Brno a nákupy? Nákupní centra Olympia a Vaňkovka to jistí

Brno je cool. Na tom se jistě shodneme. Neustále se v něm odehrávají nejrůznější kulturní akce a pravdou je, že toto město nikdy nespí. Díky studentům je v Brně neustálý ruch a noční život je pestrý a divoký. Kam ale vyrazit, když sháníte nové boty, oblečení na pracovní pohovor, potraviny nebo elektroniku? Do Olympie nebo Vaňkovky. Záleží, kam to máte blíž.

Největší obchodní centrum v Brně

Olympia Brno je díky své rozloze přesahující 100 000 m² největším obchodním centrem v moravské metropoli. Přestože byla Olympia otevřena již v roce 1999, od svého vzniku již byla celkem čtyřikrát rozšířena. Centrum se nachází v brněnské městské části Brno-Modřice nedaleko dálnice Praha-Brno-Bratislava. Samozřejmě, že Olympia je také snadno dostupná autobusem.

Nákupní a společenské centrum nedaleko centra

Nedaleko historického centra Brna se nachází nákupní a společenské centrum, které bylo slavnostně otevřeno v roce 2005. Jmenuje se Galerie Vaňkovka, ale mezi místními je známo jednoduše jako Vaňkovka. Ať už sháníte potraviny k přípravě večeře nebo nové oblečení, Vaňkovka a obchody, které se v ní nacházejí, vám kryje záda. Kromě ohromného množství prodejen vás Vaňkovka uhrane také svým vzhledem. Jedná se totiž o opravdu krásnou stavbu, která vznikla na místě bývalé továrny, která je do stavby vkusně zakomponována.

Proč si zajít do obchodního centra?

Výhodou obchodních center je to, že na jednom místě shlukují ohromné množství obchodů, tudíž zjednodušují výběr a šetří čas. Neplýtvejte tedy svým volným časem a vyřiďte veškeré nákupy rychle a na jednom místě.

Ať už máte blíž brněnskou Vaňkovku nebo Olympii, vezte, že jejich návštěvy nebudete litovat. Snadno a rychle totiž seženete vše, co sháníte a za výhodné ceny. Díky tomu vám zbyde víc času na procházku moravskou metropolí.

Zdroj obrázku: Vladimir Sukhachev / Shutterstock.com