Pojištění domácnosti: proč se na něj nevyplatí zapomínat?

Máte sjednané pojištění domácnosti? Pokud ne, přemýšlejte nad jeho pořízením. Jaké jsou jeho výhody, u koho jej sjednat a co všechno takové pojištění domácnosti zahrnuje?

Pojištění domácnosti

Co se týče pojištění, všichni řidiči mezi námi mají to havarijní. To je nutnost, pokud máte doma mazlíčka na čtyřech kolech. Ale už méně z vás má nejspíš životní pojištění a pojištění domácnosti. Tato pojištění totiž nejsou ze zákona povinná, proto je občas lidé ignorují. Jenomže pojištění, ať už čehokoliv, má spoustu výhod – a jeho cena je mnohonásobně nižší než možné následky.

Výběr pojišťovny

U koho sjednat pojištění domácnosti, to je na vás. Některé reklamní slogany máme natolik uložené v paměti, že mnohdy rozhodnou o tom, kterou pojišťovnu si nakonec zvolíme. Pojďme si připomenout ty nejznámější z nich: Pro život, jaký je. Pokud vám je tento slogan povědomý, nejspíš si sjednáte pojištění u Kooperativy, neboť za jeho vznikem stojí právě oni.

A co takhle: S námi v tom nejste sami – za tímto sloganem stojí další poměrně známá pojišťovna, a to Generali. Nebudeme vás nabádat, kterou z pojišťoven vybrat, to necháme na vás. Ale před uzavřením pojistné smlouvy využijte srovnávače pojišťoven a vyberte si tu nejlepší a pro vás nejvýhodnější nabídku.

Pojištění domácnosti v praxi

Ale nyní se již pojďme vrhnout na to, co pojištění domácnosti všechno zahrnuje. V prvé řadě vybavení domácnosti, dále pak:

  • věci osobní potřeby (telefony, notebooky, sportovní vybavení, knihy a další),
  • vypůjčené věci, které oprávněně využíváte,
  • příslušenství a rovněž stavební součásti bytu/domu (vestavěný nábytek společně s vestavěnými spotřebiči, obklady, tapety a další),
  • nebytové části bytu/domu (garáž).

Důkladné krytí

A co když dojde k neočekávaným situacím? Například vypukne požár, přijdou povodně anebo dojde k sesuvu půdy či pádu stromu na vaši garáž? Dobře si pohlídejte, aby vaše pojistka domácnosti veškeré tyto nepředvídatelné situace pokrývala. Společně s možnými krádežemi a poškozením majetku, ke kterému může dojít při vloupání.

 

Při pročítání seznamu věcí, které pojišťovna proplácí, buďte velice důslední. Přeci jen budete platit za svoji bezpečnost a pojištění toho, že v případě krádeže, poruchy či přírodní katastrofy vám bude škoda finančně nahrazena. A ještě jeden tip pro vás. Až si budete pojištění domácnosti zařizovat, zkontrolujte nabídky pojišťoven. Někdy mohou nabízet slevové akce, podobně jako tomu bývá ve vašich oblíbených obchodech.

V případě, že pojištění domácnosti ještě nemáte sjednané, je načase si jej pořídit. Nikdy nevíte, co se může stát a k jakým věcem může dojít. A mít nějaké jistoty je výhodné.

 

Zdroj obrázku: {Yuganov Konstantin} / Shutterstock.com