Kam v létě? Na hory!

Možná si při titulku mého článku říkáte „na hory a v létě? Není lepší jet k moři…?“ Jasně, dovolená u moře má taky své kouzlo, ovšem, jsou to právě hory, kde trávím léto fakt ráda. Ptáte se proč? Moc ráda Vám na to odpovím…:)

Víte, už od malička mám hodně blízko k přírodě. Pocházím z malého města, z Moravských Budějovic, kde jsme většinu času s dětmi trávili venku, v přírodě. Jako malá holka jsem uměla lézt na stromy, běhala jsem po lese, kde jsme stavěli bunkry, jezdili jsme na kole, dělali ohně… A byli jsme fakt šťastní:) Jenže doba pokročila a dnes je mnoho věcí jinak. Spoustu dětí nic podobného, co jsme my tenkrát brali tak nějak „automatickyů, vůbec nezná. A hlavně ty děti, co žijí ve městech…

I já dnes žiju v podstatě městským životem Brna – i když bydlím opět na vesnici, kousíček za Brnem. Ovšem, stále cítím velkou potřebu trávit mnoho času ve svém životě tak nějak „obyčejně“, spjatá s přírodou, v krásné krajině. A to stejné chci také pro svoje děti, chci, aby poznaly, jaké to je radovat se z úplně obyčejných věcí.

IMG_4767

A to svoje „útočiště“, kde je dokonalá příroda, klid a k tomu navíc úžasné vyžití, jsem našla v Beskydech, ve vesničce Velké Karlovice, kam s celou rodinou velmi často, několikrát ročně jezdíme.

IMG_9121

Na blogu jsem Vám toho o Velkých Karlovicích napsala spoustu – protože to tu mám skutečně moc ráda. Mám blízko k valašské kultuře, miluji zdejší jídlo, tradice, lidi, kteří jsou milí a srdeční. K tomu dokonalá, čistá příroda všude okolo Vás, která po celý rok nabízí opravdu mnoho příležitostí, jak trávit čas. V zimě tu můžete aktivně strávit skvělou dovolenou, na jaře, v létě a na podzim se zase můžete věnovat turistice, odpočinku, cyklistice, nebo houbaření, stejně, jako já…:)

IMG_4757

Proto Vám chci právě Velké Karlovice doporučit coby tip na letní dovolenou. K pobytu určitě využijte některý z hotelů Resortu Valachy – nádherný je hotel HORAL s pestrou nabídkou sportovního vyžití a krásnými termálními bazény…

Horal

…stejně tak perfektní je spa hotel LANTERNA.

Spa hotel Lanterna noc

V létě tu najdete opravdu mnoho možností, jak trávit aktivně čas – a to jak s dětmi, tak bez dětí:) Nejdřív Vám napíšu své tipy – hlavně pro rodiny s dětmi, protože v tomto směru mám, řekla bych, bohaté zkušenosti:)

Vás i děti to bude v Karlovicích v létě určitě bavit. Vemte si s sebou kola – všude v okolí tu jsou krásně upravené cyklostezky. A výletů, kam si na kole můžete odtud zajet, je taky nespočet:) Dětem se pak zaručeně bude líbit park Razulák, kde jsme já i moji kluci častými hosty:) Vy se můžete v klidu opalovat a Vaše děti si tu užijí velkou zábavu! Letos tu navíc přibyly nové atrakce – trampolíny a kolotoč pro malé děti.

park RazulákRazulák

Navíc – pro rodiny s dětmi tu mají opět připravené zvýhodněné balíčky na ubytovaní. V rámci balíčku získáte ubytování, polopenzi, vstupy do wellness a do bazénů, dále vsupy do parku Razulák a mnoho dalších výhod – více informací o balíčcích najdete ZDE.

Ovšem, na horách je to super i ve dvou, kdy si zde opravdu dokonale odpočinete:) Já do Velkých Karlovic jela několikrát s kamarádkou na wellness víkend, nebo i s manželem, kdy si rádi užijeme jednou za čas víkend bez dětí. Dopřejeme si tu místní vynikající gastronomii – doporučuji rozhodně navštívit restauraci Vyhlídka v hotelu Lanterna, kde ochutnejte skvělé degustační menu.

Navíc, relax ve wellness a odpočinek, kdy můžete být jen sami, dva, to jsou opravdu chvíle k nezaplacení – hlavně pro nás, vytížené, zaměstnané rodiče.

Můžete pak využít třeba některé z novinek, které si Resort Valachy pro své hosty pro letošní rok připravil – jednou z nich je i kurz pečení frgálů. Resort Valachy provozuje vlastní výrobu frgálů, koná se zde také každoroční soutěž pekařů při Karlovském gastrofestivalu.

Další novinkou bude otevření půjčovny turistických skútrů Yamaha. Z toho mám velkou radost i já – už dlouho jsme s manželem přemýšleli, že bychom zdejší okolí rádi prozkoumali právě na skútru, nebo čtyřkolce.

Novinek se dočkají i milovníci relaxačních procedur. Ve Wellness Horal, které se zaměřuje na nabídku masáží s rodilými Thajkami, Srí Lančany, Filipínkami a Balijci, přibydou ayurvédské masáže v podání rodilého indického maséra nebo ranní lekce jógy.

Lanterna L-Spa terasa

I pro „pobyty ve dvou“ tu jsou připravené zajímavé, zvýhodněné balíčky – získáte plnou penzi, vstupy do wellness a bazénů, masáže, slevu na zapůjčení vozítka Segway… Více informací o těchto balíčcích pak najdete ZDE.

segway

Na konec prázdnin chystá Resort Valachy založení nové tradice – festivalu Týden kultury na Valašsku. V neobvyklém prostředí cirkusového šapitó pod Spa hotelem Lanterna bude každý den na programu jiné divadelní či hudební představení. V rámci tohoto festivalu pak budou moci hosté využít opět speciální zvýhodněné balíčky v hotelu Lanterna, kdy k pobytu na 2 noci dostanou 1 vstupenku na vybranou akci zdarma. Mezi účinkujícími bude mj. Jaroslav Dušek (Čtyři dohody, Pátá dohoda), La Putyka nebo Hana a Petr Ulrychovi.

Stále ještě váháte, zda jet v létě na hory? Já věřím, že teď už rozhodně ne:)

IMG_0585

ODKAZ: RESORT VALACHY/web
ODKAZ: RESORT VALACHY/facebook

ODKAZ: HOTEL LANTERNA/web
ODKAZ: HOTEL HORAL/web