Zoubky jako perličky!

Jak moc Vám záleží na hezkém, mladém a příjemném vzhledu? Já myslím, že zejména nám, ženám, moc… A opravdu, pro to abychom vypadaly krásně, děláme vždy to, co je v našich silách…

…co se nás žen týká, je to v první řadě o péči, kosmetice, líčení… To vše dobře známe a víme, že máme k dispozici spoustu prostředků, které nám, při vhodném zvolení a výběru, dokáží pomoci. Jen si vemte, kolik je dnes na trhu kosmetických značek a firem, jejichž produkty často slibují až zázraky.

Velkou pozornost také – v případě péče o vzhled – věnujeme kosmetickým ošetření, kadeřnickým úpravám a v poslední době také stále více oblíbeným, drobným chirurgickým zákrokům. Běžně se dnes setkáváme s dámami, které se invazivních zákroků vůbec nebojí:)

Ovšem, je jedna věc, která má na našem hezkém vzhledu také svůj obrovský podíl, a to jsou krásné, upravené a bílé zuby. Spousta z nás si to možná neuvědomuje, ale i zuby o nás a našem věku prozrazují mnoho. Proto bychom jim měli věnovat patřičnou péči a pozornost, protože si to právě zuby opravdu zaslouží:)

Kromě pravidelných návštěv u zubního lékaře, prevenitivních prohlídek a ošetření zubů na dentální hygieně, není od věci nechat si zuby jednou za čas vybělit. Protože barva zubů je opravdu důležitá, však si sami uvědomte, když vidíte někoho se zářivým, bílým úsměvem, jak mu to sluší:)

DSC_8962-1024x681

S bělením zubů mám skvělé zkušenosti na zubní klinice APOLLONIA, kterou jsem Vám na blogu už představila (více ZDE).

Na klinice APOLLONIA přistupují k bělení zubů komplexně – před bělením je nutné absolvovat celkové zubní vyšetření, které prokáže, jestli jsou zuby zdravé a vhodné k bělení. Během prohlídky lékař klienta zároveň seznámí s průběhem bělení a souvisejícími dočasnými omezeními.

DSC_9032-830x552

Důležité je také vědět, že v případě zubních kazů je lepší bělení absolvovat až po ošetření zubů, či po rozáshlejších protetických pracích. Dostavby zubů a zubní korunky poté zhotovíme přesně v barvě nově vybělených zubů.

Při bělení na klinice APOLLONIA využívají vysoce účinný a přitom šetrný americký systém Beyond™Max. Celý proces trvá asi jen 2 hodiny. Nejdříve Ván nanesou na dásně speciální ochranný gel. Poté na každý zub zvlášť aplikují bělící gel. Ten působí půl hodiny a jeho účinek ještě zvyšují osvitem tzv. modrým světlem (blue light) ze speciální lampy. Gel je nutné aplikovat alespoň 2x až 3x, dokud se nedosáhne požadovaného odstínu.

beleni

Alespoň 24 hodin od bělení je nutné dodržovat tzv. „bílou dietu“, protože stále dochází k ustalování výsledného odstínu zubů. Důrazně doporučují vyhnout se jakémukoliv jídlu či pití, jež by mohly Vaše zuby obarvit.

DSC_9053-830x552Na klinice APOLLONIA umí řešit i vybělení pouze jednoho zubu, který změnil barvu (často se jedná o mrtvý zub po odstranění nervu). Takový zub působí zvláště ve viditelných úsecích chrupu neesteticky. Podmínkou pro úspěšnou terapii takového zubu je jeho dobré endodontické ošetření (ošetření kanálků). Do korunkové části se potom vloží speciální bělící vložka, kterou si klient nechá vždy po několika dnech vyměnit za novou, dokud zub vybělením nedosáhne požadované barvy.

Zkrátka, krásné a bílé zuby můžeme mít všichni. A stojí to za to! Protože i bílý úsměv má obrovský podíl na tom, jak vypadáme:)

Zubní kliniku APOLLONIA najdete v Brně na Bartošově ulici 6 – kontakty pro objednání, včetně ordinačních hodin, naleznete ZDE.

ODKAZ: ZUBNÍ KLINIKA APOLLONIA/web