Jak na výběr vany do kufru

Vylilo se vám něco do kufru a vy si nevíte rady, jak danou tekutinu dostat z polstrování? Velmi mrzuté a nezáviděníhodné. Přesto si za danou situaci do jisté míry můžete sami. Do každého kufru je totiž možné instalovat kvalitní vanu, jež dokáže podobným nepříjemnostem bez větších potíží zabránit. Gumových van je na trhu velké množství a vybírat si konkrétní je třeba podle některých důležitých aspektů. Jakých? To vám prozradíme v následujících řádcích.

Přesně tvarovaná vana s okrajem

Velmi důležité je bezesporu přesně tvarování vany do kufru. Jen tak totiž vana do kufru dokonale padne. Vana se vyznačuje mimo precizního tvarování také vysokým okrajem. Optimální je výška pohybující se kolem 3 cm. Díky těmto okrajům se i při vylití kapaliny nedostane ani její malá část mimo gumový povrch. Tím pádem kufr zůstane čistý, což si samozřejmě přeje každý majitel automobilu.

Kvalita materiálu a protiskluzová úprava vany

Při nákupu gumové vany je zapotřebí dbát také na její povrch. Ten by měl být protiskluzový. Stejně tak i spodní část praktické vany do kufru bývá koncipována tak, že se celá vana nepohybuje v autě tak, jak plyne jízda. Jinými slovy, dokonale drží na povrchu. Tím pádem se věci v kufru nijak nepohybují a nedochází k jejich vylití ti převržení. Určitě je třeba ale dbát i na další aspekty, mezi které se řadí nosnost vany, otěr, pach a jiné.

Rychlá a snadná instalace? Samozřejmost

Vany do kufru jsou již dnes vyráběny tak, aby se do kufru nainstalovaly velmi jednoduchým způsobem. Často stačí její pouhé položení do vymezeného prostoru. Nic víc zapotřebí není. Jinak je samozřejmě možné vanu v případě nepoužívání jednoduchým způsobem srolovat a máte opět ušetřenou velkou porci prostoru. Vany je dobré volit podobně jako třeba koberce Golf přímo na míru do daného typu auta.

 

Zdroj obrázku: Aleksandr Kondratov / Shutterstock.com