Legendární skupina MORCHEEBA vystoupí v Brně!

Skupina MORCHEEBA vystoupí vůbec poprvé v plné a originální sestavě v Brně – 12. prosince v Bobycentru!

Britskou veleúspěšnou trip-hopovou partu zvanou MORCHEEBA Vám jistě nemusíme nijak zvlášť představovat.

morcheeba

Skupina Morcheeba je v hudebním světě skutečně pojem. Obecně lze říct, že její repertoár jde přiřadit k popu, i když právě takovéto označení je pro skupinu tak výjimečného a specifického projevu poněkud nepřesné. Morcheeba totiž kromě klasického popu kombinuje ve své originální tvorbě také prvky trip – hopu (často je brána právě jako čistě trip – hopová záležitost), funku a soulu.

10357765_10154566334155290_3463839885887081303_o

Jádrem skupiny jsou bratři Paul a Ross Godfreyovi a energická zpěvačka Skye Edwards, která skupinu během doby její existence opustila, ale dnes je opět zásadní členkou celé sestavy.

Byla to totiž právě Skye Edwards, která stála spolu s Paulem Godfreyem u zrodu skupiny, a to už v polovině 90. let. Její nádherný hlas se sametovým nádechem vlastně vytvářel „image“ celé kapely a objevil se i na nejzásadnějších albech – a to hned na debutovém kousku Who Can You Trust?, následném Big Calm a Fragments of Freedom, ze kterého pochází asi vůbec nejznámější hit – Rome Wasn‘ t Built In A Day. Právě poslední zmiňovaná deska znamenala pro Morcheebu přelom i v dosavadním žánrovém obsazení, stylově se totiž začala od dosavadního melancholického ražení přiklánět k funku.

https://youtu.be/7FmognvrztU

Skye skupinu však po několika letech působnosti opustila a šla si za svou sólovou kariérou a tím – po zcela objektivním ohlédnutí za následnou úrovní – Morcheeba ztratila svou originalitu, osobitost a kouzlo. Na postu zpěvačky se vystřídalo pár jiných vokalistů, avšak žádný z nich nenahradil silný a unikátní hlas Skye. Na dalším studiovém albu Dive Deep se díky absence Skye objevilo mnoho hostujících zpěváků, deska však nepatřila k těm zásadním z celé dosavadní diskografie.

Jaro roku 2010 však znamenalo pro Morcheebu velký přelom – do sestavy se totiž opět vrací zpěvačka Skye Edwards a právě s jejími vokály vychází album Blood Like Lemonade. V roce 2013 pak vyšla poslední deska skupiny – Head Up High.

A právě v plné a původní sestavě se zpěvačkou Skye Edwards se skupina Morcheeba vůbec poprvé představí v Brně, 12. prosince v Bobycentu. Nenechejte si tuto výjimečnou událost ujít!

Oficiální FB události: MORCHEEBA/FACEBOOK

Vstupenky: MORCHEEBA/VSTUPENKY