Představuji: nový prodejní showroom s úžasnými dekoracemi, doplňky a koberci z Maroka – L’Oriental

Musím vám napsat o další úžasné novince v Brně, která potěší zejména všechny příznivce úchvatného orientálního designu. Na Kotlářské 35a je asi měsíc otevřené doslova království pohádky z Tisíce a jedné noci, prodejní showroom L’Oriental! Pohltí vás tu atmosféra Dálného východu, můžete obdivovat a samozřejmě si i koupit nádherné koberce, světla, povlaky na polštáře, keramiku… Veškeré zboží zde pochází z exotického Maroka a co je velmi zajímavé, jedná se ve všech případech o ruční práce. V showroomu L’Oriental jsem se byla podívat a mám pro vás reportáž se spoustou fotek! Mimochodem, velmi mile mě tu překvapily i sympatické ceny… Čtěte dál!

Já sama arabskou kulturu přímo miluji, evokuje ve mně pohádkovou atmosféru, vůni koření, exotické dálky a ojedinělou arabskou architekturu a také, úžasný design – určitě se i vám vybaví ikonické koberce, keramika, tkaniny a látky… To vše má v ohledu arabských zemí svou zcela charakteristickou podobu, jedinečnou a krásnou.

Pokud i vy orientální design obdivujete – třeba i během svých dovolených, rozhodně musíte vědět o zbrusu novém prodejním showroomu L’Oriental, který je asi měsíc otevřený v Brně na Kotlářské 35a.
Byla jsem se tu nedávno podívat a povím vám, je to zážitek! Mimo to, že si tu všechny ty nádherné kousky můžete prohlédnout i koupit, tak vám majitelka obchodu dokáže vyprávět – o každé věci zde, jak vznikla, odkud pochází… Právě paní majitelka často cestuje do Maroka, odkud pochází i její partner, mají k této zemi vřelý vztah. A rozhodli se dovézt „kousek“ z této úchvatné země i k nám, do Brna.

Prodejní showroom L’Oriental nabízí dekorace, doplňky, tkané koberce, lampy, textil – vlněné přehozy na postel, povlaky na polštáře…právě z Maroka a co je velkou zajímavostí, tak veškeré věci zde jsou ruční výroby. Jedná se ovšem o moderní orientální design – tyto jedinečné kousky se skvěle vyjímají i v moderních prostorách.

Co musím taktéž zmínit, tak právě toto zboží je v rámci celé naší země velkou exkluzivitou, nikde jinde jej neseženete. Obchod L’Oriental má i svůj eshop www.loriental.cz a do budoucna je v plánu i velkoobchod. 

Zmínit musím zejména ručně tkané vlněné koberce, jsou tak nádherné! Ve zpracování buď hladkém, nebo hrubém s vyšším vlasem. Tyto koberce tu mají v mnoha barvách, velikostech, se vzory…

Velmi zajímavé jsou pak koberce vyrobené z africké kopřivy, nebo z rostliny agáve. Nevěřili byste, jak je tento materiál příjemný a měkký!

Prohlédněte si i ručně vyráběné košíky z mořské trávy, světla – opět v mnoha typech!

V sortimentu jsou pak i kolekce keramiky, opět v designu zcela typickém pro arabskou kulturu. Každý kousek je ručně malovaný.

Za pozornost stojí i kožené výrobky – podsedáky, kožené tašky…

Pro arabské země jsou pak charakteristická i mosazná svítidla, ručně vyřezávaná. I ta v shoroomu L’Oriental najdete.

Doplňkovým sortimentem je pak marocká kosmetika a hlavně, skvělý arganový olej, známý opět z Maroka. Má všestranné využití a je pro pokožku i vlasy doslova blahodárný.

Jak jsem už zmínila v úvodu, ceny jsou opravdu velmi sympatické, myslím, že budete příjemně překvapeni.

Zastavte se do nového showroomu L’Oriental – otevřeno je zde od pondělí do středy, v čase 11:00 – 18:00.

Prodejní showroom L’Oriental najdete na Kotlářské 35a.

ODKAZ: L’ORIENTAL / web, eshop
ODKAZ: L’ORIENTAL / facebook
ODKAZ: L’ORIENTAL / instagram