Chraňte svoji pleť před sluníčkem

Slunečné počasí nám všem udělalo rozhodně velkou radost, ovšem – i to sebou přináší určitá rizika, které bychom měli brát v potaz. Určitě víte, že před negativními dopady slunečního záření bychom měli svou pokožku patřičně chránit. Vyvarujeme se tak spálení, pigmentovým skvrnám, zvýšené tvorbě vrásek, nadměrnému vysoušení pokožky a mimo to, v nejhorším možném případě i rakovině kůže. Na trhu je dnes pestrá škála mnoha zajímavých produktů s obsahem SPF – už dávno neplatí, že musíte používat jen ty dříve známé, hutné bílé krémy. Mrkněte na mou recenzi a výběr zajímavých přípravků, které vás přes sluníčkem zaručeně ochrání!

Nadměrné slunění naší pokožce rozhodně neprospívá, sama si tu uvědomuji stále víc, čím jsem starší… Vidím, že moje pokožka mnohem více trpí na vysoušení, tvoří se mi i vrásky a na obličeji mám i pigmentové skvrny, kterých se teď už nemůžu zbavit.
Na tom všem má rozhodně podíl právě sluníčko. Proto, opravdu je nutné se před negativními dopady slunečního záření chránit, jednou vám za to vaše kůže poděkuje!

Kdy začít produkty pro sluneční ochranu používat? V podstatě hned, jak začne sluníčko svítit a vy budete trávit více času venku. Jasně, berte v potaz i svůj fototyp pokožky, pokud se obecně dobře opalujete, asi není nutné si na krátkou vycházku dávat produkty s SPF 50. Ovšem, pokud se jdete přímo opalovat, určitě použijte přípravky s ochranným faktorem.

Ideální je zvolit přípravek s SPF i pro vaši běžnou, rutinní péči – určitě doporučuji pořídit si pleťový krém s SPF. Na trhu je takových krémů mnoho, já mám výborné zkušenosti s krémem Clinique Even Better™ Skin Tone Correcting Moisturizer SPF 20.
Jedná se o vysoce hydratační krém – právě hydratace je pro hezký vzhled pokožky klíčová. Krém obsahuje zároveň i ochranný faktor SPF 20, jedná se o nižší ochranný faktor, ovšem pro mou již opálenou pleť je dostačující.

Miluji hlavně příjemnou texturu tohoto krému, pleť je po něm opravdu moc krásná, evidentně hydratovaná.

Mám i výborné zkušenosti s lehkou hydratační emulzí Avéne Hydrance! Je skvělá zejména pro mastnější pleť. Emulze má lehounkou texturu, více podobnou gelu, pleť ji velmi dobře absorbuje. Avéne Hydrance také obsahuje ochranný faktor SPF 30. 

Dámy, nezapomínejte také na make-up s SPF! Mnohé si to ani neuvědomujeme, jsme celý den krásně namalované, pohybujeme se venku a naše pleť se opaluje. A může se i spálit, vznikají i zmiňované pigmentové skvrny… Na trhu je dnes spoustu super make-upů s SPF, já nedám dopustit třeba na BB krémy od značky Missha – třeba Missha M Perfect Cover RX má ochranný faktor SPF 42!

Přes den ovšem doporučuji ochranný faktor na pokožku obličeje nanášet opakovaně. Jak, aniž bychom se nemusely odličovat? Skvělou volbou je Biotherm Brume Solaire Dry Touch – jedná se o jemnou hydratační mlhu na obličej, s hydratačním efektem a ochranným faktorem SPF 30.

Skvělé je, že tuto mlhu můžete aplikovat i přes make-up, nijak ho nerozmaže, nepoškodí. Oceníte i velmi snadnou aplikaci, zkrátka nastříkáte, bez nutnosti roztírání. A aplikovat můžete samozřejmě i na celé tělo.

Co je také důležité, tak ochrana rtů před negativními dopady slunečního záření. Rty se sice obvykle přímo nespálí, ale slunění jemnou pokožku rtů vysouší, rty se mohou i loupat… Proto, používejte vhodný balzám na rty!

Za sebe vám vřele doporučuji balzám Carmex Classic, obsahuje mentol, který příjemně chladí, kakaové máslo rty intenzivně vyživí. Balzám je ve verzi i s různými vůněmi – třeba s višněmi!

Všechny výše uvedené produkty koupíte na www.notino.cz.