “rychlé a účinné metody hubnutí”, díky kterým získáte postavu snů. Ano, kila se dají dát dolů opravdu rychlou cestou, ale nikdo už většinou nepřemýšlí nad tím, jak tu váhu udržet. Razím heslo “žít bez extrémů”, protože já sama mám za sebou z minulosti spoustu zkušeností s dietami nebo přehnaným cvičením za vidinou té nejrychleji získatelné krásné postavy. Nad těmi šílenými následky už ale pak nikdo nepřemýšlí.

Jak sama vím, máte bohaté zkušenosti coby výživová poradkyně – věřím, že právě Vaše poznatky z oblasti výživy můžete v rámci tohoto projektu dobře zúročit, že?
Výživě se věnuji několik let. Chtěla se cítit fit, mít se ráda při pohledu do zrcadla. Začala se zajímat o to, co mému tělu dopřávám a najednou se začala cítit mnohem lépe, měla spoustu energie a tu jsem využila ve sportu. Chtěla jsem tento “lék” ukázat i svým blízkým, přátelům kolem, a když jsem viděla, jak se jejich životy mění k větší a větší spokojenosti, našla jsem v této práci smysl. Ten pocit, když někomu předáte rady a své zkušenosti a on se za nějakou dobu vrátí s úsměvem ve tváři, nabitý energii a chutí k životu – to je to nejkrásnější.

V projektu Žít naplno ovšem kromě Vás ještě „figuruje“ i Alexei Alexandrov – můžete nám představit také jej a co přesně má na starosti?
Alex je fitness a kondičním trenérem působícím také tady v Brně. Já osobně s Alexem trénuji téměř dva roky, díky němu jsem si sport zamilovala na maximum, užívám si každý trénink a s radostí sleduji své pokroky. A právě jeho úžasný přístup s ohledem na jeho individualitu mě vedly k oslovení ke společné spolupráci. Alex je trenérem se srdíčkem na správném místě a toho si na něm nesmírně vážím.

Míšo, jakým způsobem se mohou lidé do programu Žít naplno přihlásit a jak jej mohou vyzkoušet?
Lidé se do programu mohou přihlásit přes naše webové stránky www.zitschuti.cz, kde se mohou dočíst veškeré potřebné informace.

Co přesně tento program obsahuje – co klientovi dodáte?
Snažili jsme se o originalitu – každému účastníkovi je zaslána dárková krabice, ve které najde spoustu dárečků ve formě suplementů a produktů zdravé výživy. Nechybí zde ani naše tréninkové a poznámkové bloky, silikonový náramek a především výživové a tréninkové plány. Mně samotné takové věci udělají vždycky radost (no zřejmě snad každému z nás), proto jsme si dali záležet i po stránce estetické.


Výživový plán – sestavuje dle každého klienta individuálně, s přihlédnutím k jeho zdravotnímu stavu, váze, cíli zhubnout…?
Individualita každého klienta je na prvním místě. Každý z nás má jiné možnosti, jiné cíle a také záleží na dosavadním stravování a celkovém životním stylu. Neexistuje žádný univerzální jídelníček, který by byl vhodný pro všechny. Což si často protiřečí s radami, kterých je v dnešní době plný internet i časopisy.
Jak dlouho trvá období, kdy máte klienta „pod dohledem“? A jakým způsobem dohlížíte, zda klient hubne správně?
Program je tříměsíční, po celou dobu s klienty komunikujeme prostřednictvím emailu, telefonu, Facebooku či Instagramu. Klienti mají také možnost využití osobních konzultací a měření pomocí Inbody 270 za výhodnou cenu u mě v poradně.
Je možné, aby se na Vás klient kdykoliv během doby trvání programu obrátil s případnými dotazy, problémy…?
Určitě ano. K práci výživového poradce či trenéra je opravdu potřeba lidský přístup. Vytváříte si s lidmi osobní pouto, měli by ve vás cítit důvěru.Výsledky nejsou jen o přesně vypočítaných gramážích jídla a striktních trénincích. Důležitá je hlavně psychická pohoda každého z nás a já si vždy nesmírně cením důvěry, kterou ve mně klienti nacházejí.
Jsou výsledky, které klient díky Vašemu programu získá, udržitelné? Za jakého předpokladu?
Dlouhodobé výsledky – to je hlavní myšlenka, na které je náš program postaven. Nestat se jen obětí vážení každého gramu jídla a nepřetržitého cvičení. Klienty díky programu učíme, jaké potraviny si vybírat a hlavně proč, jakým způsobem vést tréninky, najít si tu správnou rovnováhu.

 

Plánujete do budoucna program Žít naplno nějak rozšířit o novinky, případně, budete ho nabízet i jinde, než prostřednictvím Vašich webových stránek?
Rozhodně ano. Program Žít naplno je vlastně naším startovacím projektem. Už nyní pracujeme na novém, který vyjde na podzim 2017. Navazuji spolupráci s dalšími profesionály (určitě je na co se těšit). Primárně chceme cílit na Brno, nicméně využít naše služby může v podstatě každý. Snažíme se o vytvoření komplexu, ve kterém si každý člověk nalezne to své :)
Děkuji Vám za rozhovor a ať se daří!:)
I já moc děkuji, mějte se krásně a žijte naplno! :)

 

Více informací o tomto programu se dozvíte na webu Žít naplno, viz odkaz níže. ;)

ODKAZ: ŽÍT NAPLNO / web
ODKAZ: ŽÍT NAPLNO / facebook