Tip na výlet – zážitkové centrum pro rodiny: EDEN

Inspirace na téma „kam z Brna na výlet“ se u vás vždy těší oblibě a zájmu – i proto věřím, že vás potěší můj následující článek. Chci vás totiž pozvat na jedno kouzelné místo, které je rájem poznání, zážitků a hlavně, zvířátek! Užijí si to zde tedy v první řadě děti, které si tu početná zvířátka mohou i pohladit, pomazlit, nakrmit… Znáte EDEN centrum v Bystřici nad Pernštejnem? Výlet sem vám opravdu vřele doporučuji – užijete si tu krásný den. Centrum EDEN má zároveň i vzdělávací a ekologický charakter, v mnoha pavilonech se tu seznámíte, jak naši předci obdělávali půdu, jak žili a opravdu jedinečný je i skanzen – několik chaloupek s původním vybavením, které můžete navštívit. V EDEN centru se konají i zajímavé akce s bohatým programem!
Víc o EDEN centru v mém článku!

EDEN centrum je opravdovým rájem – jak je i ze samotného názvu patrné. Alespoň, hlavně pro děti! Děti se sem budou rozhodně těšit na zvířátka, kterých tu chovají skutečně spoustu.

Nicméně, jak jsem napsala v úvodu, toto rozsáhlé centrum má i naučný charakter – v několika pavilonech se tu dozvíte mnoho zajímavého – zejména o našich předcích. Zjistíte, jak lidé dříve žili, obdělávali půdu, jak fungovalo zemědělství…

Můžete si prohlédnout třeba i historické a původní zemědělské stroje a techniku, velmi zajímavý je pak pavilon s jezdeckými sedly, uvidíte i původní bryčky…

Centrum EDEN je svou rozlohou skutečně velké – v areálu tedy najdete několik pavilonů se zajímavými expozicemi, nechybí tu i příjemná restaurace, kde si můžete dát tradiční a domácí speciality.

V hlavní budově si pak můžete prohlédnout třeba i panský dům – uvidíte, jak dříve žilo panstvo. Celý panský dům je kompletně vybavený, včetně historické kuchyně, nebo ložnice.

Velmi zajímavá je tu pak třeba i typická původní lékárna – zde si dokonce můžete nakoupit přírodní produkty, bylinky, čaje…

Pány zase potěší prohlídka pivovaru – uvidíte, jakými technologiemi se vařilo pivo.

Součástí areálu je pak i skanzen – typická Horácká vesnice se sedmi plně vybavenými chaloupkami – replikami staveb z 19. století.

Každá z chaloupek je zasvěcená jednomu z tradičních řemesel, kterým se věnovali naši předkové.

Uvidíte ukázku života tkalce, můžete navštívit chaloupku babky kořenářky, včelaře, hrnčíře a mlynáře.

V chaloupce na mlýně si také můžete dát tradiční buchty – a to opravdu ve velmi stylovém prostředí!

Kontrastem k chaloupkám je pak zdejší moderní ekopavilon – rozhodně se do něj také zajděte podívat!

To hlavní – zvířátka! Těch je v EDEN centru opravdu spoustu – já se tu cítila jako v ráji, jsem velkou milovnicí zvířat. A všechna zvířátka tady jsou tak milá, ochočená, hodná a krásná!

Děti budou nadšené – jak sama vím, mnoho městských dětí často do kontaktu se zvířátky nepřijde – tady si děti prohlédnou slepičky, různé typy ovcí, kozy, oslíky, koně, poníky, mini kravičku, králíky, morčátka, prasátka, husy, krocany… 

Zvířátka jsou na různých stanovištích, mnohé můžete i pohladit, pomazlit…

…a také nakrmit – ale POZOR, samozřejmě jen vhodným krmivem, které si můžete v EDEN centru zakoupit. Zvířátka opravdu ničím jiným nekrmte, můžete jim ublížit.

V EDEN centru se také často konají velmi zajímavé akce – Dny koní, Dny dětí, Slavnosti, Farmářské trhy… Přesný výčet akcí můžete najít na webu EDEN centra a také na Facebooku, viz odkaz níže. Mimo to v létě tu jsou pro děti i příměstské tábory – info opět na webu.
Během těchto akcí je tu vždy připravený zajímavý program pro celou rodinu, čekají i vás i nejrůznější dobroty, griluje se…zkrátka ideální program na celý den!

EDEN centrum je pak i skvělým místem pro organizaci různých uzavřených akcí – svateb, oslav, teambuildingů… Zajistí vám tu catering a i o zábavu v centru nouze nebude.

EDEN centrum najdete v Bystřici nad Pernštejnem, z Brna cca hodinku jízdy.

Na závěr info pro nás, pejskaře – do centra EDEN s pejskem můžete!

Zajeďte se do centra EDEN podívat, opravdu to za to stojí! Vezměte kamarády, rodinu a hlavně – děti! Ty tu budou rozhodně nadšené!

Otevřeno je zde nyní každý víkend, v červenci a srpnu pak každý den. V září a říjnu je otevřeno opět o víkendech, dále v listopadu, prosinci pak jen na akce zde konané (viz web, Facebook).

ODKAZ: EDEN CENTRUM / web
ODKAZ: EDEN CENTRUM / facebook
ODKAZ: EDEN CENTRUM / instagram