Inspirace na výlet – bistro & apartmány Stroodel u zámečku Lány v Lednicko – valtickém areálu

Tipy na krásná a jedinečná výletní místa v okolí Brna – ty vy vždy uvítáte nejvíc! A právě jednu inspiraci v tomto směru pro vás mám i v následujícím článku. Nedávno jsem navštívila moc příjemné bistro s apartmány Stroodel. Od dubna je tato novinka otevřená zatím jen ve zkušebním provozu, ale stojí za pozornost! Najdete ji v Lednicko – valtickém areálu, hned vedle zámečku Lány. Právě toto bistro je skvělou výletní zastávkou – třeba pokud pojedete po zdejších krásných cyklostezkách. Můžete tu posedět, dáte si něco dobrého – hlavně vynikající štrúdly! Stroodel je totiž i „štrúdlárnou“ – štrúdly si tu sami pečou, mají vždy několik druhů na výběr. K tomu káva, víno, domácí limonády, mošty… A pokud chcete, už brzy budete moci přespat v některém z útulných apartmánů… Mrkněte dál – i na spoustu fotek, které jsem vám zde nafotila!

Kam z Brna na výlet? Do panenské přírody, kde vás navíc čeká i moc fajn zastávka s možností dát si něco dobrého? Věřím, že inspiraci právě v tomto směru mnozí uvítáte – alespoň, já sama jsem za veškerá doporučení tohoto tipu vždy moc ráda!

Vím, že celá řada z vás, stejně, jako já, miluje mnohé kouty naší krásné Jižní Moravy – zejména oblast Pálavy, Lednicko – valtický areál… Právě tato místa jsou i oblíbené výletní cíle – a věřte, právě zde vznikají i nové, jedinečné podniky, o kterých musíte vědět – a stojí za bližší představení!

Jedním z nich je rozhodně také STROODEL – stylové bistro s možností ubytování. Stroodel najdete v samém srdci panenské obory Soutok, která je mimochodem i největší oborou v celé České republice! V oboře Soutok se nachází i zámeček Lány – součástí areálu zámečku je právě i bistro Stroodel.

Věřím, že pokud pojedete kolem – třeba na kole na zdejších hezkých cyklostezkách, právě toto bistro vás zaujme hned na první pohled. Je to krásná zrekonstruovaná stavba ve stylu doby, kdy byl postaven i samotný zámeček. Bistro má i velikou přírodní terasu, kde můžete posedět a dát si něco dobrého.

A právě výborné občerstvení je tím hlavním důvodem, proč se zde zastavit!
Stroodel – jak už i sám název napovídá, je totiž „štrúdlárnou“ – vybírat tu můžete z několika vynikajících štrúdlů ve sladkých i slaných variantách. Ke sladkých štrúdlum dostanete vždy i porci vanilkového krému! 

Štrúdl je oblíbeným dezertem – a věřím, že jím nepohrdne nikdo! Štrúdly si v bistru Stroodel i sami pečou a připravují, ve špičkové kvalitě jen z těch nejlepších surovin.

Dále si tu dáte i další sladké dezerty a dortíky…

…přímo vyhlášená je pak i jejich škvarková pomazánka s čerstvým domácím chlebem!

V nabídce jsou denně i polévka a teplé jídlo.

A nápoje? Opět velmi široká nabídka! Ochutnejte třeba mošty z moštárny, tekutý „štrúdl mošt“ s rumem, kávu, domácí limonády, pivo – čepují Plzeň a samozřejmě, vínečko – jsme přece na Moravě!

Vína tu mají ve výběru z oblíbeného Vinařství Vican.

Jak jsem psala, už brzy se právě zde bude možné také ubytovat. V celém objektu bistra jsou celkem 4 kouzelné, útulné apartmány. Doufám, že brzy po připravované kolaudaci  přivítají první hosty – za pár dnů, či týdnů. Apartmány jsem viděla všechny a noc tady je zážitkem! I proto, že přímo pod okny v noci i brzo ráno běhají zvířata z obory, můžete je pozorovat. :)

Potěší vás také, že sem budete moci přijet i s pejskem – a také vás s ním i ubytují!

Mimochodem, právě toto místo bude skvělé i pro pořádání různých komorních akcí, menších oslav, svateb, atd… Vše vám tu zajistí na klíč, včetně cateringu. Je zde dokonce i malá kaple – třeba pro křtiny! Když preferujete přírodní atmosféru plnou pohody, klidu, maximálního soukromí ve spojení s nadstandardními službami, jste na správné adrese.

A máme se zde do budoucna na co těšit! Zámeček Lány prochází rozsáhlou rekonstrukcí, už brzy vám zde nabídnou ubytování, zážitkovou gastronomii, dokonce malé divadlo, nebo wellness… Protože se zámeček Lány nachází v srdci obory Soutok a chráněné krajinné oblasti LVA, prioritou jeho majitelů je, aby jeho budoucí provoz nijak nenarušoval neopakovatelnou a unikátní atmosféru tohoto jedinečného místa. I proto bude pro hosty zámečku přeprava elektromobily. Rovněž všechny další procesy související s provozem tohoto jedinečného památkově chráněného objektu budou maximálně ekologické. Samozřejmě tomuto záměru bude podřízena i jeho celková kapacita, která nebude nikterak velká. I proto se vyplatí zajímat se o zámeček Lány už teď a rezervovat si pobyt okamžitě, jak to bude možné.

O tom vám ale ještě určitě napíšu!

Zkrátka, bistro Stroodel musíte znát – určitě si sem zajeďte, nebudete litovat! Odtud je to pak kousek do Valtic – po cyklostezce cca 12km, v blízkosti je i oblíbené Pohansko.

ODKAZ: STROODEL / facebook
ODKAZ: STROODEL / instagram