Kosmetika: otestováno

Holky, je tu moje další kosmetická recenze, ve které vám tentokrát představím jen jednu jedinou značku – českou, přírodní a hodně zajímavou! Jmenuje se USHUAYA a nově ji nabízí parfumerie FAnn! Stojí za pozornost – čtěte dál… ;)

Řeknu vám, produkty USHUAYA mě zaujaly už od prvního pohledu – a to svými jedinečnými obaly, které ve vás opravdu evokují pocit něčeho nesmírně „čistého a přírodního“. I obaly přípravků jsou tvořeny zejména přírodními materiály – sklem, zbytkovým dřevem, je použitá i zbytková kůže…

Za značkou Ushuaya stojí matka s dcerou, které spojuje více než jen rodinné pouto. Dlouho toužily po vlastní kosmetice, a tak dnes představují produkty, které několik let vytvářely pro sebe.

Kvalitní přírodní ingredience jsou základem všech pečujících produktů USHUAYA. Ve svých výrobcích spojují pozitivní účinky mletých perel a hydralizovaného hedvábí s vybranými oleji jakými jsou arganový, makadamiový, mandlový nebo vzácný amarantový olej.

Kosmetická řada sestává celkem ze 14 produktů péče o pleť a tělo s více než 90 % přírodních složek. Udržitelnost zdrojů a propracovaný design jsou nedílnou součástí filosofie značky.

Já otestovala 4 produkty – jaké jsou moje dojmy?

Ushuaya – Mýdlo s bambuckým máslem

Nádherně zabalené mýdlo – opět v „přírodním duchu“, ve vás evokuje pocit čistoty už okamžitě. Mýdlo má samo o sobě i zajímavý tvar – když se podíváte zblízka, připomíná průřez kmenem stromu, jsou vidět i „letokruhy“.

Mýdlo má velmi příjemnou, svěží vůni – opět přírodní, rozhodně se nemusíte obávat nějakých nepřirozených parfemací.

Pokožka je po použití příjemně hebká a hlavně, evidentně hydratovaná – a to po dlouhou dobu.

Navíc – svým krásným obalem a vzhledem je mýdlo i tipem na milý dárek. :)

Ushuaya – Hedvábný hydratační krém

Moc příjemný krém, který je, řekla bych, ideální pro naprosto všechny typy pleti – a to i pro ty, kdo mají pleť citlivou – sama jsem vyzkoušela na své opravdu přecitlivělé pleti a zcela bez problémů.

Krém má spíše lehčí, ne příliš mastnou texturu, pokožka jej snadno a rychle absorbuje.

Vůně je znatelná, ale spíše lehčí a opět moc příjemná, čístá, přírodní.

Krém obsahuje hedvábné proteiny a kyselinu hyaluronovou, která má schopnost vázat vlhkost. Obsažené složky pleť hydratují a zjemňují vrásky. Vzácné oleje – makadamiový, arganový a mandlový – pokožku hydratují a zklidňují.

Ushuaya – Intenzivní oční péče

Lehký oční krém, bez vůně – ideální i pro velmi citlivé oči.

Krém má lehkou konzistenci, světle modrou barvu a jak jsem uvedla, nemá žádnou vůni, což u produktů pro péči o oční okolí oceňuji.

Krém pokožku dokonale hydratuje – a tím tak eliminuje vzhled vrásek. Zároveň pokožce dodává potřebnou výživu a další prospěšné látky – deriváty olivového oleje jsou bohaté na minerály a vitamíny A a E, podporují činnost vzniku kolagenu a elastinu. Skvalan hydratuje a tvoří ochranný film. Ceramidy brání vysychání a fosfolipidy mají antibakteriální vlastnosti. Mletá slída způsobuje rozjasnění pleti.

Ushuaya – Perlový olej na tělo

Luxusní olej na tělo, který opravdu božsky voní!

Základními složkami jsou makadamiový a mandlový olej a také perlový prášek – ten uvidíte v lahvičce usazený. Před použitím je proto dobré s lahvičkou protřepat a obsah tak smíchat.

Olej pokožku dokonale zvláčňuje, hydratuje, vyživuje a zanechává ji příjemně hebkou. Navíc jí propůjčuje příjemnou vůni, a to na dlouhou dobu.

Všechny tyto produkty koupíte v parfumeriích FAnn, nebo přes eshop FAnnu – viz odkaz níže.

ODKAZ: PARFUMERIE FANN / web, eshop
ODKAZ: PARFUMERIE FANN / facebook