Po Vánocích zpět do formy! Jak na to?

Taky si říkáte, že vánoční „hřešení“ na vás zanechalo následky v podobě kil navíc, se kterými by bylo ideální se velmi rychle rozloučit? Myslím, že tyto novoroční pocity má nejeden z nás – pokud tedy hledáte cestu, jak se rychle vrátit ke své normální váze, mám pro vás své doporučení. Zkuste stravu v režimu low carb! Sama nedám na tento princip stravování dopustit už hezkých pár let. Samozřejmě jsem si během svátků také dopřávala vše možné, co normálně tolik nejím – ale vím, že jakmile najedu zpět na low carb stravu, tělo se velmi rychle „vzpamatuje“. :) 
Pokud se chcete s low carb stravou seznámit, ochutnat low carb jídla – určitě vám doporučuji zajít do bistra Zdravě, chutně…LOW CARB. To najdete v centru Brna na Zámečnické, dáte si tu snídaně, obědy, studené speciality, ale i low carb dezerty. Nově zde pečou i výborný low carb chléb podle vlastní receptury – můžete si objednat a koupit domů celý bochník. Proč je low carb strava skvělá? Mrkněte na můj článek – s fotkami výborných low carb dobrot!
Na úvod chci napsat, že low carb strava rozhodně není dietou, jak si někdo možná mylně myslí. Jedná se o způsob stravování dle určitých zásad, jíte plnohodnotnou stravu, normální jídlo i běžně velké porce. Při low carb stravování se v zásadě příliš neomezujete. Vyhýbáte se potravinám se sacharidy, ale velmi rychle pochopíte, že třeba pečivo, dezerty, rýži… dokážete skvěle alternativně nahradit. Místo klasické mouky se dá používat mandlová, nebo kokosová, místo cukru povolená nízkosacharidová sladidla… Co se pak týká příloh, opět máte široký výběr vynikajících alternativ. Místo brambor batáty, rýži zkuste udělat květákovou (divili byste se, jak moc je dobrá :), výborné je třeba dýňové pyré místo bramborové kaše…
U low carb stravování je skvělé, že velmi rychle cítíte efekt. Nemyslím až tak ve směru hubnutí na váze, to se obvykle dostaví až později. Ovšem zmizí pocit plného a nafouklého břicha, obvyklá únava po jídle, budete mít i mnohem více energie. I to jsou benefity, které low carb strava nabízí.
Jaký má na naše tělo efekt, když přijímá méně sacharidů? Low carb strava si zakládá právě na sníženém množství sacharidů v potravě. Tyto sacharidy jsou nahrazeny kvalitními a zdravými tuky. Tyto tuky naše tělo nezatěžují tolik, jako sacharidy, jejichž nadbytek si tělo často ukládá v podobě tukových zásob. Naopak z tuků tělo čerpá potřebnou energii.
Low carb stravování je mimo jiné vhodné i pro osoby, které vyžadují určité dietní úpravy – mohou se takto stravovat cukrovkáři, celiaci, ale i sportovci a hlavně všichni ti, kdo chtějí jíst zdravě.
Pokud s low carb stravou nemáte zkušenosti a rádi byste jídla připravená dle zásad low carb stravy ochutnali, doporučuji vám zajít právě do bistra Zdravě, chutně…LOW CARB. Bistro najdete na Zámečnické 3 v centru Brna, sama jsem tu častým hostem – vaří opravdu úžasně!
Právě zde se můžete přesvědčit, jak vynikající low carb jídla jsou. Ráno si tu dáte teplé snídaně, později je k dispozici obědové menu s nabídkou několika jídel a také večeře.
Ve vitríně najdete i speciality studeného bistra – chlebíčky, tortilly, saláty…
A co rozhodně musíte ochutnat – dezerty a dorty! Ty peče sama majitelka bistra pod svou značkou Low_carb_cakes_by_Lin, samozřejmě bez mouky a klasického cukru.
Veškerá jídla si v bistru Zdravě, chutně…LOW CARB připravují sami, a to pouze ze základních a přírodních surovin. Používají kvalitní maso, zeleninu, mléčné produkty, kokosový a olivový olej, vejce, semínka, ořechy a bobulovité ovoce, které je při low carb stravě povolené.
Novinkou v sortimentu je i vynikající low carb chléb, který si tu pečou podle vlastní receptury. Můžete si celý bochník nově objednat a druhý den vyzvednout! Chléb je opravdu vynikající, měkoučký a chuťově bych řekla, že snad i lepší, než chléb běžný. :)
Vyzkoušejte low carb stravu! Jsem si jistá, že budete mile překvapení, jak vše skvěle chutná – ovšem to hlavní, vaše tělo vám za tento způsob stravy poděkuje, poznáte to rychle! :)
Bistro Zdravě, chutně…LOW CARB najdete v centru Brna na Zámečnické 3.

ODKAZ: ZDRAVĚ, CHUTNĚ…LOW CARB / instagram
ODKAZ: ZDRAVĚ, CHUTNĚ…LOW CARB / facebook