Vonné svíčky, katalytické lampy a bytové spreje – moje „must have“!

Nejrůznější vonné svíčky, bytové spreje, aroma & katalytické lampy…to vše miluji, právě tyto věci mi doma pomáhají vytvářet kouzlo hřejivé a příjemné atmosféry. Tipy na nejrůznější bytové vůně vám tu dávám často, ráda vám v tomto směru představuji i různé novinky a nejinak tomu bude i dnes. :) Chci vám dát tip nejen na krásně voňavou vonnou svíčku, ale doporučím vám i bytový sprej a katalytickou lampu – právě tyto lampy jsou nejen funkčním, ale zároveň i designovým doplňkem domova. Víc v následujícím článku. 

Během celého roku, v jakémkoliv ročním období, nedám dopustit na vonné svíčky. Ty si doma zapalujeme téměř každý večer, třeba když si pustíme s manželem film. Už to pro nás k té pohodové domácí atmosféře zkrátka patří.

Své prostředí doma si ovšem můžete provonět nejen svíčkami, možností je celá řada. Já mám moc ráda i exotické indické vonné tyčinky, používám také bytové spreje, aroma & katalytické lampy.

Katalytické lampy jsem si oblíbila teprve nedávno, ale povím vám, jsou skvělé. Dokáží prostředí provonět totiž velmi intenzivně, navíc bez nutnosti hoření – nemusíte je hlídat. Navíc, tyto katalytické lampy krásně vypadají, jsou tedy i jedinečným designovým doplňkem vaší domácnosti.

Během roku vybírám různé typy vůní, během vánočního období to byly vůně kořeněné, nasládlé, připomínající typické vůně Vánoc – hřebíček, skořici, perníky…
Nyní v lednu dávám přednost dřevitým vůním a více svěžím – díky nim se i víc těším na blížící se jaro.

Dnes vám představím své tři nové a oblíbené, lednové bytové vůně.
Začnu u svíčky – WoodWick Sea Salt & Cotton. WoodWick je mou nejoblíbenější značkou nabízející vonné svíčky, při hoření totiž tyto svíčky vydávají zvuk praskajícího krbu.

WoodWick nabízí mnoho jedinečných vůní, já na leden vybrala tuto, svěží, lehkou a příjemnou. Navíc, design těchto svíček je dokonalý, jednoduchý a elagantní.

Po vyhoření vám zůstane krásná, skleněná nádoba, která se hodí na cokoliv. ;)

Psala jsem vám i o bytových sprejích, parfémech. Bytové parfémy jsou skvělou volbou, pokud si přejte bytové prostory provonět rychle a intenzivně. Stačí stříknout do prostoru. ;)

Já vyzkoušela bytovou vůni Bath & Body Works Spiced Aplle Toddy. Je to vůně sladší, víceméně ještě vánoční, ale kombinace jablek, skořice a koření se mi neomrzí snad nikdy a obecně, je to snad má vůbec nejoblíbenější vůně.

A na závěr, katalytická lampa! Zjistila jsem, že tento způsob provonění bytových prostor ještě mnoho lidí nezná, vysvětlím vám tedy, jak katalytická lampa funguje.
Jedná se o skleněnou / keramickou nádobu, do které nalejete vonnou esenci, cca do 2/3 objemu. Ponoříte knot a počkáte, až se esencí nasákne. Uzávěř lampy je tvořený malým kamínkem, ke kterému je připevněný tento knot.

Kamínek zapálíte a necháte cca 2-3 minuty hořet. Plamen následně sfouknete, kamínek překryjete ozdobným víčkem. Rozehřátím kamínku se spustila katalytická reakce, která bude uvolňovat do prostoru vůni. Po dosažení požadované úrovně vůně v prostoru kamínek překryjete zhášecím víčkem – tím se proces ukončí.

Opravdu nádherné jsou katalytické lampy Ashleigh & Burwood London, já si vybrala lampu Ashleigh & Burwood London Metallic Ore. Má nádherný design a jak jsem psala, taková lampa se stane i designovým doplňkem vaší domácnosti. 

Tato značka samozřejmě k lampám nabízí i mnoho druhů vonných esencí – já nyní vyzkoušela Ashleigh & Burwood London Mandarin & Bergamot. Je to svěží, ale zároveň kořeněná vůně, velmi intenzivní. A nádherná!

Vyzkoušejte. ;)

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.cz