Vánoční „hygge“ atmosféra u vás doma

Už jste někde slyšeli pojem „hygge“? Věřím, že pro někoho z vás bude neznámý…co tedy přesně vyjadřuje? Hygge – to je kouzlo pohodové, útulné atmosféry, založené na jedinečnosti každého okamžiku. Je to umění si vychutnávat svůj čas, zpříjemnit si ho jak jen to je možné. Je to pohodový přístup k životu, který nás naplní radostí. Jak si tu pravou „hygge atmosféru“ doma vytvořit? Inspirujte se v mém článku…

Hygge přístup k životu je mi opravdu blízký. Je o tom umět si každou chvíli udělat hezkou, příjemnou a užívat si atmosféru každého dne. Jak na to? Nemyslete – je to opravdu jednoduché a nepotřebujete k tomu „bůh ví co“…

Chvíle v duchu „hygge“ stylu si připravte kdykoliv máte chvíli času sami na sebe, ovšem v této atmosféře si můžete užívat i nejrůznější práce a aktivity, které vás baví. Třeba pečení cukroví, vánoční úklid, balení dárků…

Stačí se zamyslet, co máte rádi, co vám čas může jakkoliv zpříjemnit. Pusťte si svou oblíbenou hudbu – nyní, v převánočním čase vánoční koledy, zapalte si krb, svíčky, připravte si dobrý čaj, nebo svařené víno, ochutnejte cukroví, provoňte okolí příjemnými vůněmi v duchu Vánoc… Pozvěte své přátele, nebo si užívejte s rodinou, dětmi, nebo jen sami se sebou… Možností, jak si udělat čas krásným, je opravdu spoustu! A co víc – na takové chvíle se budete upřímně těšit. Mluvím i ze své zkušenosti – dopředu si vždy plánuji, jak si daný den, odpoledne užiju, jak si udělám tu pravou vánoční pohodu.

A na tu pravou vánoční atmosféru vám stačí zapálené svíčky, vůně Vánoc a třeba něco dobrého k tomu…

Mou inspirací pro zpříjemnění chvilek ve stylu „hygge“ jsou vůně – vonné svíčky a aroma difuzéry. Vůně, ty právě ke stylu hygge atmosféry neodmyslitelně patří!

Mou nejmilejší značkou svíček je momentálně WoodWick! Svíčky mají dokonalé a intenzivní vůně, které vám domácí prostředí krásně provoní.

Úžasný je i design svíček! Mimochodem, až vám svíčky vyhoří, stačí odstranit zbytky vosku a knotu, umýt v myčce na vysokou teplotu a zůstane vám nádherná skleněná nádoba. Mám vyzkoušeno. ;)

Mimo to, svíčky WoodWick vydávají při hoření zvuky praskajícího krbu. My si je doma zamilovali právě proto! Nyní jsem vyzkoušela svíčku WoodWick Tamarind & Stonefruit, svíčka má ovocnou a kořeněnou vůni. Není to sice ryze vůně vánoční, ale voní opravdu dokonale, nezvykle.

Dalším způsobem, jak si to doma provonět, jsou aroma difuzéry! Naprosto nádherné aroma difuzéry nabízí značka Chando. Jejich aroma difuzéry jsou nejen funkčním, ale zároveň i designovým doplňkem vaší domácnosti – vypadají nádherně!

Já si vybrala aroma difuzér Chando Myst Lemon & Gree Tea. Mimochodem – tyto aroma difuzéry mohou být i skvělým typem na vánoční dárek! Jsou zabalené v krásných dárkových krabicích a vypadají skutečně luxusně.

Aroma difuzéry obsahují skleněnou nádobu, do které nalejete přiloženou náplň (v nabídce mají spoustu druhů a vůní). Do difuzéru pak vložíte keramický uzávěr – ten, který jsem vybrala, má tvar květiny. Přes keramický uzávěr se pak do prostoru uvolňuje vůně.

Vůně je jemná, příjemná a jak jsem napsala, jedná se i o jedinečnou dekoraci, která se bude líbit.

Prožijte doma jedinečné chvíle v duchu „hygge atmosféry“! Teď před Vánocemi se to přímo nabízí. ;)

Výše uvedené produkty koupíte na Notino.cz