Zvířátka také nekouří – akce v ZOO Brno!

Vést svoje děti cestou zdravého životního stylu je pro mě zcela přirozené a nesmírně důležité. Velmi dobře si totiž uvědomuji, že zdraví je to nejcennější, co máme a o co musíme patřičně pečovat… Proto moc ráda podpořím takové akce a události, které právě děti (ale i celé rodiny) ke správnému životnímu stylu vedou…

Vyrůstala jsem v rodině, kde byly zásady zdravého životního stylu vždy prioritou. Můj tatínek je lékař, maminka výživová poradkyně a odbornice na zdravou stravu, takže „žít zdravě“ bylo u nás doma tak nějak „normální“:) Jedlo se u nás vždy zdravě, dbalo se na pohyb, pobyt venku a také – nikdo u nás v rodině nikdy nekouřil. A právě kouření považuji za opravdu hodně špatný zlozvyk, který může mít pro naše zdraví devastační následky…

Ano, přiznávám, i já měla v období svého divokého mládí chvíle, kdy jsem si na večírku s kamarády zapálila – ovšem, jsem opravdu moc ráda, že jsem se sama tohototo zlozvyku naprosto zbavila. Přijde mi zbytečné vědomě si ničit zdraví… A chci, aby v tomto přesvědčení žily i  moje děti. Proto se jim samozřejmě u nás doma snažíme vštěpovat, jak kouření zdraví škodí – ovšem, jsem ráda, když se tyto zásady k dětem dostávají i „odjinud“.

Proto mě moc zaujala akce „Zvířátka také nekouří“, která proběhne v sobotu 21. května v ZOO BRNO.

13082715_1129858760391601_3067517690590821895_n

Akci pořádá Kancelář Brno – Zdravé město Magistrátu města Brna v sobotu 21. května 2016. Jejím cílem je upozornit na závažnost problematiky kouření a nabídnout pomoc všem, kteří chtějí s kouřením přestat. Návštěvníci tak mohou v tento den využít nejen odborného poradenství v odvykaní kouření, ale absolvovat řadu zdravotních vyšetření, jako je měření hladiny oxidu uhelnatého v plicích, krevního tlaku, tělesného tuku apod.

Akce je určena dětem, ale samozřejmě i jejich rodičům – i těm, co kouří a rádi by s tímto zlozvykem přestali.

Akce „Zvířátka také nekouří“ podporuje rovněž šetrné chování Brňanů k přírodě prostřednictvím projektu „S vysloužilcem do ZOO“. Všichni, kdo s sebou tento den přinesou starý elektrospotřebič za účelem ekologické recyklace, získají dětskou vstupenku do ZOO zcela zdarma.

V ZOO bude připraven taktéž bohatý doprovodný program – ukázky práce hasičů, taneční a sportovní vystoupení, soutěže pro děti apod.

Do této akce se zapojila také Chytrá lékárna – v rámci této akce bude poskytovat návštěvníkům ZOO diagnostiku pleti, měření krevního tlaku a diagnostiku ploché nohy. 

Věřím, že právě tato akce může být pro celou Vaši rodinu opravdu skvěle strávenou sobotou – kdy se pobavíte a zároveň uděláte i něco pro Vaše zdraví. A to je také nesmírně důležité.

ODKAZ: ZVÍŘÁTKA TAKÉ NEKOUŘÍ/událost na facebooku

ODKAZ: ZOO BRNO/web, facebook

ODKAZ: CHYTRÁ LÉKÁRNA/web, facebook