Cool People of Brno: Ivana Loučná – Denní lázně Brno

Rádi byste udělali něco pro sebe, své zdraví a krásu, ovšem, nevíte „jak a kde“? Třeba Vás inspiruje další díl mé rubriku Cool People of Brno a rozhovor s ředitelkou Denních lázní Brno, paní Ivanou Loučnou. Ivana Vám Denní lázně představí, dozvíte se, jaké služby svým klientům nabízí a v čem je to právě zde tak jedinečné a unikátní. Hezké čtení!

IMG_9468-logo

 

Dobrý den, Ivano, předem Vám děkuji za rozhovor. Ivano, jste ředitelkou Denních lázní Brno – mohla byste nám je představit? Co zde klientům nabízíte, jaké služby?
Dobrý den Míšo, ano, Brno má pěkné moderní centrum, které poskytuje lázeňské služby jak léčebné tak relaxační. Zaměřují se na zdraví, krásu, odpočinek, estetiku a lázeňství.
Jste klasickými „lázněmi“ – tak, jak si je možná čtenáři vybavují v souvislosti s označením „lázně“? Jak vím, klientům ubytovací služby nenabízíte, že?
Jsme ambulantní, to znamená, že k nám lidi dochází denně na procedury. Možnost ubytování ale tady je, nabízíme ho klientům, kteří jezdí z daleka.

 

Jinak stejně jako klasické lázně – masírujeme, aplikujeme páru, koupele, zábaly, infrasaunu, lymfodrenáže, inhalace pro děti, cardio cvičení, klimatoterapeutické pobyty v rakouských alpách.
Na co se v Denních lázních Brno primárně zaměřujete? Jaké problémy v souvislosti se zdravím zde dokážete řešit?
V současné době poskytujeme primárně komplexní procedury na zhubnutí, odvodnění, zeštíhlení. Jedná se o procedury, které Vám pomůžou pohnout tělem a tím se Vám uleví.

lazne
Poskytujete zde také rehabilitační služby, případně nějaké procedury, které např. léčí bolesti zad, kloubů, pohybového aparátu?
Tím, že masírujeme, rehabilitační služby máme na vysoké úrovni. Léčebné balíčky jsou složené z více procedur a zaměřují se na hloubkový svalový systém. Zdravotnický personál ovládá množství masážních technik a cvičení, při kterých dochází ve většině případů k odstranění bolesti zad a páteře anebo k jejich velkému zmírnění. Klouby mají speciální ošetřovatelskou péči zase ve formě tepelných a chladových procedur.
Jste schopni zde klientům přesně stanovit nějaký „léčebný plán“ – tedy procedury a terapie přesně dle jeho potřeb, na míru, k řešení jeho individuálního problému?
„Léčební plán“ nazývejme plánem individuálním, který vždy podpoří zdraví – to znamená odvodní, odtuční, zeštíhlí, vyhladí, zmírní a odstraní bolesti, prohřeje, rozzáří pleť, zklidní psychiku, dá tedy základy preventivní péče o sebe. Kdo to pochopí…nebude mít dlouho žádný“ léčebný plán“.

IMG_9541-Edit

Vím, že se zde specializujete na lymfatické terapie. Co přesně v tomto směru lidem nabízíte?
Ano, pracujeme odborně s podkožím lidského těla, ve kterém je lymfatický systém. Dalo by se říci, že je systémem odpadním – tedy vylučuje škodliviny z orgánů. Z různých důvodů v průběhu života dochází k jeho poruše a tím nastává tzv. městnání odpadních látek. Nabízíme celkové pročištění lymfatického systému, manuální lymfomasáž – částečnou i celotělovou, přístrojovou lymfomasáž, manuální lymfodrenáž, kompresní lymfodrenáž, rukávníky, lymfotaping, kompresní prádlo.
V čem jsou tyto terapie u Vás právě tak jedinečné?
Výhodou je, že máme nakombinované komplexy, které aplikujeme dle indikace každého klienta. Indikace je buď lékařská nebo preventivní. A to je ta jedinečnost. Rozlišovat indikaci. Pro informaci do preventivní patří pocit těžkých nohou, otoky po úrazech a zlomeninách, po sportovních výkonech, při modelaci postavy, celulitidě, rekonvalescence po estetických zákrocích jako je liposukce. Do lékařských lymfedémy, stavy obezity, stavy po ortopedických zákrocích, křečových žilách.

IMG_9589-Edit
Jaké mohou klienti u lymfatických procedur očekávat výsledky? Jsou tyto výsledky „udržitelné? Za jakých předpokladů?
Výsledky jsou okamžité, říkáme jim pocit úlevy, lehkosti. Udržitelnost má vždy předpoklad pochopení – co je s mým tělem? Cítím se dobře. Aha…budu se o něho starat.
Nabízíte v Denních lázních Brno také služby výživového poradce? Jste schopni poradit klientům také ve směru správného stravování?
Ano. Klienti prochází konzultací, součástí které, je diagnostika na In body, rozbor výsledků a stravovacích návyků. V případě, že je potřeba pomoct ohledně stravování – doporučíme i sestavíme jídelníček. Objednáváme klientům i krabičky.

 

 

Nedávno jsem u Vás na stránkách postřehla i nové, obličejové ošetření „Španělská krása Casmara“ – o co přesně se jedná? Nabízíte tedy také obličejová ošetření a kosmetické služby?
Rádi se věnujeme novinkám. Největší zájem projevují klientky o novinky z krásy a estetiky. Takže po španělské zeštíhlovací kůře Arosha, nabízíme obličejovou kůru Casmara. Po zimním období volá naše pleť po regeneraci. Vitamínová, protivrásková a stimulační maska s přídavkem 20% vitamínu C a dermostimulační masáží obličeje je to pravé úžasné. Nabízíme obličejové procedury, které jsou neinvazivní a přesto s vynikajícím omlazujícím efektem. Příkladem je diamantová mikrodermabraze s kapkami Baobab, lymfodrenáž obličeje proti otokům víček a podbradkům, radiofrekvence – vypínaní zvráštěné pleti.
Plánujte v Denních lázních Brno v nejbližší době nějaké novinky – cokoliv, co by mohlo čtenáře zajímat?
Máme novinky tři v nejbližší době. Určitě bude čtenářky zajímat novinka – týkající se jejich dětiček – speciální ozdravný program pro děti s dechovými potížemi. Dále od půlky dubna spouštíme intenzívní hubnoucí kurz pomocí lymfy na tři týdny a poslední novinkou jsou hloubkové hodinové masáže s rašelinou. Všechny popisy těchto procedur najdete na našich webových stránkách.

Denní lázně Brno najdete na ulici Radlas 84/6.

ODKAZ: DENNÍ LÁZNĚ BRNO/web
ODKAZ: DENNÍ LÁZNĚ BRNO/facebook