Představuji: novou jihoindickou restauraci v centru Brna – Čatny!

Také patříte k milovníkům exotických a ne u nás tak obvyklých pokrmů? Pak si určitě přečtěte můj následující článek – v centru Brna, na Běhounské 22, máme totiž zbrusu novou jihoindickou restauraci Čatny! Pozor, gastronomie je v jižní Indii cela odlišná, než v té severní! Jídla z jižní Indie jsou u nás stále poměrně neznámá – i já je právě v restauraci Čatny ochutnala poprvé. Mimochodem, restaurace Čatny je vůbec první jihoindickou restaurací nejen v rámci Brna, ale i v celé České republice! Jídla tu jsou zdravá, chuťově nesmírně zajímavá. Určitě se sem zastavte, je to zážitek! Víc info & fotek v mé následující reportáži.
Sama jakožto gurmán a milovník veškerých exotických jídel moc ráda poznávám nové a cizokrajné restaurace, nejen u nás v Brně! Ovšem, pokud je takovová exotická restaurace právě i v našem městě, těší mě to vždy o to víc. A nadšeně vždy zajdu ochutnat a vyzkoušet.
I proto jsem přijala pozvání do nové restaurace Čatny, která je asi měsíc otevřená v centru Brna, na Běhounské 22. Jak mi paní majitelka psala – jednalo se o indickou restauraci, což mě potěšilo, protože indická jídla miluji. Pokud se totiž řekně indická kuchyně, jistě si mnozí vybavíte populární masaly, kari, sýr paneer, dhal… Zkrátka, indická kuchyně pro mě rozhodně není neznámou a když má tu možnost, ráda si indická jídla dávám.
I s tímto jsem do nové restaurace Čatny šla. Ovšem, až jsem si tu s paní majitelkou popovídala, zjistila jsem, že právě restaurace Čatny je zcela jiná a v mnoha ohledech zcela výjimečná.
Jak jsem už prozradila v úvodu, restaurace Čatny se zaměřuje čistě na jihoindickou kuchyni, která je v našich končinách zatím opravdu zcela neznámá.
Restaurace Čatny je v tomto směru unikátem – jedná se totiž o první jihoindickou restauraci v Brně a dokonce i v rámci celé ČR!
Čím je jihoindická kuchyně specifická a v čem se liší od té severoindické? V mnoha ohledech!
Jídla jihoindické kuchyně jsou velmi zdravá, často založená na procesu fermentace, tedy na přírodním kvašení. Hlavní suroviny jídel tvoří rýže, čočka a další lušteněniny, nepoužívá se klasická bílá mouka, cukr a také smetany – jak je tomu často právě v případě severoindické kuchyně.
Jídla jihoindické kuchyně jsou tedy přirozeně bezlepková. Většina jídel na jídelním lístku v restauraci Čatny je bez masa – velký výběr je jídel pro vegany. Ovšem, dáte si tu také masité pokrmy.
Zcela typická jídla jihoindické kuchyně jsou nejrůznější čatny, oblíbené knedlíčky “idli”, placky “dosa” s náplněmi.
Jídla jsou plná zeleniny, zajímavých koření a jsou připravovány dle ajurvedských principů. Mimochodem, v restauraci Čatny vaří rodilí Indové – kuchyni má na starost manžel majitelky, sám Ind. Rodina majitelů dokonce žila dlouhé roky v jižní Indii, tudíž mají opravdu bohaté zkušenosti v ohledu zdejší gastronomie.
Já v restauraci Čatny ochutnala degustační talíř, abych se místními pokrmy co nejlépe seznámila. Skvělé byly právě zmiňované knedlíčky idli, ale i placky dosa – ty se připravují z rozemleté čočky a rýže a jsou vynikajicí, určitě zde vyzkoušejte!
Nabídka jídel na jídelním lístku je velmi pestrá, vybírat můžete pak i z obědových menu. Ovšem, dáte si tu i piva – z pivovaru Moravia a také oblíbená piva Lucky Bastard. A nechybí i místní zajímavé míchané drinky!
V této restauraci se octinete opravdu v daleké jižní Indii, vládne tu pohodová atmosféra, design prostor je krásně barevný, provoněný vonnými tyčinkami… Rozhodně doporučuji vyzkoušet, věřím, že i pro vás budou jídla jihoindické kuchyně zcela nová, exotická a zajímavá!
Novou jihoindickou restauraci Čatny najdete v centru Brna na Běhounské 22.