Líčení pro vánoční čas

Po delší době mám pro vás opět inspiraci na líčení – tentokrát ve slavnostnějším vánočním duchu. Vsaďte na červenou rtěnku, třpytky, výrazné oční linky… Zkrátka, právě ve speciální dny, jakými jsou vánoční svátky, si můžete dopřát mnohem výraznější make-up. Jak na to? Mrkněte na můj následující článek.

Ačkoliv se sama během roku moc nelíčím, protože na to zkrátka nemám tolik času, naopak pro slavnostní příležitosti si s make-upem ráda „vyhraju“ a zvolím takové líčení, které koresponduje k onomu speciálnímu dni.

A právě Vánoce, vánoční svátky, ale i oslavy Silvestra jsou pro dokonalý make-up přímo jako stvořené! Zkuste výraznější líčení očí i rtů, vsaďte na třpytky, bronzery, rozjasňovače. Vánoce jsou přece plné lesku a třpytu – a bude to takto slušet i vám!

Moje inspirace na vánoční líčení – krok za krokem!
Jak vám zde vždy píšu, základem je samozřejmě perfektně upravená, barevně sjednocená pleť. Zapomeňte ovšem na nánosy hutného make-upu, pudrů… Naopak zvolte make-up adekvátní k vašemu typu pleti.

Já nedám dopustit na Estée Lauder Double Wear, poskytuje vyšší krytí, ale na pleti není patrný. Ovšem fajn volbou – pokud máte pleť bez chybičky – může být i super BB krém. Za sebe doporučuji ty od korejské značky Missha.

Tvářenka, konturování – vyberte lehce broskvový odstín, zvýrazněte lícní kosti – na to je skvělý jakýkoliv typ bronzeru, ideálně v matném provedení. Na rozjasnění použijte oblíbený rozjasňovač, který aplikujte lehounce na špičku nosu, nad horní rty a na spánky. Ovšem pozor, ať to nepřeženete – v případě bronzeru platí „méně je více“!

Líčení očí! S tím si vyhrajte a buďte pečlivé. Já zvolila líčení ve světle hnědých, béžových tónech se třpytivými odlesky.

Pro základní vystínování oka je skvělá paletka Gosh Eyedentity. Najdete v ní několik stínů v matném i lesklém provedení, stíny jdou skvěle vzájemně kombinovat.

Na barevné sjednocení pleti víčka použijte tělový matný stín, tmavší hnědé stíny aplikujte do vnějšího koutku, pro vytvoření kouřového efektu líčení.

A jdeme na třpytky! Zvolila jsem třpytivé oční stíny Wet n Wild Color Icon, jedná se o krémové oční stíny, které se skvěle aplikují třeba i prstem. Sama mám tento způsob aplikace nejraději – a s těmito stíny se mi pracuje velmi dobře.

Stačí prstem lehce nanést na horní víčko, těsně nad řasy a rozetřít „do ztracena“.

Oční linka – u mého líčení nikdy nesmí chybět! :) Miluji oční linky ve fixu Dermacol Black Sensation Precise Black, zatím jsem neobjevila lepší. Skvěle drží, neobtiskují se, nedrolí a vydrží krásné celý den.

A velmi sympatická je mimochodem také jejich cena. Zkoušela jsem i celou řadu dražších linek a efekt nikdy nebyl tak skvělý, jako u těchto!

Rtěnka, na Vánoce jak jinak, než zářivě červená! Moc se mi líbí tón korálově červené rtěnky, přesně, jako má tato Revolution Pro Hydra Matte. Barva je to skutečně velice intenzivní a jasná, matná a skutečně nádherná!

Navíc, rtěnka výborně drží, super je i aplikátor, díky kterému si obtáhnete rty velmi přesně. I přes to, že je rtěnka matná, je na rtech moc příjemná.

Dámy, tak ať vám to (nejen) na Štědrý den sluší! :)

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.cz.