Nejvyšší čas plánovat zimní dovolenou! ;)

Léto se s námi pomalu, ale jistě rozloučilo, uteklo to, jako voda a nás opět čeká ta mnohými „nevítaná zima“. Ale víte co? I zima má nějaké pozitivní stránky, na které se můžeme těšit… ;) Třeba taková zasněžená zimní příroda stojí za to, miluju Vánoce a už se taky vidím na krásně upravené sjezdovce, protože lyžování, to je něco pro mě! A protože doma se už na téma „zimní dovolené“ bavíme, rozhodla jsem se, že Vám tu dám, hezky zavčas, taky nějakou inspiraci – kam se vydat!

Zimní sporty jsou obecně asi moje nejvíc oblíbené. Lyžování naštěstí baví i všechny členy mé rodiny a tak se na hory vydáváme několikrát za zimu. Máme svá milovaná místa, kam se rádi každý rok vracíme – u nás, v ČR, ale i v zahraničí, ale zároveň každý rok rádi objevíme i něco nového.

A tak každý rok hledám inspiraci, ptám se na fajn tipy svých známých, co by mi mohli doporučit, protože není nad to, když Vám někdo hezky poradí, kde to zkrátka stojí za to! Na jedno zajímavé místečko jsem nedávno dostala tip – a ráda se tu o něj s Vámi podělím.

Pokud je někde opravdu lyžařský ráj – poblíž naší země, jsou to rozhodně Rakousko a Itálie. Tady se – co se lyžování a skvěle upravených sjezdovek týká, doslova „vyřádíte“. I v ohledu sněhu tu většinou bývá bílo, a to celou lyžařskou sezónu.

Dnes bych Vám chtěla dát tip na italskou oblast regionu Friuli, které se dostalo jako součást Friulanských Dolomit až na seznam nádherných míst zapsaných do seznamu světového kulturního dědictví UNESCO.

Právě tato destinace je opravdu výjimečná pro všechny milovníky zimních sportů – lyžařská plocha je zde více než 460 000 m2, na dvou stranách údolí. Zajímavostí je pak i jedna z nejdelších sjezdovek vůbec, která má až 7km!

Asi nejvíc se tu myslí na rodiny s dětmi, pro které je Forni di Sopra více jak stvořené. Mírné sjezdovky s pojízdnými koberci, lyžařskou školou, Fantasy snow park s nafukovadly a sáňkařskou dráhou a samozřejmě nechybějící občerstvovací bary s prosluněnými terasami a přátelskou italskou atmosférou.

Fajn je i moderní sportovní centrum s bazénem, tobogánem, vířivkou a saunami. Najdete zde i bruslařský areál, na své si tu přijdou i běžkaři – na částečně osvětleném okruhu s doslova pohádkovými výhledy v okolí řeky Tagliamento. Okruh je součástí Dolomiti Nordic Ski zahrnující nejoblíbenější okruhy v Dolomitech.

A teď to nejdůležitější!!! Kde se ubytovat? Mám pro Vás super tip, na hotel, který je svým vybavením perfektní pro celou rodinu.
Brněnská cestovní kancelář For-Line totiž nabízí lyžařské zájezdy právě do oblasti Forni di Sopra – s možností ubytování ve dvou krásných hotelích. Navíc – myslím, že ceny za zájezdy jsou zcela přijatelné.

Naprosto skvělý je hotel I Larici – tento hotel je ideální pro rodiny s dětmi, navíc – v tomto zájezdu platí 2 děti do 10ti let kompletně zdarma! Což je rozhodně super nabídka! 

V ceně zájezdu máte ubytování, polopenzi a skipasy. Více o termínech a cenách pak ZDE.

V hotelu navíc najdete sauny, vířivky – což po celodenním lyžování rozhodně oceníte. ;)

A proč dále právě sem?

– všechny děti do 10 let (narozené 2008 a mladší) lyžují zcela ZDARMA!
– 1. a 2. dítě do 10 let ubytování (na 3. a 4. lůžku) a polopenze zcela ZDARMA v hotelu I Larici
– zkrácené pobyty ušité na míru za více než příznivé podmínky!
– slušná maximální nadmořská výška převyšující 2000 m.n.m
– opravdu kvalitní sportovní centrum s krytým bazénem a tobogánem!
– nádherné horské městečko a unikátní výhledy do okolí
– 7 km červená sjezdovka i pro ty náročnější lyžaře!
– Fantasy snow park aneb spousta legrace pro nejmenší na sněhu!
– 615 km z Brna aneb stejná vzdálenost jako do Ravascletta

Tak co říkáte, není správná doba vyřešit zimní dovolenou? Já myslím, že určitě ano, budete se mít přece na co těšit! ;) A to je, samo o sobě, taky super… ;)