Beauty review – novinky od Yves Rocher!

Mám pro Vás další kosmetickou recenzi, ve které se tentokrát mrknu na produkty značky Yves Rocher!
Právě tento kosmetický brand mám ráda už poměrně dlouho, hlavně díky velmi široké nabídce úžasně voňavých věcí (miluju jejich kokosovou řadu, která mi dělá blízkou společnost každé léto:)

Kosmetika Yves Rocher vyrábí širokou škálu kosmetických produktů, kdy základem každého z nich je rostlinné složení. Vlastní botanická zahrada v La Gacilly čítá na 1 100 druhů rostlin, ze kterých jsou moderními metodami získávány nové výtažky. Vědci Yves Rocher pak každý rok provedou více než 6 000 přístrojových a mechanických testů za účelem vzniku nových účinných formulí.

Po skvělých zkušenostech s tělovou péčí jsem se tentokrát rozhodla otestovat kosmetiku pro péči o pleť, se kterou jsem, upřímně, doposud žádné velké zkušenosti neměla. Konkrétně – dostaly se mi do rukou novinky z řady SÉRUM VÉGÉTAL, která slibuje eliminaci vrásek, lifting a samozřejmě dostatečné vyživení a hydrataci pokožky. A protože mě, jakožto „stárnoucí osobě“ právě tyto kosmetické „pomůcky“ čím dál více zajímají, rozhodla jsme se vyzkoušet právě i tyto produkty.

Photo 28.09.15 13 39 29
Řada SÉRUM VÉGÉTAL vznikla díky mimořádné rostlině, kosmatci krystalovému (o kterém jsem zatím fakt nikdy neslyšela:) a díky novému, pantentovanému procesu zpracování rostlinného výtažku: enzymatické kryoextrakci. Okamžitě po sběru tak rostlina podstupuje extrakci při teplotě -70°C a právě jen tak se z ní uvolní organické kyseliny, polyosidy a voda bohatá na minerály.

Hlavním cílem této řady je pleť zpevnit, rozjasnit a vyhladit ji.

Já otestovala celkem tři produkty a tady jsou moje postřehy:

1. SÉRUM VÉGÉTAL – rozjasňující péče proti vráskám pro smíšenou pleťPhoto 28.09.15 13 36 16
Velmi příjemná záležitost! Krém má lehoučkou strukturu, jedná se v podstatě o fluid, takže je skvělý hlavně pro ty z Vás, kdo bojujete s příliš mastnou pletí. Na pokožce je opravdu moc příjemný, nezanechává mastný pocit, krásně se absorbuje. Textura je velmi jemná, rozhodně ne hutná. Já používám ráno – právě kvůli snížení lesku, tento produkt má totiž pleť také zmatnit. Už po prvním použití, bezprostředně, jsem měla pocit mnohem jemnější a sjednocené pleti. Co jsem ocenila nejvíc – tento fluid krásně stahuje póry! A to opravdu, přesvědčíte se o tom rovněž hned po prvním použití.Photo 28.09.15 13 40 59
Parfemace je jemná, znatelná, ale rozhodně ne na obtíž. Mně naopak vyloženě „sedla“:) Snesla jsem ji bez problému i já, s velmi citlivou pokožkou. Eliminaci vrásek jsem až tak nepostřehla, ovšem pleť byla po celý den opravdu krásně matná a přitom evidentně vyživená a hydratovaná. Určitě doporučuji pro ty z Vás, co bojují s nedokonalostmi pleti a zároveň hledají vhodnou protivráskovou péči.

2. SÉRUM VÉGÉTAL – noční obnovující péčePhoto 28.09.15 13 34 55
Další kousek z protivráskové péče, který rozhodně stojí za pozornost! Jedná se totiž o produkt, který aplikujete pouze dvakrát týdně, coby náhradu chemického peelingu. Tato péče má pleť hydratovat a zároveň má peelingový účinek.

Tento „krém“ má texturu olejového gelu, který je velmi příjemný, ovšem proti prvnímu produktu ho snesou zejména ti, kdo mají suchý typ pleti. Já mám pleť smíšenou, tudíž nanáším jen velmi malé množství, protože po rozetření se gel opravdu mění víceméně v olej. Přípravek pleť rozhodně nezanáší, naopak, má olupovat (aniž by obsahoval nějaké mikročástice) svrchní vrstvy pokožky.Photo 28.09.15 13 40 41
Jedná se o noční péči, pleť je druhý den po probuzení opravdu hezká, alespoň já jsem ji tak vnímala. Parfemace produktu je květinová, na mě v tomto případě více výrazná (daná moji přecitlivělou pletí). Každopádně, žádnou negativní reakci na parfemaci výrobek nevyvolal.

3. SÉRUM VÉGETAL – extra zpevňující maska na obličej a krkPhoto 28.09.15 13 36 59
Tak právě tento produkt mě z výše testovaných asi nejvíc zaujal a oslovil. Upřímně – dřív jsem masky opravdu ignorovala a měla jsem za to, že jsou „výsadou“ jen starších ročníků. Ovšem, já se k těm „starším ročníkům“ také pomalu, ale jistě přidávám, takže bylo na čase začít brát masky vážně. A tato je fakt skvělá!

Aplikuji ji dvakrát týdně a opravdu vidím efekt. Maska pleť krásně vyhlazuje, vyživuje a vypíná, pleť po jejím použití vypadá rozjasněně a promiňte mi ten výraz „nacucaně“:) Zkrátka, je vidět, že se jí dostalo vše potřebné:)Photo 28.09.15 13 41 32
Maska má také skvělý aplikátor – štěteček, do kterého rovnou vytlačíte krémovou masku, kterou si rozetřete po obličeji. Necháte působit cca 5 minut a poté jemným masírování odstraníte zbytky. Neoplachuje se.
Určitě skvělá maska. Příjemná, voňavá, svěží…pleť si ji vyloženě užívá:)

4. ZPEVŇUJÍCÍ SÉRUM NA VLASYPhoto 28.09.15 13 37 45
Jojo vlasy, můj největší problém, řekla bych. Na první pohled se to možná nezdá, ale moje vlasy jsou hrozně jemné, bez objemu, nedrží tvar a moc jich taky nenarostlo… Zkrátka, je mi jasný, že to mohlo být i horší, ale spokojená fakt nejsem. Proto ráda testuju cokoliv, co mi, tedy mým vlasům, může nějak pomoct.

Toto sérum má vlasům vrátit jejich sílu, což je přesně to, co potřebuju. Jedná se o mléčně zbarvené, fluidní sérum, které má jemnou texturu, nelepí a nemastí. Což je dobré:) Přípravkům, co vlasy zmastí, se totiž vyhýbám jako čert kříži:) Aplikuje se buď do suchých, nebo vlhkých vlasů, já se vyvarovala nanášení přímo k hlavě, opravdu mám strach ze všeho, co může vlasy přílišně zatížit, nebo mastit.

Sérum dodá vlasům překrásný lesk a dodá jim jas, vlasy působí opravdu mnohem zdravěji. Co mi trochu chybělo byl zmiňovaný objem, jehož nedostatek mě také trápí. Sérum vhodné spíš pro ty, co mají sušší vlasy, nebo trpí roztřepenými konečky. Photo 28.09.15 13 41 12

 

Kosmetiku značky Yves Rocher koupíte v Brně na mnoha místech – zmíním prodejny např. v Olympii, nebo v Galerii Vaňkovka.

ODKAZ: YVES ROCHER/web
ODKAZ: YVES ROCHER/facebook