Restaurace La Maison du Marché na Zelném trhu a nové menu!

Restaurace La Maison du Marché zahájila provoz v lednu 2016 v přízemí hotelu Grandezza ve spodní části Zelného trhu. Šéfkuchař David Viktorin připravuje moderní mezinárodní kuchyni založenou na francouzských a asijských prvcích.

718

Bývalá budova Cyrilometodějské záložny v samém centru Brna na Zelném trhu, dala vzniknout restauraci, která Vás svým interiérem přenese takřka o sto let zpátky, do éry pozdní secese, nicméně umně zasazeného do 21. století, aby vyhovovala současným estetickým trendům. Výhledem na věže katedrály svatého Petra a Pavla, za pečlivě vybraného zvukového doprovodu, se můžete nechat okouzlit moderní lehkou francouzskou kuchyní a její fúze s asijskou.

719

Restaurace La Maison du Marché, která otevřela letos na začátku ledna na Zelném trhu, představuje nové menu.
Záměrem šéfkuchaře Davida Viktorina je
měnit kompletně celou nabídku každé dva měsíce.

0260

„Když jsme hledali koncept pro La Maison du Marché, chtěl jsem nějak zúročit svou lásku k francouzské kuchyni. Ale aby výsledek nebyl tak těžký, jak francouzská kuchyně někdy umí být, rozhodl jsem se pouze využít některé francouzské prvky a zkombinovat je s prvky asijské kuchyně, kterou mám taky hodně rád,“ popisuje koncept své kuchyně David Viktorin, šéfkuchař La Maison du Marché.

0476

Hosté si mohou buď vybrat jednotlivá jídla, nebo si objednat devítichodové degustační menu, které je aktuálním menu à la carte provede včetně výběru vhodných vín.

„Miluju variace a kuchařskou hru se surovinami. V našich jídlech proto hosté často najdou jednu potravinu připravenou na dva nebo tři způsoby. Mě osobně tohleto srovnávání chutí a dalších senzorických vlastností (jako je třeba měkkost nebo křupavost) nesmírně baví a věřím, že stejné okouzlení budou prožívat i hosté,“ je přesvědčený David Viktorin.

0331

Například pohanka, kterou Viktorin servíruje k parmici se šupinou, je dvojí – vařená a pufovaná. A černý kořen (zvaný též hadí mord španělský) se k telecím líčkům a zauzenému chapadlu z chobotnice připravuje dokonce na tři způsoby – vařený, jako krém a v podobě chipsu.

0342

„Ze zkušeností vím, že Češi milují, když jídlo křupe. Proto zmíněnou parmici se šupinou připravujeme tak, že na filetu vztyčíme šupiny a celou porci přelijeme rozpáleným olejem. Šupiny se v podstatě ufritují a horký olej zároveň ‚uvaří‘ rybu, další tepelná úprava už není nutná,“ nechává Viktorin nahlédnout do zásobárny svých kuchařských nápadů.

Jedním z mistrovských kousků jarního menu jsou Kachní prsa, gyoza s kachním konfitem, fenykl, mango a sečuánský pepř. Hosté na novém menu najdou také variace na jihoamerické ceviche, foie gras (buď v neotřelé kombinaci s rebarborou, nebo v silném francouzském kombu se šneky), velmi svěží okurkový gel jako doprovod telecí hlavy a další speciality. Kompletní menu najdete zde.

0548

0607

Mimochodem – restaurace La Maison du Marché se stala vítěznou restaurací brněnské části Bosch Prima Fresh Festivalu a stala se Jihomoravskou restaurací roku 2016!

ODKAZ: LA MAISON DU MARCHÉ/web

ODKAZ: LA MAISON DU MARCHÉ/facebook