Brněnské Vánoce na nám. Svobody. Na co se můžete těšit?

Tím hlavním místem, kde se každoročně odehrávají Brněnské Vánoce, je rozhodně nám. Svobody, kde je i letos pro vás připraveno mnohé – trhy, novinky a také, program během každého dne. Na co se zde letos můžete těšit? Mám pro vás přehled toho NEJ – a mimo to, na Facebooku mého blogu sledujte i časté reporty, právě z trhů a akcí. Věřím, že vás inspirují a vánočně naladí.

Na nám. Svobody to každoročně o Vánocích žije a i já musím říct, že se mi tu líbí vánoční atmosféra čím dál víc. Působí to zde na mě celé více tradičně, což mi dokonale umocňuje kouzlo Vánoc.
Každý rok je zde i pestrý program a mnoho zajímavostí, které by vám neměly uniknout. Jaké to budou?

Živá hudba na náměstí Svobody každý den

Každý večer živé koncerty různých žánrů, od swingu přes jazz, pop až k folklóru. Odpoledne divadla a ještě před nimi vystoupení dětí z mateřských, základních a základních uměleckých škol a souborů. Na náměstí Svobody letos stojí menší pódium, dramaturgicky propracovaný program je ale připraven na každý den. Konkrétně už to byl koncert Muchy, ale stále se můžete těšit na koncerty Jitky Šuranské, Xaviera Baumaxy, Muchy, skupiny Voxel a mnohé další. Kompletní program je na stránkách www.brnenskevanoce.cz.

Živá hudba dotváří atmosféru a toto centrální náměstí tak je místem milých setkání s rodinou a přáteli.

Každodenní a pestrý hudební program na náměstí Svobody zcela zapadá do konceptu letošního ocenění od UNESCO. To označením „Kreativní město hudby“ uznalo aktivity Brna na poli hudby a právě i mimořádnou rozmanitost hudební nabídky.

Dárky z Brna!

Centrum Brna je v době adventu také místem, kde snadno pořídíte skvělé a originální vánoční dárky pro své blízké.

Od 1. do 17. prosince patří dva prosklené city moduly na náměstí Svobody patřit designu a  December Design Days. V rámci tohoto festivalu si můžete prohlédnout a koupit výrobky od tvůrců, kteří navrhují módní doplňky, šperky, oblečení, porcelán či tvoří své vlastní umění.

Konkrétně se představí:

TOTUMO – šperky inspirované jihoamerickou přírodou

Jsem Studio – šperky a světelné objekty vyráběné pomocí 3D tiskárny

Nápady pro Aničku – inspirace pro tvoření pro děti

Agapornis Luis – tašky, psaníčka, obaly, peněženky, šperky

Plevel – malé české ekologické květinářství

Theó & Company – oděvy, šperky, tašky či grafiky z republiky i ze zahraničí

Marie Mukařovská – kabáty, topy, sukně či šaty

Dlouhá punčocha – dětské knihkupectví

MORROWS – design a módní interiérové doplňky z plsti, kůže a kartonu

ARKI – skandinávská a severská dekorace, hračky a knihy pro děti

Jindřich Plotica Stein – autorské šperky a číše

Lustry Luminance – originální osvětlení a křišťálové lustry v nové podobě

REPARÁDA – módní dílna, sukně a šaty inspirované vintage

Klukovna – stylové doplňky pro muže

V infocentru na náměstí Svobody je k dostání nová vánoční kolekce, kterou speciálně pro Brněnské Vánoce 2017 vytvořila česká výtvarnice Vendula Chalánková. Motivem této kolekce jsou fronty – známé brněnské osobnosti, které by bylo možné potkat ve frontě na vánoční drink v minulosti a nyní. Postavy najdete v kolekci hrnků, na chňapkách, polštářích, čokoládách či mentolkách.

Další dárky z Brna jsou k dispozici také v infocentru TO JE Brno v Panenské ulici

 

Další zábava na náměstí Svobody

Prosklené city moduly i letos hostí virtuální realitu. V letošním roce díky ní vstoupíte přímo na zasněžené náměstí Svobody. Chybí vám vláček? Nasedněte do něj! Chcete si zahrát koulovanou, zkusit ochránit vánoční strom před sněhuláky? To vše zažijete ve virtuálním světě.

Všechny své zážitky z náměstí Svobody můžete sdílet s hastagem #brnenskevanoce. Na Instagramu se pak vaše fotky se objeví díky technologii Enplug na velkoplošném plátně u pódia.

V adventním čase se o slovo opět hlásí také časostroj. Kuličky z něj padají od první adventní neděle 3. 12. až do 24. 12. A to každou celou hodinu od 11 hodin do 23 hodin. Tedy 13 kuliček každý den, za celý advent to bude 286 kuliček. Kuličky mají nový vánoční motiv.

A tradičně nechybí ani pomoc potřebným, charitě na náměstí patří středy. Vždy od 12.30 do 14.30 hodin vybíráme peníze formou příspěvku do kasičky. Dostanete „něco dobrého na zub“ a poděkují vám lidé z Diecézní charity Brno, Dětského domova Dagmar a sdružení Vodicí pes. Pod vánočním stromem na náměstí Svobody a na Dominikánském náměstí se konají i tradiční sbírky Českého červeného kříže. Příspěvky poputují na ozdravné pobyty dětí ze SOS vesniček a seniorů, i na pomoc sociálně slabým osobám a rodinám