BezCukru – nová low carb cukrárna v centru Brna

O nové cukrárně BezCukru, kterou najdete v centru Brna, na Novobranské, jsem vám již několikrát psala na sociálních sítích svého blogu – a vždy se u vás právě tyto posty setkaly s velkým ohlasem. A já jsem moc ráda, protože sama jsem právě z tého cukrárny nadšená! Konceptem cukrárny je nabízet lidem kvalitní dezerty a zákusky,  upečené dle zásad low-carb stravování – tedy se sníženým obsahem sacharidů. Vše si zde připravují sami, podle vlastních receptů, dezerty pečou převážně z mandlové mouky, ke slazení se používají kvalitní sladidla, vhodná právě pro LC stravu. A musím uznat, vše tu chutná úžasně, jsem tu opravdu častým hostem. :) Víc o cukrárně BezCukru v následujícím článku…

Na úvod bych jen ráda zmínila, co low-carb stravování vlastně je. Nejedná se v žádném případě o dietu – je to způsob stravování a celkově i životní styl. Při low-carb stravování jíte potraviny se sníženým obsahem sacharidů. Skvělé je, že při low-carb stravování se nemusíte nijak zásadně omezovat, zejména na velikosti a četnosti porcí za den. Jíte pestře, zdravě a chutně!

Sama se v režimu low-carb stravuji už téměř dva roky a nesmírně mi to vyhovuje. Díky low-carb stravě můžete zhubnout a hlavně, váhu si pak udržíte. A mimo to, tento způsob stravování dokáže eliminovat únavu a celkově vás nabije energií. Osobně mám tuto zkušenost, zvykla jsem si jíst například pečivo vhodné pro low-carb stravu, klasické těstoviny jsem nahradila těmi z rostliny konjak, přílohy nahrazuji adekvátně třeba batáty, nebo zeleninou. A musím uznat, že mi klasické brambory, rýže, nebo pečivo z pšeničné mouky rozhodně nechybí!

Z počátku, když jsem s LC stravou začala, jsem zaznamenala i váhový úbytek. Netrpěla jsem obezitou, ale postava se mi zformovala a asi 2 přebytečně kilogramy jsem zhubla. Skvělé je, že díky LC stravě si váhu držím, bez nežádoucího jo-jo efektu.

I při low-carb stravování ovšem můžete jíst sladce! Stačí jen vědět, jaké potraviny – a zejména sladidla můžete do jídelníčku zařadit. Takže si můžete v klidu dopřát i dorty, zákusky, nebo pečivo. A věřte, chuťově jsou skvělé, stejné a mnohdy i lepší, než klasické potraviny z mouky a cukru.

A právě tyto skvělé dezerty, zákusky, dorty…připravené v duchu low-carb stravy, nabízí i nová cukrárna BezCukru, kterou najdete v centru Brna na Novobranské 4. Upřímně, právě z této cukrárny jsem sama nadšená a často sem chodím, vše mají naprosto vynikající!

Veškeré dobroty, které si tu můžete dát, jsou upečené bez mouky a cukru. Ovšem věřte – i tyto dezerty chutnají sladce a výborně!
Na přípravu veškerých dezertů v cukrárně BezCukru používají mouky i sladidla vhodné právě pro režim low-carb stravování. Konkrétně, pečou zde primárně z mouky mandlové, kokosové…které jsou také velice jemné a chuťově perfektní! Mimochodem, chutnají daleko lépe, než klasická běžná mouka…

Všechny dezerty jsou zde tedy i přirozeně bezlepkové, což věřím, mnozí z vás také uvítáte!

Co se pak sladidel týká, tak místo bílého cukru (který já osobně považuji za zcela zbytečnou a dokonce zdraví škodlivou potravinu) zde sladí sladidly, vhodnými opět pro LC stravu.

Pro oslazení všech dobrot v cukrárně BezCukru používají xylitol, nebo erythritol. V obou případech se jedná o přírodní sladidla, která nezatěžují náš organismus. Tato sladidla zažívací trakt netráví a tak z nich nezískává energii, proto jsou vhodná pro LC stravu, sladidla také nemají nepříjemnou pachuť, jakou mají mnohá syntetická sladidla. 

Další suroviny pro přípravu všech těch úžasných dortíků jsou už ty známé, které používají hospodyňky pro domácí pečení – používají ořechy, vejce, mléčné produkty – smetanu, mascarpone, tvaroh, máslo…dále vysokoprocentní čokoládu, rum… A hlavně – žádné stabilizátory, konzervanty, nebo náhražky. A tak to má být.

Dezerty v cukrárně BezCukru jsou „jen“ upečené jinak – ovšem stále ve špičkové kvalitě v ohledu použitých surovin. Jakmile zde jednou ochutnáte, rozhodně mi dáte za pravdu!

Mimo stálou nabídku dezertů, mezi které patří třeba různé tartaletky, čokoládové dorty, cheesecake, makový řez s malinami, větrník, věneček, cupcakeky… si tu můžete objednat i celý low-carb dort přesně podle přání. Skvělý třeba na oslavu narozenin, či jinou příležitost.

Ochutnejte zde i skvělé domácí limonády, připravené z kvalitních sirupů – a opět bez cukru!

Těšit se můžeme i na vánoční low-carb cukroví a mimo to, plánuje se rozšíření nabídky i o vlastní portfolio low-carb potravin, či dokonce low-carb catering!

Cukrárna BezCukru je skvělá – přesvědčíte se zde, že i mlsat můžete jinak. Zdravě, lehce, bez přibírání. A přesně o tom právě low-carb stravování je! :)

Cukrárnu BezCukru najdete na Novobranské 4.

ODKAZ: BEZCUKRU / web
ODKAZ: BEZCUKRU / facebook
ODKAZ: BEZCUKRU / instagram