LÍČENÍ & MAKE-UP S BARVOU ROKU 2023

Začátkem prosince každoročně oznamuje společnost Pantone Color Institute „barvu nadcházejícího roku“. Právě tato barva se pak prolíná napříč mnoha kreativními a tvůrčími profesemi, je trendem v oblasti módy, make-upu, ale i můžeme se s ní setkávat třeba i v ohledu bytových dekorací, doplňků, nábytku, nebo celkového interiérového designu. Barvou roku 2023 je karmínově růžový odstín pojmenovaný VIVA MAGENTA. Tato sytá barva na pomezí růžové a červené je přímo božská! Slušet bude hlavně brunetkám, ovšem ani světlovlásky se jí nemusí obávat.
Inspirujte se, jak barvu Viva Magenta nosit – třeba i jako součást jedinečného make-upu!

Sledujete horké novinky a aktuální trendy ve světě módy, líčení, kosmetiky a designu? Pak vám určitě neuniklo, že je pro každý rok zvolena i trendy barva, kterou vyhlašuje respektovaný Pantone Color Institut. Tato barva se pak prolíná v mnoha odvětvích, a to nejen v tom módním!

Barvou roku 2023 je „Viva Magenta“ – sytě karmínová barva na pomezí růžové a červené.
Tato barva symbolizuje vnitřní sílu, energii a odhodlání, ale i rebelského ducha, kterého máme uvnitř sebe.
Seznamte se, jak si právě s touto barvou vytvořit dokonalé a výrazné líčení!

Možná by vás ani nenapadlo, že sytě karmínová barva může vypadat v rámci make-up looku dobře, ovšem opak je pravdou! Odstíny do červena nejsou jen výhradou líčení rtů, naopak – skvěle vypadají i vínové, růžové, nebo dokonce extravagantní červené stíny!

Mimochodem, vínové stíny v různých podtónech se přímo skvěle hodí k zeleným očím, sluší i očím hnědým, jantarovým a v jemnějším provedení i očím modrým.

Mám pro vás inspiraci na pár produktů, se kterými si líčení v duchu barvy tohoto roku vytvoříte!

Základem je samozřejmě dobrý make-up, to vám ale určitě nemusím připomínat. :) Použijte takový, který vám vyhovuje, respektive typu vaší pleti. O typech make-upu a o tom, jak správně vybrat pro váš typ pleti, si můžeme napsat někdy jindy.

Upravte si obočí, jak jste zvyklé, použijte konturovací pudr, tvářenku a rozjasňovač!

Při líčení očí je dobré aplikovat světlý / pudrový stín do vnitřního koutku očí, tmavý do vnějšího. I tak můžete docílit perfektního kouřového líčení!
Já zvolila stíny NYX Professional Makeup Hot Singles™ v odstínu 68 Flustered. Mají sytou vínovou barvu, můžete je zkombinovat i s růžovými stíny – záleží, jak moc výstřední líčení si přejete!

Pokud si přejete oči zvýraznit více, použijte oční linky. Já už roky nedám dopustit na linky Dermacol Black Sensation Precise Black. Jsou ve fixe, velmi snadno se aplikují a hlavně, přímo skvěle drží a nerozpíjí se!

Rtěnky – v případě rtěnek si můžete s líčením v duchu barvy roku „Viva Magenta“ kreativně vyhrát! Je celá řada skvělých rtěnek, které jsou právě v tomto odstínu. Moje oblíbené rtěnky, které vám i často doporučuji, jsou od značky Nobea. Jedná se o tekuté matné rtěnky, díky aplikátoru se snadno nanáší, na rtech jsou příjemné a hlavně, velmi dobře drží.

Můj tip je například NOBEA Day-to-Day Matte Liquid Lipstick, je na výběr v mnoha odstínech. Já tentokrát vsadila na sytě růžovou v odstínu Raspberry Red.

Pro líčení s odstínem Viva Magenta se ovšem více hodí vínová rtěnka. I tu jsem pořídila od značky Nobea, konkrétně v odstínu Valentine red.

Barvu tohoto roku můžete ovšem nosit i na nehtech, kde odstíny sytě červené, růžové…vypadají také krásně. Můj tip na ten nejlepší lak na nehty? Jednoznačně ten od značky Nails Inc. Tyto laky vydrží dlouho krásné, klidně i celý týden. Mají vzhled gel laku a opět, na výběr je mnoho odstínů!

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notinu.