Čistička vzduchu vám může pomoci v boji proti alergiím

V dnešní době téměř každý z nás trpí na nějakou tu alergii. Věděli jste ale, že vám s tímto problémem, alespoň ve vaši domácnosti dokáže pomoci jeden velmi užitečný nástroj? Ano, bavíme se tady o čističce vzduchu. Obzvláště pokud trpíte na pyly, plísně nebo zvířecí chlupy, pak je to pro vás opravdu velmi dobrá investice do zdraví.

Pro koho je čistička vzduchu vhodná?

Čističky vzduchu jsou vhodné opravdu pro každého, kdo chce mít doma lepší vzduch s minimem škodlivin, ale nejvíce je ocení právě alergici a astmatici. Pokud máte alergii na domácího mazlíčka a nechcete se ho vzdát, pak to je pro vás perfektní řešení. Navíc vám pomohou minimalizovat prašnost v domácnosti a budou za vás bojovat proti pylům. Navíc jsou lékaři doporučovány i pro osoby, které se potýkají s atopickým ekzémem – díky téměř vymizení alergenů u vás doma.

S čím vším vám může čistička pomoci?

  • Dokáže odstranit prach a následnou prašnost v místnosti.
  • Pokud jste alergik nebo astmatik, může výrazně pomoci s vašimi problé
  • Pomůže zlepšit kvalitu vzduchu.
  • Odstraní pyly, plísně a pachy.
  • Majitele domácích mazlíčku ocení, že dokáže zachytit jejich chlupy.
  • Dokáže pomoci od častých bolestí hlavy, podráždění očí a krku, které jsou způsobeny právě nečistotami ve vzduchu.

Pokud ovšem trpíte na roztočovou nebo potravinovou alergii, pak počítejte s tím, že zde se vám ani po zakoupení moc neuleví. Jelikož ani roztoči, ani potravinové alergie se zpravidla nešíří vzduchem, a proto nemohou být zachyceny. A pokud ano, pak opravdu jen v minimálním množství.

A jeden tip závěrem. Předtím, než se rozhodnete koupit čističku k vám domů si za pomocí vlhkoměru zjistěte, jakou vlastně doma máte vlhkost vzduchu. Pokud je vysoká, pak hrozí výskyt častých plísní a bakterií, což můžete snadno vyřešit nákupem čističky vzduchu, která má již odvlhčovat zabudovaný. Případně koupit odvlhčovač samostatně. Vaše zdraví, vám za to jednou v budoucnu poděkuje, protože čistička vzduchu je pro alergiky to nejlepší, co pro něj můžete udělat.

Zdroj obrázku: Mariia Boiko / Shutterstock.com