Skupina ELÁN míří do Brna!

ŽIVÝCH NÁS NEDOSTANÚ: ELÁN NA TURNÉ PO 30TI LETECH VZKŘÍSÍ NEJSLAVNĚJŠÍ ALBUM HODINA SLOVENČINY

Nejpopulárnější slovenská kapela Elán se po koncertní pauze vrátí na podzim do českých hal!

12742427_814488475346437_4355123620494335592_nMá k tomu několik důvodů: jednak si připomíná 30. výročí od vydání nejúspěšnějšího alba Hodina slovenčiny a zároveň hodlá fanouškům představit ty nejlepší písničky z aktuální skvěle přijaté nahrávky Živých nás nedostanú. Dvouhodinový program doplní největší hity kapely, bez kterých si lze vystoupení Elánu jen těžko představit.

ELAN_A1_SPOLECNY

Podzimní halové turné kapela nazvala Živých nás nedostanú. Kromě názvu nové nahrávky sloganem odkazují i na to, že po osmačtyřiceti letech na scéně a jedné velké tragédii stále zvládnou v plném nasazení odehrát dvouhodinové koncerty v řadě za sebou. „Koncem šedesátých let začínalo na Slovensku s Elánem dalších 200 nových kapel. Dnes jich je tu z naší generace jen pár. Po letech víme, že tajemstvím dlouhověkosti hudební skupiny je to, že musí prostě hodně vydržet. A to ti ostatní nedokázali. Postupně se upili nebo unavili, pohádali a rozpadli. My doufáme, že nás živé nedostanou,“ říká Jožo Ráž.

ELAN

Podle Vladimíra Moška z manažerské agentury Elánu MC production věnují hudebníci podstatnou část koncertu připomínce jednoho ze svých nejslavnějších alb Hodina slovenčiny, které vyšlo v roce 1985. V tematickém bloku hudebníci přinesou atmosféru tehdejších třicet let starých vystoupení pomocí projekcí nebo dobových kulis. „Pamětníci se tak mohou vrátit v čase do doby, kde byli náctiletí a mladá generace může zase naopak zažít něco z atmosféry tehdejších koncertů. Historický vizuál budeme postupně přidávat i na naše koncertní plakáty,“ vysvětluje Moško.

Skupina Elán vznikla v roce 1968. Vydala čtrnáct studiových alb, pět anglických alb i řadu kompilací, za jejichž prodeje získala neuvěřitelných 25 platinových desek. Koncert Elánu na Letné si nenechalo ujít na 80 tisíc fanoušků, Slováci zároveň v roce 2007 vyprodali i slavnou Carnegie Hall v New Yorku. Pilířem kapely jsou Jožo Ráž (zpěv, baskytara), Jano Baláž (zpěv, kytara) a Vašo Patejdl (klávesy, zpěv), kteří společně skládají písně. V současnosti s nimi skupinu Elán tvoří Peter Farmbauer (kytara, zpěv), L’ubo Horňák (klávesy) a Boris Brna (bicí).

PLÁN TURNÉ:

  1. 9. KARLOVY VARY – KV ARENA
  2. 9. ZLÍN – STADION LUĎKA ČAJKY
  3. 9. LIBEREC – HOME CREDIT ARENA
  4. 10. PLZEŇ – HM ARÉNA
  5. 10. PARDUBICE – TIPSPORT ARENA
  6. 10. OSTRAVA – OSTRAVAR ARENA
  7. 10. BRNO – DRFG ARENA
  8. 10. PRAHA – TIPSPORT ARÉNA

28.10. BRATISLAVA – ZS ONDREJA NEPELU

ODKAZ: ELÁN – ŽIVÝCH NÁS NEDOSTANÚ! / facebook – událost

ODKAZ: ELÁN – ŽIVÝCH NÁS NEDOSTANÚ / předprodej