Novoroční DETOX!

Taky se po Vánocích necítíte fyzicky „nic moc“? Dnes mám pro Vás pár super tipů na detox těla! Vyzkoušeno, ověřeno – a funguje!

Jako sice ano, Vánoce mají svoje kouzlo a nezaměnitelnou atmosféru, ale už toho všeho bylo nějak moc. Moc stresů, shánění, uklízení, balení dárků, rozbalování dárků a především, moc bylo JÍDLA!!!! Souhlasíte? Taky máte pocit, že jste přes svátky nedělali nic jiného, než že jste jedli? Bohužel – i o tom jsou Vánoce.

Přes svátky hodí dietu za hlavu i ten největší poctivec a klidně se cpe cukrovím. Proč? NO PROTOŽE JSOU VÁNOCE!!!:))) Taky ten fajn argument používáte? Kdo taky ne…

detox4

Po Silvestru to ovšem začne… Už žádné oslavy, ale pěkně návrat do normálního života. Bohužel, v případě mnoha z nás i s nově získanými faldy na břiše a zkaženými žaludky (to byly ty skvělé bramborové saláty, vzpomínáte?:)

detox5

Nepropadejte ale panice… Není všem dnům konec a stačí si zase nastolit trošku chudší režim – a k tomu přidat nějaké to cvičení. Chápu Vás, mně se do toho taky nechce, ale pokud se jednou přemůžete, pak už to půjde líp:)

detox1

Každopádně, než se do toho všeho pustíte, mám pro Vás TIP na skvělý NOVOROČNÍ DETOX.

Chcete dát sbohem těm dvěma, třem kilům, které jste během Vánoc nabrali? Nebo máte po vánočních svátcích pocit, že potřebujete zažívacímu ústrojí trošku odlehčit? Ve všech případech může být ideálním startem novoroční detox. Co si pod tímto slovem představit? Především pročištění těla od škodlivých látek, ozdravení organismu a případné nastartování procesu hubnutí.

Novoroční očistu můžeme provést různými způsoby. Základem však vždy bude ozdravení a odlehčení jídelníčku a v ideálním případě také doprovodné wellness a kosmetické procedury. Ty však nejsou podmínkou.

detox3

Je pak již jen na nás, jakou formu detoxikace zvolíme.
Ideální je pití ovocných nebo zeleninových šťáv, popřípadě tzv. ovocné a zeleninové dny. Vyzkoušet také můžeme rýžovou či bramborovou dietu. Mějte na paměti, že ideální očista by měla trvat minimálně dva dny, maximálně však jen týden. Delší období s redukovaným množstvím přijímané potravy by mělo špatný vliv na naše zdraví. Po ukončení kúry bychom měli na množství jídla přidávat jen pozvolna. Novoroční očista tak může být i ideálním startem pro celkové ozdravení jídelníčku či hubnutí.
Co k jídlu?

Výběru jídla během detoxu věnujte zvýšenou pozornost. Ideální jsou všechny druhy zeleniny; zejména listová zelenina, brokolice, chřest, artyčoky. Jednoznačně omezte výrobky živočišného původu. Bílkoviny získáte ze sóji a sójových výrobků, vitamin C a sacharidy vám dodají brambory nebo pšeničné klíčky. U ovoce vybírejte méně sladší druhy. Slaďte medem. Skvělé detoxikační účinky mají například brusinky. Myslete na to, že základem očisty je zejména zbavení organismu jedů a toxických látek. Dbejte proto na dostatečný a pravidelný pitný režim, aby se měly škodlivé látky jak odplavovat.

detox2

Skvělým pomocníkem při detoxikaci organismu jsou pravidelné návštěvy sauny nebo masážního salonu. Vyzkoušet můžete také různé drenážní nebo anticelulidové kúry. Po několika dnech se budete cítit lehčí a jako znovuzrození.

Tak, kdo jde do toho se mnou?!:))))

zdroj očisty: zdravy-zivot.cz