Pozvánka na skvělý oběd – do Slatina Bistra

V následujícím článku vás chci pozvat za skutečným gastronomickým zážitkem – do Slatina Bistra, které najdete v Brně v Areálu Slatina, v přízemí budovy Green Building. Právě toto bístro rozhodně musíte poznat, opravdu skvěle tady vaří. Mimo klasickou jídelní část, která funguje formou samoobsluhy, je zde i restaurace „à la carte“, kdy si vybíráte jídla v rámci týdenní nabídky z menu, tato část je i obsluhovaná, pro větší pohodlí hostů. Oběd zde je opravdu gurmánským potěšením, jídla nejen, že dokonale vypadají, ale i přímo božsky chutnají. Byla jsem zde nedávno na obědě a byla jsem doslova nadšená! Pokrmy v sobě spojují velmi zajímavé suroviny, které jsou v té nejlepší kvalitě. Překvapily mě zde také velmi přijatelné ceny. Zkrátka, vřele vám doporučuji právě do tohoto bistra na oběd zajít, budete odcházet nadšení. Inspirujte se v mé reportáži…

Jak dobře vím, je mezi vámi, čtenáři a sledujícími, mnoho gurmánů a informace o nových, jedinečných gastro podnicích v Brně jsou vždy vítané! Proto věřím, že vás osloví i moje pozvánka do skvělého Slatina Bistra – které možná někteří zatím neznáte…

Slatina Bistro najdete v Areálu Slatina na adrese Tuřanka 115. A i když nejste přímo z okolí, rozhodně se vyplatí si právě do tohoto bistra na oběd zajet, jak píšu – litovat totiž určitě nebudete!

Toto bistro je v provozu už od roku 2019, nicméně v roce 2021 prošlo rekonstrukcí. Samotné prostory bistra jsou ve svém konceptu pak rozděleny na několik části, hosté si pak mohou sami vybrat, jakou formou a kde zde chtějí obědvat.

Část Slatina Bistra funguje coby jídelna formou samoobsluhy. Sami si na tácek vyberete to, na co máte chuť, přímo u pultu open space kuchyně. Nechybí zde salátový bar, speciality studeného bistra, připravené obědové saláty a také dezerty.

V zadní části bistra si pak obědy již vybíráte z týdenního menu, formou à la carte. Tato část bistra je už designem prostor v trochu jiném stylu, poskytuje hostům komfort i privátní atmosféru během jídla. Mimochodem, je to zde přímo ideální i pro nejrůznější business setkání, pracovní obědy s klienty… Tato část je i obsluhovaná, pro větší pohodlí hostů.

Veškerá jídla pro bistro, jídelní část i restauraci, se vaří přímo zde, ve zmiňované open space kuchyni. Základem pro všeobecné pojetí jídel je špičková kvalita a čerstvost surovin, dbá se i na zdravé vaření – nezahušťuje se  moukou, nepoužívají se dochucovací směsi…

Ochutnáte zde jídla z české kuchyně, ovšem v netradičním, moderním pojetí a také italské speciality a domácí těstoviny připravované v parmezánovém bochníku.

Mimochodem, musím zmínit i naprosto vynikající dezerty a dortíky, sami si vše připravují a pečou!

Za speciální pozornost zde ovšem stojí právě à la carte restaurace – zde jsem byla na obědě a opravdu, byl to gastronomický zážitek ve všech směrech, vizuální i chuťový! Jídla skvěle vypadala na talíři a chuťově byla naprosto dokonalá!

Menu v à la carte restauraci je vždy připraveno na týden, kdy si hosté mohou vybrat jeden i více chodů. Podává se předkrm, polévka, dva druhy hlavních jídel a také dezert. 

Tato jídla jsou v pojetí až zážitkové kuchyně, alespoň, takto jsem je sama vnímala. Každý z pokrmů v sobě spojuje mnoho velmi zajímavých surovin, kdy výsledkem je přímo božská harmonie chuti.

Já zde ochutnala vynikající tatarák v moderním, italském pojetí, výborného pstruha lososovitého s halušky, mangoldem…

Ovšem, největší dojem na mě udělala polévka z černého kořene s uzenou vepřovou panenkou. Opravdu si troufám tvrdit, že tak skvělou polévku jsem snad nikdy dříve nejedla.

Dezert, makové šulánky s hruškou a citrusovým sorbetem, byly pak dokonalou sladkou tečkou na závěr.

Myslím, že i jen názvy jídel, jejich podoba na fotkách vás utvrdí o tom, že to vše chutnalo výjimečně.

Kuchař Roman Ševčík, který zde jídla pro à la carte restauraci vymýšlí a vaří, má neskutečný talent a potenciál a já před ním doslova smekám!

Opravdu vám návštěvu Slatina Bistra vřele doporučuji – vyzkoušejte zejména zmiňovanou à la carte restarauci, na takový gastronomický zážitek budete ještě dlouho vzpomínat! Pozvěte sem i své klienty, kolegy…je to přímo ideální místo na fajn pracovní oběd.

Ve Slatina Bistru se od 7. do 10. hodiny podávají snídaně, od 11. do 15. hodiny sem pak můžete zajít i na obědy.

Slatina Bistro najdete v přízemí buldovy Green building v Areálu Slatina, na adrese Tuřanka 115a.

ODKAZ: SLATINA BISTRO / web
ODKAZ: SLATINA BISTRO / facebook
ODKAZ: SLATINA BISTRO / instagram