Kosmetika – otestováno: pro vlasy poškozené sluncem

Milé dámy – určitě to samy dobře a z vlastní zkušenosti znáte. Vlasy po letním období často nevypadají úplně nejlépe, sluníčko, ale i chlor z bazénů, nebo mořská sůl, je poměrně dost poškozují. Vlasy se zesvětlují, bývají více suché, lámavé… Proto to chce zvolit adekvání letní vlasovou péči! Já jsem do své dnešní kosmetické recenze vybrala několik šamponů určených právě pro letní péči a také dva skvělé hřebeny, vhodné pro lámavé a poškozené vlasy…

Vlasy jsou během letního období opravdu hodně nemáhané. Neprospívá jim velké teplo, přímý sluneční svit, chlor ve vodě – při častém koupání v bazénu, ale také mořská sůl… Proto bychom měli zvolit pro letní období trochu jinou péči, než po zbytek roku.

Myslím, že tím nejzásadnějším produktem v ohledu péče o vlasy je rozhodně šampon (a k němu zvolený kondicionér). Ostatní produkty – masky, oleje, stylingové přípravky, to všem nám stav vlasů samozřejmě může ještě zlepšit, ale šampon, to je to hlavní. :)

Proto jsem do své dnešní recenze vybrala tři zajímavé šampony určené pro letní péči – tyto šampony jsou ideální pro poškozené a namáhané vlasy.

K těmto šamponům vám představím i dva skvělé hřebene od značky Tangle Teezer – opět jsou super pro lámavé a poškozené vlasy.

Prvním šamponem je Sachajuan Intensive Repair – šampon pro poškozené a sluncem namáhané vlasy. S touto značkou mám úžasné zkušenosti!

Vyzkoušela jsem už jejich hydratační šampon a velice se mi osvědčil.
Šampon Intensive Repair je určený cíleně pro vlasy poškozené sluníčkem. Zásobuje vlasy ochrannými látkami proti poškození UV zářením, vlasy intenzivně hydratuje, vyživuje a ozdravuje vlasové vlákno.

Pokud vaše vlasy přes léto opravdu hodně utrpěly, za mě je právě tento šampon tou nejlepší volbou. Je vhodný samozřejmě k použití i během léta, aby poškození nebylo v takové míře.

K šamponu koupíte ze stejné řady také kondicionér.

Druhý šampon je od populární značky Kérastase – Soleil Bain Aprés-Soleil. Jedná se o hydratační šampon pro vlasy namáhané chlorem, sluncem a slanou vodou.

Skvělý šampon na dovolenou, kde se často koupete a vlasy denně umýváte! Obsahuje kokosovou vodu a vitamín E, což vlasům dodává potřebnou hydrataci. Zároveň odstraňuje z vlasů i vlasové pokožky zbytky chloru, soli a písku.

Opět obsahuje UV filtr, který vlasy chrání před slunečním zářením.

V řadě Kérastase Soleil koupíte i další produkty pro poškozené a sluncem namáhané vlasy – za pozornost stojí maska, ochranný krém, nebo hydratační dvoufázová mlha.

Třetí šampon, který vám chci představit – Framesi Morphosis Sun Protect – hydratační šampon pro vlasy namáhané sluncem.

Pro mě vůbec první zkušenost s touto značkou, ovšem, jsem moc spokojená! Navíc, tento šampon naprosto božsky voní, tu vůni si zamilujete!

Vlasy jsou po tomto šamponu nádherné, lesklé, evidentně hydratované, s velmi přirozeným vzhledem. A úžasně voní!
K dispozici je k tomuto šamponu také kondicionér.

A na závěr dva zmiňované hřebeny od značky Tangle Teezer. Co jsem vyzkoušela hřebeny od tohoto brandu, nepoužívám jiné. :)

Hřeben Tangle Teezer Wet Detangling je pro nepoddajné a krepatějící se vlasy. Právě krepatění je pro dlouhé a poškozené vlasy častým jevem.

Kudrnaté, zacuchané, zkrepatělé vlasy tímto hřebenem rozčešete a upravíte jako nic! Navíc vlasy nepoškozuje, neláme a neničí.

Na výběr máte z několika barviček hřebenu. ;)

Hřeben Tangle Teezer Compact Styler je super na cesty a hlavně na dovolenou k moři. Je menší, dá se složit a vejde se vám i do malé kabelky. 

Má ohebné štětinky, vlasy neničí, netahá a neláme. A božské je i luxusní metalické provedení. ;)

Všechny výše uvedené produkty koupíte na Notino.cz