Jak podpořit v zimě imunitu? Vsaďte na ty správné vitamíny.

Také nepatří leden k vašim oblíbeným měsícům? Zcela upřímně – já tedy leden absolutně „nemusím“. Obecně nemám ráda zimu – a když už má zima být, ať je alespoň ta pravá, se sněhem… Což letos asi nevyjde. Bohužel i fakt, že nemrzne a teploty se drží stále nad nulou vede k tomu, že je vyšší výskyt nejrůznějších virů, bacilů…zkrátka nemocí. Věřím, že s tím máte někteří letos i svou zkušenost, nebo jste zaznamenali, že se hojně marodí ve vašem okolí. Je tedy ideální doba na to podpořit co nejvíc imunitu – nejlépe zdravou stravou, pohybem, dostatečným spánkem a také vitamíny. I když sama nejsem velkým příznivcem vitamínových preparátů, tak na kvalitní „Céčko a Déčko“ nedám dopustit. Jaké vitamíny jsou na imunitu ty NEJ?

Říkám si, ať už je tady jaro… Chybí mi teplo a hlavně sluníčko. Mimochodem všimli jste si, že tuto zimu dokonce několik dnů sluníčko vůbec nevykouklo? Vládne taková ponurá, šedivá atmosféra, bez sněhu, bez pravé zimy…no, věřím, že rozhodně nejsem jediná, kdo se těší na lepší počasí.

Jak píšu v úvodu, tato zima je pro nás náročná i co se týká nemocí. Obecně je teď zvýšený výskyt hlavně respiračních chorob, jistě jste to postřehli. Naše imunita je vyčerpaná po náročném vánočním období a teploty nad nulou šíření virů a bakterií jen podporují. I já jsem pár dnů po Silvestru lehla s ošklivou virózou a jak vím, hodně lidí je nemocných také v mém okolí.

Proto – vsaďte na správnou podporu imunity. Chce to dostatek spánku, zdravou stravu, ovoce a zeleninu, nějaký ten pohyb… Imunitu také můžete podpořit vhodnými vitamíny – za mě ty nejlepší jsou rozhodně vitamín C a vitamín D.

Vitamín C je silný antioxidant, naše tělo dokáže chránit před náporem virů a bakterií – zvláště, když se podává ve vyšších dávkách. Vynikající je i v kombinaci se zinkem – mám ověřený produkt Nordbo Vitamin C & Zinek, vitamín C je v tomto preparátu v dávce 1000mg, což je přesně ta vysoká dávka, která má účinek.

Vitamín C je zde navíc v kysele neutrální formě askorbátu vápenatého, je tedy šetrný k žaludku. I zinek je velmi důležitý prvek pro správné fungování imunitního systému.

Neméně důležitý a obzvláště nyní, v zimě, je Vitamín D. Ten se nám přirozeně vytváří v kůži vlivem ultrafialového záření slunce. Nyní, kdy slunce tolik nesvítí a i venku netrávíme tolik času, tato produkce vitamínu D klesá. Mimochodem, česká populace má ve světovém měřítku obecně velmi málo vitamínu D. Vítamín D je důležitý opět pro správné fungování imunity, ale je zásadní i pro stav kostí, šlach, kůže…

Důležité tedy je vitamín D doplnit – zkuste třeba Renovality Vitamín D3 1000 I.U + vitamín C, na posílení imunity přímo ideální!

Pokud máte pocit, že je během zimy vaše kůže více lomivá a celkově povadlá, vsaďte na kolagen. Jeho tvorba s věkem klesá, je tedy opět ideální kolagen tělu dodat. Výborný je třeba Curapil Mořský kolagen Bioaktivní – zlepšuje stav nejen pokožky, ale i vlasů, nehtů… Můžu jen doporučit!

A můj tip na závěr – sháníte vhodné výživové doplňky, vitamíny, čaje a nechce se vám chodit do lékárny? Mrkněte na Notino – funguje zde totiž lékárna on-line! Nakoupíte zde z pohodlí domova i volně prodejné léky, vitamíny, doplňky stravy…sortiment je velmi pestrý. Já tu koupila třeba i lék Tebokan pro babičku, překvapilo mě, že i na Notinu ho seženu, super!