5 tipů na podniky, které nesmíte v Brně minout

Brno je tak trochu kolébkou mnoha gastro konceptů, které jsou unikátní a vysoce návykové. Gastro trh v Brně zkrátka jede, a to i po těžkostech, které těmto podnikům způsobila právě proběhnuvší koronavirová krize. Mám pro vás 5 tipů na podniky, které byste v Brně rozhodně neměli minout a pokud se dozvíte alespoň o jednom novém podniku, který ještě neznáte, článek splnil svůj účel. ;)

Tip: V Brně již nějaký ten měsíc funguje rozvážková služba Wolt, která s naprostou většinou zmíněných podniků spolupracuje, pokud si tedy chcete vychutnat jídlo z pohodlí domova, můžete využít služeb Woltu a navíc ještě ušetřit, pokud využijete slevový kód.

Bar, který neexistuje

Toto je již téměř Brněnská legenda, kterou znají v podstatě všichni místní. Bar, který neexistuje je jedním z nejvyhlášenějších barů v celé České republice a nabídnout si můžete řadu skvělých koktejlů vlastního návrhu, které se čas od času mění (za nás doporučujeme koktejl Penicilin nebo Zombík, které však v oficiální nabídce nenajdete). Avšak lidé z Baru Vám rádi připraví i burgery, které jsou opravdu skvělé a všemi deseti je doporučujeme! Kromě samotného Baru, který neexistuje funguje pod stejnými majiteli v Brně celá řada dalších podniků, které jsou skvělé, ale do našeho výběru se bohužel nedostali. Zmínit musíme dýmkárnu Slast, unikátní koncept 4 pokoje nebo podnik se vševypovídajícím názvem Whiskey bar, který neexistuje.

Mlsná holka

Tato nově otevřená cukrárna a kavárna na ulici Poštovská, hned vedle náměstí Svobody, vás jistě nadchne. Sladkosti zde vyrábí přímo před vašimi oči a rozhodně se nejedná o klasické zákusky a dortíky na které jste zvyklí, ale o to více vás vzniklé kombinace zaujmou. Doporučujeme vyzkoušet větrník a donut. Stejně tak musíme podotknout, že zde připravují opravdu skvělou kávu, lepší na málo kterém místě v Brně najdete. Není na tom nic složitého, stačí využít dobrý pákový kávovar, kvalitní kávu a se vším si dát náležitou péči, která jde u Mlsné holky cítit opravdu z každého detailu.

Burger INN

Toto malé burger bistro kousek od náměstí Svobody se stalo během více než tří let své existence poměrně vyhlášeným místem pro milovníky skvěle chutnajících burgerů. A nutno říci že zcela oprávněně. V nabídce Burger INN naleznete kromě burgerů (ke kterým se v ceně podávají hranolky nebo krokety) rovněž omáčky vlastní výroby, které chutnají opravdu skvěle (doporučujeme slaninovou). Burgry jsou připravené na medium, pro někoho kdo není zvyklý na to, jak má správný burger chutnat, tak může být maso moc růžové.

Hluchá zmije

Pravá brněnský pivnice, která nabízí i zahrádku a celou škálu pivních speciálů. V nabídce můžete nalézt ležáky, ale i piva IPA či APA. Hluchá zmije není rozhodně nejznámější pivnicí a připouštíme, že existují i lepší pivnice s větší nabídkou (například Pivárium), ale Hluchá zmije je zkrátka útulné místo s příjemnými cenami i obsluhou. Doporučujeme tuto hospodu na Veveří navštívit.

Ramen Brno

Máte rádi rámen? Pak je pro vás Ramen Brno povinnou zastávkou. I pokud rámen neznáte nebo nejste fanouškem tohoto japonského pokrmu, rozhodně doporučujeme tento podnik k návštěvě. Ramen Brno je tak trochu český rámen, přestože kuchaři tohoto podniku se učili od nejlepších kuchařů přímo v japonsku, vše je přizpůsobeno české chuti a výsledek rozhodně není špatný, ba naopak! Výhodou je i častá inovace pokrmů, které se čas od času mění (základ je obvykle jeden kuřecí, jeden hovězí a jeden vegetariánský rámen).