Brněnská TOP akce každého léta – MOTO GP 2014!

Velká brněnská událost každoročního léta je tu! MOTO GP 2014!

motogp2

Milujete stejně, jako mnoho tisíc dalších lidí po celém světě rychlé motorky? Tak právě pro Vás je náš článek o MOTO GP to pravé:)

Brněnský Masarykův okruh se totiž už brzy rozburácí zvukem silných strojů a doslova celé Brno bude jeden víkend – od 15. do 17. srpna žít jen jedinou věcí – motorkami.

motogp4

A věřte, že ten letošní závod bude – ozbvlášť pro Čechy, velmi výjimečný! A proč?

Poprvé po 32 letech budou čeští jezdci totiž závodit ve všech kubaturách!

Naposledy v roce 1982 stáli českoslovenští jezdci na startu všech kubatur domácí Grand Prix. To samé se podaří zopakovat letos. Poslední „chybějící“ článek v kubatuře Moto2 zaplní Miroslav Popov startující na divokou kartu. Celkem se tak na Grand Prix České republiky 15. – 17. srpna na Masarykově okruhu představí čtyři Češi v hlavních závodech, pátý pak pojede v doplňkovém Red Bull Rookies Cup.

images Unknown-1

MotoGP™
V královské kubatuře bude Českou republiku reprezentovat už počtvrté Karel Abraham. Po nepovedené loňské sezoně zakončené těžkým poraněním ramene se čtyřiadvacetiletý Abraham vrátil zpět do startovního pole ve výborné formě a s novým motocyklem Honda RCV1000R.

Moto2™
Miroslav Popov má za sebou už několik brněnských startů na divokou kartu v kubatuře 125 ccm nebo Moto3. Nejvýrazněji na sebe upozornil v roce 2012, kdy se na osychající trati v první části závodu pohyboval v elitní pětici jezdců. V současnosti talentovaný devatenáctiletý jezdec závodí v zahraničních šampionátech za východočeský tým Montáže Brož. V jeho barvách se na divokou kartu představí i v závodu mistrovství světa. V Moto2 bude prvním českým jezdcem od roku 2010, kdy v kubatuře startoval Karel Abraham

Moto3™
Hned dva čeští jezdci budou chtít doma bojovat o nejvyšší příčky v kubatuře Moto3. Jakub Kornfeil i nováček Karel Hanika mají k dispozici špičkovou techniku, se kterou mohou pomýšlet na umístění v elitní pětce. Osmnáctiletý Karel Hanika s podporou týmu Red Bull KTM Ajo má za sebou dva závody, ve kterých dokázal bojovat mezi nejlepšími jezdci, o skvělé umístění jej však vždy připravil pád.  Vyrovnat nebo překonat své dosavadní brněnské maximum – 5. místo – bude chtít i Jakub Kornfeil. Jedenadvacetiletý zkušený jezdec zatím v závodech často doplácí na chyby soupeřů, pravidelně se mu ale daří bodovat.

Red Bull MotoGP™ Rookies Cup
Do vyrovnaných bojů v šampionátu mladých talentovaných jezdců letos naskočil teprve třináctiletý Martin Gbelec. Pro nejlepší umístění si dojel v posledním z dosud odjetých závodů v Sachsenringu. Díky dvanáctému místu z Německa a dvěma třináctým pozicím nasbíral talentovaný mladík 10 mistrovských bodů.

(převzato z oficiálního webu www.automotodrombrno.cz)

Unknown

Součástí závodů je také bohatý doprovodný program – více info zde: DOPROVODNÝ PROGRAM 

 

Oficiální web MOTO GP 2014 – GRAND PRIX České republiky 2014

Vstupenky na MOTO GP 2014 – VSTUPENKY / MOTO GP