5 pokročilých způsobů, jak zdvojnásobit své peníze

Pokud hledáte budoucí finanční zabezpečení, snažte se zdvojnásobit své peníze a znovu je zdvojnásobit.

Málokdo z nás má našetřeno na penzi, a tak by většina z nás měla aktivně spořit a investovat do budoucna. V ideálním případě zdvojnásobíme tolik, kolik jsme doteď ušetřili, a pak to zdvojnásobíme znovu a znovu.

Zde je pět strategií zdvojnásobení peněz, které je třeba zvážit.1. Firemní zápas 401(k).

První způsob, jak zdvojnásobit své peníze, je téměř bez námahy. Pokud váš zaměstnavatel nabízí plán 401(k), je obvykle velmi dobrý nápad se zúčastnit. Ještě lepší je, že vzhledem k tomu, že mnoho společností nabízí odpovídající příspěvky 401(k), pokud investujete alespoň tolik, abyste tuto shodu maximalizovali, získáte od své společnosti tolik volných peněz, kolik můžete.

Shody často do určité míry zdvojnásobí váš příspěvek. Některé například budou odpovídat vašim příspěvkům dolar za dolar, možná až do výše prvních 3 % nebo více z vašeho platu, které vložíte. To je dokonalý příklad zdvojnásobení vašich peněz: je to zaručená 100% návratnost. Existují také další vzorce pro porovnání společností, jako je srovnání 50 % vašich příspěvků až do 6 % vašeho platu. Ten nezdvojnásobí vašich 6 %, ale dá vám celkem 3 % vašeho platu.

2. Obchodování s opcemi

Pokud chcete ve svém portfoliu jít nad rámec akcií, podílových fondů nebo dluhopisů, mohou se vám hodit opce.

Možnosti vám dávají možnosti pro diverzifikaci. A i když mohou být rizika vysoká, mohou být i odměny. Možná jste slyšeli, že začít s obchodováním opcí je obtížné, nebo je to jen pro nejpokročilejší investory. Realita je taková, že opce jsou něco, co může vyzkoušet prakticky každý investor – se správným know-how.

Obchodníci, kteří se specializují na obchodování s reálnými opcemi, mohou chtít zdvojnásobit své peníze tím, že budou více riskovat v kratších časových obdobích. V těchto případech se investorům doporučuje velmi riskantní a velmi výnosné obchodování s binárními opcemi. Pamatujte, že musíte podstoupit obrovské riziko, abyste zdvojnásobili své peníze s extrémně krátkými expiracemi do 60 sekund. Pro obchodování s binárními opcemi je k dispozici mnoho broker opcí. Než se rozhodnete pro svého brokera, můžete navštívit tento odkaz a podívat se na rozdíly mezi nimi: https://www.binaryoptions.com/cs/broker/

3. Dividendy

Investice do akcií vyplácejících dividendy je dalším dobrým způsobem, jak pracovat na zdvojnásobení svých peněz. Jsou to akcie jako každé jiné, jejichž ceny v průběhu času rostou, pokud jsou společnosti zdravé a rostou. Ale spolu s obvyklým zhodnocením ceny akcií přicházejí výplaty dividend, které mají také tendenci v průběhu času růst. To je silný úder jedna-dvě.

Představte si, že Hats for Cats Inc. platí dividendy ve výši 2 $ ročně a zvyšuje tuto výplatu o 10 % ročně. Za pouhých sedm let dividenda vzroste na 3,90 dolaru, téměř zdvojnásobila, takže byste ze svých akcií inkasovali téměř dvakrát tolik v hotovosti ročně. Dokud by si společnost vedla dobře, váš příjem by v průběhu času neustále rostl – spolu s cenou akcií.

4. Růstové zásoby

Růstové akcie jsou skvělým způsobem, jak své peníze nejen zdvojnásobit, ale potenciálně je ztrojnásobit nebo zčtyřnásobit, případně i více. Růstové akcie však někdy mohou být volatilnější a riskantnější a často se obchodují na poměrně vysokých úrovních. Přistupujte k nim tedy opatrně a snažte se koupit ty, které se zdají být nejvíce podhodnocené a zároveň nabízejí spoustu potenciálu.

Řiďte se naší investiční filozofií Motley Fool a koupíte 25 nebo více akcií, přičemž se budete snažit je držet alespoň pět let. Pokud tak učiníte, měli byste mít slušnou šanci, že budete mít jednoho vynikajícího umělce (nebo mnoho) a že vaši vítězové daleko vyváží vaše poražené.

5. Hodnota akcií

Dalším způsobem, jak zdvojnásobit své peníze v akciích, je hodnotové investování, které s sebou nese menší riziko než růstové investování, protože hodnotoví investoři hledají jistou rezervu, než vloží své těžce vydělané dolary do jakékoli akcie.

Nepředpokládejte, že být hodnotovým investorem vás odsuzuje k pomaleji rostoucím společnostem. I růstové akcie mohou být občas podhodnoceny a nabízejí to nejlepší z obou světů. Například Meta Platforms (společnost dříve známá jako Facebook) se nedávno obchodovala s poměrem ceny k zisku (P/E) 23,6, což je podstatně méně než její pětiletý průměr 30,9, a poměr ceny k prodeji poměr 8,5, rovněž pod pětiletým průměrem 10,7. Je to společnost, která oznámila, že její tržby za třetí čtvrtletí vzrostly meziročně o 35 % a zisk na akcii vzrostl o 19 %. Je to zjevně jak růstová, tak hodnotová akcie.

Toto jsou některé z mnoha způsobů, jak zdvojnásobit své peníze. Nejsou však jediní. Můžete například úspěšně investovat do nemovitostí nebo si vzít vedlejší koncert nebo dva, abyste zdvojnásobili peníze, které můžete investovat. Ať to uděláte jakkoli, snažte se v příštích letech výrazně zvýšit svůj majetek.