10 tipů pro vánoční relax a dokonalý odpočinek pro celou rodinu

Načerpejte během vánočních svátků novou energii a dopřejte si zasloužený odpočinek a relax. Ať už si rádi dopřáváte aktivní odpočinek, nebo dáváte přednost tomu pasivnímu, máme pro vás hned 10 tipů, díky nimž budete v novém roce plní elánu.

Zdroj obrázku: Anatoliy Kravchenko / Shutterstock.com

Tip 1: Dopřejte si dostatek spánku

Vánoční čas znamená více volna a také většině z vás odpadne starost s ranním vstáváním do práce. Jak toho využít? Dopřejte si dostatek spánku a užívejte si pobyt ve společnosti vaší přikrývky i polštáře, v kombinaci s vánočním povlečením to nebude nic složitého. Ke zlepšení kvality spánku vám pomůže luxusní matrace, kterou nebudete chtít po ránu opouštět.

Tip 2: Vánoční výzdoba vám zlepší náladu

Pokud jste tak ještě neučinili, vyzdobte si byt vánočními světýlky, svíčkami a dalšími dekoračními předměty. Nezapomínejte ani na luxusní doplňky do vaší ložnice. Inspiraci pro vánoční výzdobou do ložnice najdete po celém internetu.

Zdroj obrázku: Olena Chukhil / Shutterstock.com

Tip 3: Relaxace pro děti? Hlavně se musí bavit!

Nevíte, co dělat s dětmi o Vánocích? Vymyslete jim aktivity, při kterých se pobaví, ale zároveň se při jejich vykonávání budou pohybovat. Bez obav je zapojte do vánočního úklidu a příprav. Uvidíte, že jakmile vaše děti přiloží ruku k dílu, půjde vám vánoční úklid ložnice rychle, stejně tak i úklid ostatních místností. Za odměnu pak s dětmi můžete vyrazit třeba bruslit. Relaxací pro děti je také sledování vánočních pohádek. Toho můžete využít v případě, že si chcete v klidu vychutnat svůj oblíbený vánoční drink a třeba si popovídat s rodinnými příslušníky, se kterými se jinak nevídáte.

Tip 4: Večerní rituál je důležitý

Máte svůj zavedený večerní rituál? Jestli ne, vánoční čas je ideální dobou k jeho vytvoření. Díky pravidelnému večernímu rituálu se vám bude lépe usínat. Na seznamu tipů, jak zlepšit spánek, jsou právě pravidelné návyky na předních místech.

Tip 5: Rozmazlujte se

Využijte toho, že o Vánocích máte volno a rozmazlujte se věcmi, na které jinak nemáte čas. Pokud vás nic nenapadá, připravte si například vánoční snídani do postele – tipy jak to, najdete ve většině amerických vánočních filmů.

Zdroj obrázku: Lucky Business / Shutterstock.com

Tip 6: Užijte si společnost svého partnera

Nemáte na sebe během roku s partnerem čas? Užijte si společnost toho druhého a zavítejte společně například do sauny a wellness. Odpočinek ve dvojici je důležitý pro posílení vztahu.

Tip 7: Maminky si také zaslouží den volna

Maminky jsou zejména v předvánočním čase v jednom kole, tudíž si rozhodně zaslouží alespoň jeden den volna. Ideální relaxace pro maminky a pro těhotné spočívá například v návštěvě hodiny jógy nebo společně stráveném čase se svými kamarádkami.

Tip 8: Zkuste se nestresovat

I přesto, že vánoční období patří k těm nejnáročnějším, protože lidé jsou vystresovaní před koncem roku, snažte se letos omezit stresové situace. Jak si svátky užít bez stresu? Nenechávejte vše na poslední chvíli a pokud něco přeci jen nestihnete zařídit, svět se z toho nezboří. Důležité je, abyste strávili Vánoce se svou rodinou a užili si společně strávené chvíle na maximum.

Tip 9: Zaměřte se na vybavení ložnice i dětského pokoje

Přestože o důležitosti spánku jsme se již zmínili, abyste jej zkvalitnili sobě, ale i svým dětem, zaměřte se na vybavení ložnice i dětského pokoje. Osvětlení ložnice a dětského pokoje před tím, než se jde spát, by mělo být tlumené. Také si jasně stanovte, kdy jít spát a neponocujte.

Tip 10: Omezte čas strávený na telefonu

Posledním tipem je doporučení, abyste během svátků odložili své telefony a trávili čas se svou rodinou. Nevíte-li, jak zlepšit kvalitu spánku, právě omezení modrého světla z displejů, může být jednou z odpovědí.

Vychutnejte si Vánoce naplno a nezapomínejte se bavit a dopřát si dostatek relaxace a odpočinku.