Jak zabavit děti, když venku prší?

Léto je plné slunných dní a příležitostí, kdy se děti mohou prohánět venku na kolech a koloběžkách, dovádět v bazénu nebo třeba vyrazit s prarodiči na procházku do stinného lesa. Zároveň je ale letní období plné nepředvídatelného počasí, bouřek a dešťů. Silná průtrž mračen pak může zmařit nejeden plán na v přírodě strávené odpoledne a je v takových případech nutné zůstat doma. Tedy, je to opravdu nutné? V následujících odstavcích najdete několik základních tipů, jak takovou situaci využít v rodinný prospěch.

Koupání nejen na zahradě

Přesto, že jsou kryté bazény terčem návštěvníků především v zimě, za nepříznivého počasí určitě potěšíte své ratolesti odpolednem stráveným v zastřešené části některého z aquaparků vybavených různými atrakcemi a tobogány, kterých si u zahradního bazénu přeci jen tolik neužijí.

Pro zvídavé

Pokud jsou vaše děti starší a dostatečně zvídavé, můžete navštívit některé z mnoha českých muzeí, ať už těch klasických historických, tematických (např. Muzeum rekordů) nebo vědecko-technických s interaktivními expozicemi.

Filmy XXL

Samozřejmě další alternativou k programu, který tak říkajíc „padl“ kvůli nepříznivým povětrnostním podmínkám, je televize. Pokud jste ale ochotni investovat do vstupenek, promítání čerstvě natočeného filmu v některém z kin, nejlépe ve 3D, bude pro vaše děti o poznání silnější zážitek. V mnoha případech jsou kvalitní dětské filmy promítány i v odpoledních hodinách.

Dětské herny

Zejména v poslední době se trendem stávají takzvané dětské herny, pokud tedy nevíte, kam
s dětmi, mohou být tato zařízení vhodnou volbou právě pro vás. Zábavné koutky bezpečné často i pro ty nejmenší, sem tam dokonce obohacené i o kavárnu pro rodiče, nabízejí příležitost bez přílišného vymýšlení a plánování poskytnout dětem místo, kde se mohou lidově řečeno vyřádit, aniž byste o ně museli mít strach.