POZVÁNKA – SAMOSBĚR JABLEK V SADECH STARÝ LÍSKOVEC!

Věřím, že všichni určitě dobře víte, že přímo u nás, v Brně, se nachází rozsáhlé ovocné sady – Sady Starý Lískovec! Právě zde se pěstují kvalitní jablka, hrušky a další ovoce, a to i v BIO kvalitě. K sadům pak patří v areálu i podniková prodejna, kde si můžete ovoce ze sadů koupit, mimo to tu mají i mošty a další kvalitní potraviny od regionálních dodavatelů. Ovšem, prostřednictvím následujícího článku vás chci pozvat na samosběr jablek – ten aktuálně v sadech probíhá, a to až do 18. září! Můžete sem přijet jakýkoliv den v čase od 9. do 17. hodiny a jablka si sami natrháte, množství není nijak limitováno. Sbírají se vynikající jablka odrůdy „šampion“. Cenově jsou jablka ze samosběru rovněž výhodnější, než při nákupu v běžném obchodě, platíte 20,- za 1kg. Zastavte se do sadů, samosběr může být i fajn program pro celou rodinu. Čtěte dál!

O brněnských Sadech Starý Lískovec jsem vám zde již psala – je to krásné místo, o kterém rozhodně musíte vědět! Na jaře sem vás sem zvala na procházku mezi rozkvetlými stromy, kde se tato lokalita stává i velmi atraktivní pro nejrůznější focení.

Hlavní část ovocných stromů v sadech tvoří právě jabloně, které touto dobou již plodí jablka. A stejně, jako každý rok v září, se sady otevírají i pro veřejnost, a to za účelem samosběrů jablek!

Každý den od 9. do 17. hodiny – všední dny i o víkendu – můžete do sadů přijet a natrhat si výborná a kvalitní jablka odrůdy „šampion“. Množství samosběru není nijak limitováno, platíte vždy dle váhy. Cena je 20,- za 1kg jablek.
Velkou výhodou pak také je i možnost parkování přímo u sadů.

Ovoce ze sadů je ve skvělé kvalitě, některá jablka jsou dokonce i ve kvalitě BIO!
Obecně se nyní v sadech zvýšil podíl ovoce právě v BIO kvalitě – jedná se jak o jablka, tak i o hrušky.
Ovoce tu můžete přímo i nakoupit v podnikové prodejně, část se pak distribuuje dále – do partnerských prodejen i obchodních řetězců.

O podnikové prodejně vám ještě napíšu víc brzy, ovšem – jak budete v sadech, rozhodně se sem zastavte! Během celého roku tu koupíte kvalitní ovoce ze sadů, dané samozřejmě sezónní dostupností.

Mimo to tu nabízí i další ovoce, nebo zeleninu, sýry, uzeniny…to vše od menších, regionálních dodavatelů. Pečivo je od oblíbeného menšího pekařství – Pekařství Makovec.

Co vám chci ale rozhodně doporučit, mošty! Mošty si tu můžete načepovat do pet lahví (vlastních, nebo jsou k dispozici) – stáčené mošty jsou nepasterizované a opravu výborné! A stáčí se tu nyní i burčák!

A na závěr – svoje zážitky ze samosběru jablek v Sadech Starých Lískovec můžete sdílet i na sociální sítě! Stačí připojit hashtag #samosber, označte profil sadů na FB, nebo IG (viz odkazy níže). Tři autoři třech nejhezčích fotek pak obdrží od sadů dárek!

Sady Starý Lískovec najdete v Brně – Starém Lískovci na ulici Martina Ševčíka 46.

ODKAZ: SADY STARÝ LÍSKOVEC / web
ODKAZ: SADY STARÝ LÍSKOVEC / facebook
ODKAZ: SADY STARÝ LÍSKOVEC / instagram